Bohatý producent a majiteľ prosperujúcej firmy zomiera na strelnú ranu do hlavy počas natáčania nového filmu Jiřího Stracha. Vyšetrovanie prípadu zavedie tím brnianskej polície na čele so šéfkou Karin Kaplanovou (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou kriminalistom Davidom Mertlom (Jiří Dvořák) do zákulisia filmovej výroby. Do vyšetrovania sa opäť zapájajú ďalší skúsení detektívi Martin Tomek (Michal Isteník) a Sabina Holanová (Petra Bučková), ktorí odhalia, že filmárske prostredie je plné motívov na vraždu. Karinin brat Erik Kaplan (Karel Heřmánek ml.) medzitým zmizol z nemocnice. Čo ho viedlo k úteku z liečenia? (TV JOJ)

honajz

Vědomě a naprosto subjektivně nadhodnocuji, protože za a/ Jirka Strach, za b/ Boskovice a Skalice nad Svitavou - vše mé srdcovky. Vážně ty vtípky Strachova dvorního herce Dvořáka na Stracha („on už dlouho nic nenatočil“) a postavy jeho seriálů mne moc pobavily, a možná škoda, že Jirka nakonec nebyl vrah - byla by to dobrá prča. Ale i tak je scénář velmi slušně veden, některé herecké výkony (manželka producenta) naprosto dokonalé (a jiné, žel, hodně ochotnické, třeba dcera producenta), a dokonce se mi tentokrát líbil i podpříběh s bráchou, protože je asi jasné, že chce chránit ségru, teda švícu. Jen tedy netuším, jak to vše uzavřou v jediném zbývajícím dílu, spíše bych řekl, že se chystá klasický cliffhanger na druhou sérii, proti níž ale vůbec nic nenamítám. Btw, to by mě fakt zajímalo - proč Jirka v poslední době nic netočí? Znelíbil se demo bloku, nebo fakt konečně chystá majstrštyk v podobě Sedmikostelí i s dokonalým koncem v podobě středověkého Karláku? ()

sorrow

Takový slabý podprůměr, vraha nebylo možné odhalit, protože vše důležité se odehrálo v posledních minutách. Motiv, opatření vražedné zbraně, naplánování dvou vražd a jejich provedení, celkem přitažené za vlasy. Jak vidím z jiných komentářů, někomu se linie mladého Heřmánka líbí, mně tedy vůbec. Heřmánkovi je většinou věnován vždy závěr epizody. Vůbec se však tato linka nevyvíjí, navíc mně dost vadí, že je to psychopatická postava, ale současně je to vlastně postava plná inteligence, která všechny s lehkostí sobě vlastní ošálí (lékaře, policii, rodinu), avšak vše dělá pouze s cílem ochránit svoji sestru policistku, tedy nějaký psychopatický magor musí chránit policistku s pistolí za pasem a vše směřuje k tomu, že ji opravdu před dalším psychopatem Kaňkovským zachrání. Útěk Heřmánka z nemocnice spíše komický – ví přesně kdy a kam se budou odvážet kontejnery, vystihne přesně moment, kdy si jde policista pro kávu, vyhne se všem kamerám, přemluví mámu ke spolupráci atd. atd. Tato linka je úplně zbytečná… ()

IvcaSammet

Aspoň ta kriminální zápletka měla konečně trošku logiky. První půlka epizody strašná, přestože mám Jiřího Dvořáka velmi ráda, tak mi jeho neustále vysmátá postava s debilníma poznámkama začíná lézt na nervy. Bohužel je Hlava Medúzy totálně amatérská a ani skvělé herecké hvězdy tomu nijak nepomáhají, protože jejich výkony jsou prostě příšerné. Navíc přišlo velké zklamání ve vývoji příběhu okolo postavy Karla Heřmánka. Ale pořád to bylo lepší, než předchozí epizody. ()

klukluka

V tomhle serošu bych čtveřici nahradil jedním koumesem, ti další tři nemají věčně do čeho píchnout. Pachatelé to na sebe stejně nakonec všechno prásknou sami. Hned to ze sebe vysypou, včetně těch ukradených žvýkaček, když jim bylo sedm. Kriminalista Jiřího Dvořáka chvílema vzbuzuje dojem, že obdělává zahrádku kriminalistky Jitky Čvančarové, přitom ale neustále vede uslintaný řeči na adresu majitelek jiných zahrádek a Čvanča by ho už neměla pouštět k té své holčičce. Jó, ta se tady už šest dílů vůbec neukázala...tak v tom případě dobrý, nic jí od vilnýho strejdy nehrozí, jestli umřela. Coby fanda dobrých detektivek se u Hlavy medúzy nemálo ošívám, ale jako milovník hudby si u ní přijdu na svý. Cosi do toho na začátku pustí a celou hodinu to nechají běžet, takže na nedostatek hudebního podkresu si rozhodně nelze stěžovat. Heřmánkův Erik je takový roztomilý maskot, jeho výstupy - v tomto případě pyžamový běh po rampě - působí jako groteska. Podle mě byl prvním člověkem, který pochopil, jak moc to bude dobrý. A tohle poselství vtiskl do každé vteřiny svého účinkování v HM. ()

rakovnik

S nadsázkou - fiktivní film, který točil Strach ("On ještě točí? "), byl podle úryvku mnohem horší, než Renčův seriál. Tento díl se mi dlouho líbil, díky prostředí natáčení, pohledu do zákulisí, ale i přítomnosti jiného režiséra a jemné profesní ironii. To vše bylo příjemné zpestření seriálu. Jenže, jako obvykle, závěr dobrý díl doslova zabil. Nechal jsem si narůst vousy, vyvraždil to tam a hloupě narafičil past...Navíc linie s bratrem je prostě nadbytečná. ()

• Premiéru epizody sledovalo 1,48 milionu diváků starších 15 let, čímž se seriál stal nejsledovanějším pořadem večera po 20:00. (rublik05)
  • Ve scéně, kdy se Karin (Jitka Čvančarová) ptá Laury (Světlana Nálepková) na důvody odchodu mladé herečky od filmu, padne otázka, zda Laura vlastní zbrojní pas. Tato terminologie je ale chybná, myšlen byl zřejmě zbrojní průkaz. Zbrojní pas, který opravňuje svého držitele s sebou vézt zbraň v něm zapsanou do jiných států (seriál se odehrává v okolí Brna), není potřeba a tato otázka tedy nedává smysl. Major kriminálky (Karin) by to navíc měl vědět. (mkali)