Kto znásilnil a zabil čerstvú maturantku? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí odhaliť vraha gymnazistky, ktorú našli znásilnenú a dobitú v rybníku neďaleko Brna. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), sa čoskoro objaví hlavný podozrivý. Jeho podiel na vražde ale nakoniec  nie je vôbec jednoznačný. Karin pri svojej ťažkej práci rieši aj problémy s bratom Erikom (Karel Heřmánek ml.), ktorý prekročil hranicu zákona. (TV JOJ)

milwaukee

Kupodivu jsem se bavil i u druhého dílu. Ten první měl možná o fous větší rajc, ale ani tady to nebylo špatný. Akorát ty konce mi přijdou takové jednotvárné. Mladej Heřmánek je prostě krásně brutálně ujetej. Jestli on nakonec nevyvraždí celý Brno. Ale jestli takhle dopadne i třetí díl, tak už půjdu o hvězdu dolů. Akorát ŠŠ (Štěpán Šafránek) mi s těma fousama připadal jako Lev Trockij :-)) ()

quixote

Jestli to sleduje nějaký kriminalista, psychiatr, vězeňský psycholog nebo na slovo vzatý scenárista, nepochybuju o tom, že se královsky baví. Anebo mu vstávají chlupy hrůzou po celém těle. Často nevhodně použitá hudba (která mi navíc přijde dost laciná, Doyle jr. má k otci tedy hodně daleko) mě vrací někam do 80. let. Je to záměr? To, jak kamera zabírá herce, je pro ně často velmi nelichotivé a v HD je to ještě horší. ()

Mamlas

Stejné jako jednička. Zápletka budiž, zbytek slabota až bída. Kazí to nadále opuchlá škaredá baba s čepicí v hlavní roli a dívá se na to špatně i kvůli ujetému kameramanovi, který rád točí alternativně někde z výšky kolen až kotníků. Dál to kazí odporná všudypřítomná hudba, prostoje, rodinné kecy,... (15%) ()

honajz

O něco lepší než minule. příběh taky slušně šlape, a dokonce nabídne jistý zajímavý twist s alibi, jaký jsem moc nikde neviděl. Ten bráchův případ mě ale nijak nebere a vize policistky jsou trochu přes čáru. Občas je žel poznat Renčův "neonový" styl, nevím jak jinak to nazvat, který je spíše ku škodě věci (zvláště u těch krvavých šmouh z dlaní v koupelně - to už bylo hodně směšné). Také mysteriozní hudba se k běžnému rozhovoru se zdrceným otcem, kterému právě zemřela dcera, moc nehodí (btw, Mário Kubec to zahrál hodně dobře). A vůbec obecně velmi slušné herecké výkony, i když Kříž by se s tou bradkou hodil spíš do Boženy nebo do filmu o Jakubu Arbesovi, než jako profesor, a machna Čvančarová, no co už. Jen mě štve, že ona, jako bývalá brněnská studentka herectví a nyní hrající brněnskou policistku, mluví tak děsivě po pražsku. ()

Eleanor05

Jako fakt? Někomu se zdá normální jít ihned po znásilnění k rodičům násilníka domů, namísto příbuzných, či vlastního kluka (který navíc už byl na cestě)? Někomu připadá normální se ihned po znásilnění osprchovat a tedy smýt veškeré důkazy? Někomu připadá normální, že lidé z Brna začínají každý rozhovor slovy: "Vo co jde?" Ale no ták! Jinak se druhý díl seriálu Hlava medúzy odvíjel podstatně lépe, než první, ale za tyhle zjevné nesmysly musím stejně hvězdičku ubrat. Korunu tomu už jenom nasadil Čvančarové insane brother Heřmánek, který zřejmě musí každý díl na konci někoho zmlátit nebo zabít. Příště to tipuju na Švandovou, která ho po roce vězení půjde konečně navštívit a hned mezi dveřma dostane od synáčka po hubě. Zase jsem se na závěr smála nahlas. :D ()

• Natáčení probíhalo v Sokolnicích, Brně a Tišnově. Vila Veberových je na adrese Květná 1 v brněnských Pisárkách; restaurace Oáza je výletní restaurace Balaton v brněnské Sokolnici, hned vedle se nachází i rybník; vazební věznice je skutečná vazební věznice na adrese Jihlavská 12, Brno; Gymnázium je na adrese Na Hrádku 20,v Tišnově; bezdomovecké centrum je na adrese nádraží Brno-Královo Pole. (SONY_)
  • Karin (Jitka Čvančarová) ve večerce říká: „Cảm ơn,“ dostává se jí odpovědi: „Không có gì.“ Tedy vietnamsky děkuji a není zač. (sator)
  • Premiéru druhé epizody sledovalo 1,4 milionu diváků starších 15 let, což z něj činilo nejsledovanější pořad toho večera. (rublik05)