Samovražda alebo vražda? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí odhaliť vraha mladého nádejného maliara, ktorý zomrel za podozrivých okolností. Jeho smrť pravdepodobne súvisí s krádežou vzácneho obrazu P.P. Rubensa z Moravskej galérie v Brne. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), však dôjde k ďalšej vražde. Prípad zasiahne aj do osobného života Karin, ktorej harmonický rodinný život rozdrví krutá rana osudu. (TV JOJ)

Karp

Konečně jsem také shlédl 1. díl seriálového počinu tak často komentovaného a nevím, z čeho se mám vzpamatovat dříve, jestli z toho, že M. Spáčilová mu přiřkla 60%, anebo z děje samotného. Napadají mě čtyři slova: nuda, nezájem, nelogičnost a karikatura. Nuda, kterou jsem při sledování pociťoval, nezájem o děj, karikatura některých postav a jejich chování a nelogičnost v ději samotném. Výsledek je, že si při sledování připadáte trapně za hlavní aktéry, kteří se chovají, jako kdyby vystupovali v nějaké totální šmíře, mají vševědoucí pohledy a zřejmě jasnovidecká zjevení nebo se naopak usmívají nad absolutní scénáristickou banalitou, která nepůsobí duchaplně ani s litrem vodky... O mafiánských bossech s kožešinkovým lemem ani psát nebudu, protože nikdo takový nikdy nežil a vyskytuje se jen ve fantaziích pisatelů pokleslých detektivních románů... ()

Peabody

¨První díl mi pčišel hodně slabý, on scénárista snad detektivku nikdy nepsal a tady se to zdá se učil hodně za pochodu. Takže dva policisté se skroo neobjeví kromě nočního podniku, dva neslezou z plátna, nějaká logika pokulhává. Problém je i v castingu, paní Č mluví v podstatě v jedné hlasové a emoční rovině a navíc místy jí není rozumět, což vyniká zejména v kontrastu s naprosto profesionálním Jiřím Dvoříkem, který vyslovuje zcela čistě. Padouch Jiří Schwarz - co se to s Karlem Hynkem stalo? Ale on nikdy nebyl moc herec. JInak matka opravdu k pohledání, přijde domů pozdě, nedbale políbí dceru, vrátí ji okamžitě chůvě a jde si otevřít flašku vína, se kterým se mazlí asi 3 x déle než s dítětem. Charakterizace postavy? Renčova režie jako obvykle a vedení herců dtto, tedy kdo chce a umí hrát hraje, ostatní si dělají co chtějí, kouzlení s neustálými prostřihy a odlesky je sice o něco lepší, než v jiných jeho pracech, ale pořád zůstává. Podívejte se třeba kolik střihů je než jedna postava projde v galerii dvě místnosti. Docela legrační, podobně zcela nefunkční prostřihy na prosklenou střechu v jiné scéně, jen aby se to hábalo, Mladý Heřmánek hrál psychopata slušně, ale logika toho, že rozbitá a pokrvácená benzínka se nikým neřeší, ačkoli na každé jsou kamery, je tady scénáristický logický ořech. ()

Marze

Dialogy jsou celkem prázdné a zápletka průhledná. Netradiční je hudba od skotského skladatele. Je třeba ocenit, že natáčecí tým fungoval do poslední chvíle před Čínským morem a jako první pokračovali po uvolnění. Vynikající pohyblivá kamera dramatizuje i banální scény. V tomto díle se moc vyšetřovatelského dílu neukázalo. ()

Aniki odpad!

Je úplně jedno, jak moc je to trapný. O ději se dokonce nemá cenu bavit ani s pacienty oddělení pro zvlášť nebezpečné šílence na jedné nejmenované psycho klinice, neboť i ti by šli z Filipa Terče zvracet. Ale jak je možný, že si toto dovolí odvysílat ČT? ČT, která přesně den předtím uvede 2. díl seriálového skvostu Božena, nebo nedávno dokudrama o Ámosi Komenském...a pak proboha toto, proooooč? Normálně zvažuju zcela seriózně podání trestního oznámení na neznámého pachatele, pro spáchání tr. č. hanobení a zesměšnění národa, tohle jim přece nemůže jen tak projít!!! Tvl. a ještě ta odulá ....v jakože hlavní roli, dyk já ani to její méno nemůžu napsat, abych nedostal kopřivku. I nejkomičtější člověk na světě - Goldflam, mi musí odpustit, že ho hodím do jednoho pytle se zbytkem těch zoufalců, co vzali tenhle kšeft. Fakt good job. ()

Jonatána

Je to první díl, možná hvězdu přidám. Ale Jitka Čvančarová jako drsná policajtka je tak neuvěřitelně nepřirozená a nevěrohodná, že mi překryla všechno, co by se mi třeba mohlo líbit. Jiří Dvořák a ta malá žabka, jo, ti se mi líbili. Jitce jsem věřila okamžiky, kdy se usmívala, byla za hodnou mámu nebo dceru. Ale v té příšerné čepici jakože drsná policistka? To fakt ne. Na další díl se ale ještě podívám, třeba to bude lepší. ()

• „Medúza“ je obraz z roku 1618 od vlámského malíře Petera Paula Rubense, zobrazující useknutou hlavu Medúzy. Hadi na obraze byli připisováni Fransi Snydersovi. Je ve sbírce „Kunsthistorisches Museum“ ve Vídni, další verze pak v Moravské galerii v Brně. (sator)
  • Menší roli bodyguarda si na závěr v kasinu zahrál Pavel Pásek, známý filmový producent, příležitostný herec a kapelník rockové skupiny Walda Gang. (rublik05)