Aké je pozadie vraždy správcu zámku? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí vyriešiť brutálnu vraždu miestneho správcu zámku Kunštát, ktorého telo nájdu dve mladé návštevníčky uprostred jednej z komnát. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), sa odkrývajú indície, ktoré vyšetrovateľov zavedú k odhaľovaniu zámockej minulosti. Osobný život Karin a jej vzťah s bratom sa naďalej komplikuje. Brat čaká na rozhodnutie súdu, čo bude ďalej s jeho osudom. (TV JOJ)

klukluka

Jednička tristní, dvojka příšerná a až teprve trojka má určitou “kvalitu”. Když už se pozastavuju i nad tím, že prodavačka zakrojila něčeho o dvacet deka (!) víc, tak se to muselo značně srovnat. V prvních dvou dílech bych nad tímhle WTF mávnul rukou. Nechyběla ani tentokrát, ale nebyla tak zjevná- viz zřejmě zasvěcený komentář od roabe. ()

honajz

Tentokrát přibylo i tajemno, bratra nebylo tolik, Čvančarová většinou mlčela a kulicha si nasadila jen jednou (napadlo mě, není to Renčův maskovaný protest proti nesmyslným rouškám?), kamera dokázala ze zámku atmosféru dobře vyždímat, příběh dával hlavu a patu, po delší době jsem zas viděl hrát Petra Vacka a pana Freje, takže za mne spokojenost. ()

GeusX

Trochu zklamání v tomto díle bylo to kriminalisty trapné přehlédnutí evidentně "chybějící" vražedné zbraně a hlavně ta velice snadno odhalitelná zápletka s pachatelem. Mimochodem, ta linie s narušeným bratrem hlavní kriminalistky mi připadá úplně zbytečné a vypadá i bezúčelné. Jinak dobrý, maximálně standardní průměr. ()

roabe odpad!

Třikrát a dost, to už se nedá. Hluboké dno scenáristiky (slovy postavy hospodského, jemuž ti "debilní památkáři" pronajali zámeckou restauraci, dílo "debilního scenáristy" a "debilního režiséra"). Přimlouvám se, aby Národní památkový ústav, který poskytl státní zámek Kunštát k natáčení, za milé označení "debilní památkáři" už nikdy Renčovi žádný objekt k natáčení neposkytl. Kdyby se tihle dva "umělci" alespoň snažili dozvědět se něco o správě státních hradů a zámků, nemohli by stvořit dvě funkčně totožné postavy "správce zámku" a "kastelána". Kastelán je totiž správce a správce je kastelán... Takže pokud potřebovali druhou postavu, měl to být třeba údržbář nebo zahradník. Ve třetím díle "Smrt na zámku" je takových "debilit" více, tím zřejmě chtějí udělat debily i z diváků. Všichni se po zámku pohybují jak se jim zachce, přestože ve skutečnosti to právě z důvodu bezpečnosti není možné, na zámcích nejsou ani takto volně přístupné zbraně. Kastelán nemůže jen tak ze dne na den vyhodit zaměstnance (zde manželku "správce") z práce ani z bytu. O dotacích kasteláni v podstatě vůbec nerozhodují ani s nimi nedisponují v takové míře, aby je mohli zpronevěřit jak naznačuje seriál. Je to bez atmosféry, laciné, slaboduché, řemeslně špatné, což snad nemohou ocenit ani nejméně nároční diváci... ()

1svaty

Takjako, je to kravina no. Jednu hvězdu za okolí, které důvěrně znám. Druhá hvězda za Heřmánka, Vlasáka a paní Švandovou. Jsem si jistý říct o této damé a herečce, že kdybych s ní hrál já, nemusel bych hrát nic a ten spot by měl úspěch. Ona zastane dva herce, musí chtít. Jako my všichni. Neměnim hodnocení, ale hvězdy tři. No a pak Frej, Řezníček, Vacek, Stanke....čtyři hvězdy, byli vynikajicí. ()

• Premiéru třetího dílu sledovalo téměř 1,4 milionu diváků starších 15 let, což z něj dělalo nejsledovanější pořad toho večera. (rublik05)
  • Natáčení probíhalo na státním zámku Kunštát a v Brně. (SONY_)