Kto znásilnil a zabil čerstvú maturantku? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí odhaliť vraha gymnazistky, ktorú našli znásilnenú a dobitú v rybníku neďaleko Brna. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), sa čoskoro objaví hlavný podozrivý. Jeho podiel na vražde ale nakoniec  nie je vôbec jednoznačný. Karin pri svojej ťažkej práci rieši aj problémy s bratom Erikom (Karel Heřmánek ml.), ktorý prekročil hranicu zákona. (TV JOJ)

quixote

Jestli to sleduje nějaký kriminalista, psychiatr, vězeňský psycholog nebo na slovo vzatý scenárista, nepochybuju o tom, že se královsky baví. Anebo mu vstávají chlupy hrůzou po celém těle. Často nevhodně použitá hudba (která mi navíc přijde dost laciná, Doyle jr. má k otci tedy hodně daleko) mě vrací někam do 80. let. Je to záměr? To, jak kamera zabírá herce, je pro ně často velmi nelichotivé a v HD je to ještě horší. ()

kulyk odpad!

Protože je krátce po začátku nového roku a člověk je ještě plný předsevzetí, vánoční náladičky a cukru z vosích hnízd, na komentáři se to samozřejmě projeví. Je nesporné, že roste kult. Přinejmenším v našem rybníčku by mohl zastínit klasické hity Eda Wooda či Vojty Trapla. A to věc je dobrá. Chm.... co bych ještě pochválil.... aha, je úžasné, jak dokáže kvalita scénáře od stejného autora býti ve dvou případech odlišná, vite? Labyrint a teď tady ta škeble žahavce. Velice zjímavé. Možná za tím hledejme Strach.Pf. Pfrrr. Éééé co dál, co dál - Ha. Ona hlava Medůzy (dle mytologické předlohy Medusy, což by snad názvu slušelo více), tedy neposednými hady rozvrkočená šíša ohyzdnice, má být patrně mozkovna Čvančarky, kdy je ona hadovitá rozpustilost maskována apartním kulíškem. Ovšem, bohužel, bez bambulky. To jediné snad chybí paní Jitce k dokonalosti, když už tak hezky papá. Eh. Eda. Isteník. Bomba! Nejlepší společenská hra zítřka - pokaždé, když pan detektiv promluví, musí si všichni švihnout panáka, a to i přes huronský smích, co jimi otřásá. Inu, budete mít řádně propláchnuté dutiny. Takže jediné, co se dá po prvních dílech vytknout, je vše, co může ovlivnit režisér. Pedouš by se měl věnovat jenom reklamám, prosím. ()

Snorlax

Mankote, to se nám ten scénář zase nepovedl. Závěr hodný brakové literatury je korunován nápadem, že mrtvá dívka ochotně pro zmatení stop odkraulovala od lávky doprostřed rybníka. Isteník zřejmě stanislavského metodu dotáhl do úplné dokonalosti, pro roli policejního eunucha se nechal skutečně vykleštit, takže se mu nejen špatně hovoří, ale i chodí. Tenhle díl nedokáže zachránit ani Jirka Dvořák. ()

AppleCore odpad!

Dno český filmový/seriálový produkce, která opět a víc než cokoliv v poslední době ukazuje, že nemáme a nejspíš ani nikdy mít nebudeme scénáristy s nápadem a režiséry s vizí. A tak sledujeme, kterak si banda netalentovaných tvůrců vydělává na živobytí bez jakýhokoliv zápalu nebo snahy. Kameraman si neumí vyvážit ani gimbal, důsledkem čehož se mu stabilizátor při chůzi klepe, jak kdyby to točit Greengrass, nemá smysl pro kompozici, nasvícení scény, natož pak třeba pro colorgrading. Renč se ztratil ve svý hlavě, když se snažil vybavit kriminálky ze 60s, a tak to nejspíš režiroval po slepu. Hudební skladatel do toho pouští soundtrack, kdy se ani jeden track do scény nehodí a nevytváří emoce ani atmosféru. No a stříhač podle mě použil Windows movie maker. Filipe, ty tvoje kecy z ČT, že jste to točili na moderní foťák, se kterým se všude vejdete a že podporujete moderní technologie a snažíte se je do svý tvorby implementovat, nijak nekorespondují s tím, co jste do tý televize poslali. S bráchou jsme před dvaceti lety s nulovým rozpočtem točili kvalitnější filmy a do televize to neposílali... bylo nám děvet a dvanáct! Kokoti! ()

eileen

Dvě hvězdy za to, že mě to zas pobavilo, ale nejvíc mě pobavil tady uživatel Rene.Artois. Ten to napsal opravdu dobře, netřeba nic dodávat. Slátanina. ()

