Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Mamlas k tomuto seriálu (8)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Taková standardní česká detektivka mizerné úrovně ala ČT, v hlavní roli opuchlá baba, kameraman totální magor, neutuchající protivná hudba, korejský product placement a k tomu primitivní příběh s vypatlaným koncem. Velmi mě mrzí, že jsem i na výrobu tohoto dalšího braku musel přispět svými poplatky. (12%) ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Stejné jako jednička. Zápletka budiž, zbytek slabota až bída. Kazí to nadále opuchlá škaredá baba s čepicí v hlavní roli a dívá se na to špatně i kvůli ujetému kameramanovi, který rád točí alternativně někde z výšky kolen až kotníků. Dál to kazí odporná všudypřítomná hudba, prostoje, rodinné kecy,... (15%) ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Nebudu opakovat, co Eleanor05 už správně napsal/a. (38%) ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Tuleň v čepici, díl 4., navazuje na obyčeje známé z předchozích dílů kvalitou i zpracováním. Divák, který od toho nic neočekává, dostane přesně to, co očekával. (17%) ()

Kráľovné krásy (2021) (E05) odpad!

Zatím nejslabší a neprůhlednější díl Ropuchy v čepici. Pár výstřelů naprázdno a hurá, 5 sekund pravdy, a je to, hádejte kdo? Uhodnete i bez přemýšlení. Námět jak z pomocné školy. Velmi špatný trapný produkt po všech stránkách a nadále i točený odpornou kamerou v rukou slaboduché osoby. (7%) ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06) odpad!

Tento asi nejtupější díl Obludy v čepici tentokrát nepojednává o ničem, jen někdo usmrtí slimpáka, pak maras a zmar a nakonec podezřelá osoba sama všechno vyklopí, aby už to asi mohlo nějak skončit. Jediné, co zaujalo, bylo pár záběrů ala Predátor. (7%) ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

První díl, který byl přijatelný. Kameraman zvedl kameru k úrovni ramen, Meloun v čepici se objevoval jen sporadicky, mělo to i nějaký děj, byť vyšetřování bylo značně odbyté a výsledek zase nahodilý a snadný. (34%) ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Zraje to jako víno. Už se na to dalo s přetáčením dokoukat až do správného telenovelího konce a užili jsme si i kousek Růžové zahrady. Snad nebude Obluda v čepici pokračovat. To by byl fakt trapný nářez za naše peníze. Díky za všechno, ČT. (21%) ()