Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa type_B k tomuto seriálu (5)

Vykročenie do života (2021) (E02)

Líbí se mi hudební složka. Jinak navrhuji scénáristům přejmenovat seriál na "Princip nepravděpodobnosti". ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

... aneb esesáci na hradě Kulíkově ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Jakkoli nejsem fanouškem Renče ani tohoto seriálu, musím říci, že tento díl šel kvalitou nahoru. ()

Kráľovné krásy (2021) (E05)

Nehledám všude relismus za každou cenu, a už vůbec ne v detektivkách. V tomto díle však bylo patrné, že někdo celkem dobře znal prostředí. Teda ne že bych se účastnil soutěže krásy; rostou už mi chlupy na uších. A ponožky si měním jednou za tři dny. ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06)

Poslední 3 díly se tak trochu pokoušejí o sociální drama. Není to na škodu. ()