triatlet

Gymplácké prostředí je určitě atraktivnější než obrazárna, ale panoptikální ráz pokračuje dál. Linka s vyšinutým bratrem vyšetřovatelky naprosto zbytečná. Vyšetřovatelka chvílemi se záblesky vědmy. Konec působil komicky. Tvůrci se zatím daří parodovat krimi seriály. ()

honajz

O něco lepší než minule. příběh taky slušně šlape, a dokonce nabídne jistý zajímavý twist s alibi, jaký jsem moc nikde neviděl. Ten bráchův případ mě ale nijak nebere a vize policistky jsou trochu přes čáru. Občas je žel poznat Renčův "neonový" styl, nevím jak jinak to nazvat, který je spíše ku škodě věci (zvláště u těch krvavých šmouh z dlaní v koupelně - to už bylo hodně směšné). Také mysteriozní hudba se k běžnému rozhovoru se zdrceným otcem, kterému právě zemřela dcera, moc nehodí (btw, Mário Kubec to zahrál hodně dobře). A vůbec obecně velmi slušné herecké výkony, i když Kříž by se s tou bradkou hodil spíš do Boženy nebo do filmu o Jakubu Arbesovi, než jako profesor, a machna Čvančarová, no co už. Jen mě štve, že ona, jako bývalá brněnská studentka herectví a nyní hrající brněnskou policistku, mluví tak děsivě po pražsku. ()

rakovnik

Případ v uzavřeném kruhu podezřelých bývá z těch jednodušších, i tak jej lze docela zajímavě vystavět. Tak se vyvíjel i tento příběh zločinu. Přišel mi tak normální, až jsem čekal opět "fantastický" závěr. Ten bohužel přišel. Sice mě překvapil pachatel, ale v tom horším smyslu slova. Pavla Kříže jsem málem nepoznal a jasnovidecké vhledy šéfky do krimi nepatří. ()

M.i.k.e

běžně nemám ve zvyku hodnotit seriály po prvním-druhém díle,ale tady prostě musím udělat výjimku.Zatmco první díl nové ČT "kriminálky" byl jen blbej,druhý naopak ukázal ohromný potenciál tohoto seriálu.Pokud totiž bude takhle pokračovat,stane se s přehledem největším WTF bizárem posledních let (a že těch kandidátů máme hodně).Takhle moc sem se u české televizní tvorby nezasmál od silvestrů s Menšíkem a to nelze brát na lehkou váhu.Je mi celkem jasné,že to tvůrci tak nemysleli a věřím,že Renč si ještě pořád myslí,že umí točit,Hudský si možná myslí že umí psát a Čvančarová si zcela určitě myslí,že může hrát (a hraje) jakožetyvoledrsnou policajtku.Nebo si to možná ani jeden z nich nemyslí a celé je to velmi sofistikovaný metahumor.Nicméně mě to navnadilo na další díl a už teď napjatě očekávám co dalšího je v Brně ještě možné...zatím hodnocení někde mezi odpadem a pěti. s tím,že ideál by byl zmatený gif,enbo aspoň smajlík. ()

otík

Tento díl nebyl špatný! Dost dobrý případ, hlavně závěrečné rozřešení je drsné a ukazuje na lidský hyenismus. A je i docela překvapivé. Jinak pátrání tradiční na krimi seriály, nic nového, případ Karinina bratra bude ještě zajímavý. Zatím seriál jde slušným, i když zcela průměrným směrem. ()

sator

Vila Veberových je na adrese Květná 1. v Brněnských Pisárkách, restaurace Oáza je výletní restaurace Balaton v Brněnské Sokolnici, hned vedle se nachází i rybník, vazební věznice je skutečná vazební věznice na adrese Jihlavská 12, Brno, Gymnázium je na adrese Na Hrádku 20,v Tišnově, bezdomovecké centrum je na adrese nádraží Brno-Královo Pole. ()

vnimatkrasu

Regulérně žeru, jak Medúza kombinuje podprůměrnou kriminálku nenaředěným WTF. Třeba když postavy náhodně chytá fackovací ráž. Když Čvančarová promluví vietnamsky. Nebo když Dvořák procedí libovolnou wannabe drsnou hlášku. Tohle já teda můžu. Kroužkuju v programu! ()

Jizni Tlapa

Až tvůrci odhalí záhadu obsazení nepřirozené xxl Čvančarky v.kulichu a mluvícího kastráta Isteníka, to bude teprva epizoda plná překvapení!!dnes originální a povedené až na oba zmiňované.. ()