Otrava alebo len nehoda? Na generálnej skúške súťaže krásy Miss jedna z krások ochorie a zomrie. Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s Karin Kaplanovou (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom Mertlom (Jiří Dvořák), musí vyriešiť vraždu dievčaťa v prostredí plnom rivality, nevraživosti a neúprimného priateľstva. Do vyšetrovania sa opäť zapájajú ďalší skúsení detektívi Martin Tomek (Michal Isteník) a Sabina Holanová (Petra Bučková). Karinin brat Erik (Karel Heřmánek ml.) využije pobyt v nemocnici na získanie nových poznatkov, ale opúšťa ho jediný priateľ Lukáš Prax (Filip Kaňkovský). (TV JOJ)

klukluka

Syn chodí do Dramky, kde je paní učitelka, která se nikdy profesionálně nevěnovala divadlu ani filmu, učí “hrát”. Představuju si, že kdyby si pro nás tyhle děti jednou něco připravily, vypadalo by to přibližně jako Hlava Medúzy. Že kdyby třeba někdo hrál pacienta na lehátku, snaživě by se na něm klepal jako mladej Heřmánek. Kdyby některý to dítě představovalo ustaranou mámu, bylo by k nerozeznání od paní Švandové. Menší role Hlavy Medúzy obsazují snad výhradně dětmi z Dramky. Schopnost Filipa Renče vštípit všem hercům vyjma nesporných Áček projev ryzích amatérů je opravdu nevídaná. Rukopis by tedy měl. Chválit ho za něj ale nemůžu. ()

PKD

Huh. Zatím asi nejkoukatelnější díl vůbec. Sice mě neustále fascinuje kapustňák s hučkou (šmarjá Jituš, tobě ale musí fest smrděti hlava v té pletené tentononc) , ale holky z naší školky byly docela pěkné, ale na mou TOPkovou Vilmu nemá žádná. Měl jsem sice strach, že z ní pan pseudorežisér udělá vražedkyni, leč...nestalo se. Naštěstí. Velmi příjemné zjištění, že je pořád sexy a ten její hlas....oh-la-láá. Vedle ní i hučkolady vypadala ještě hůře než v předchozích dílech. ´ZARDOZ, promluvil´. ()

Snorlax

Konečně má Jirka Dvořák adekvátní hereckou konkurenci, jako vždy skvělou Vilmu Cibulkovou, škoda, že je jí tam tak málo a ostatních tak moc. Je mi líto Hudského i Renče s jejich představou o tom, jak lékař oznamuje smrt blízké osoby. To už je empatičtější pokladní v marketu sdělující výslednou cenu nákupu. ()

EllienPM

Hvězda Petry Bučkové stoupá strmě vzhůru. Bravo. Linie Bratr je osvěžující a skvělá. Jsem zvědavý, jak dopadne. Bezva hudba, Born Slippy mě nachdlo a vrátilo 20 let zpět. To byla doba! ... Jako botanik mám trochu výhrady k ricinu a množství, ale to si nechám pro sebe. Tohle je stále nadprůměr toho, co se po průlomových a nedostižných Případech 1. Oddělení natočilo. Ale bohužel se to na nevhodných místech a v nevhodných situacích vysmátým Dvořákem shazuje samo. Klidně to mohlo být za pět. Ve výčtu herců mi už druhý díl chybí Dana Černá. ()

otík

Případ je zase takový průměr, celkem dobrý nápad s vraždou na soutěži miss, na druhou stranu motiv vraha je jasný celkem brzy jako jeho totožnost. Jen byla otázka jak. Daleko víc začíná být zajímavý druhý, paralelní příběh Karinina bratra a jeho "spolublázna". Z toho bude ještě zajímavá zápletka. Dobrý důvod proč pokračovat ve sledování seriálu. ()

• Epizoda se stala nejsledovanějším pořadem večera, premiéru sledovalo na 1,4 mil. diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Natáčení probíhalo na zámku Račice, v Brně a Moravských Knínicích. (SONY_)