Ako súvisí výstavba golfového ihriska, ktorá ničí miestny les, a smrť jedného z lesných robotníkov? Aj tento prípad musí vyriešiť tím brnianskej kriminálky na čele so svojou šéfkou Karin Kaplanovou (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou Davidom Mertlom (Jiří Dvořák)  a ďalšou skúsenou dvojicou detektívov Martinom Tomkom (Michal Isteník) a Sabinou Holanovou (Petra Bučková). Okrem toho musia odhaliť zložité vzťahy miestnych obyvateľov, ktoré môžu viesť k dolapeniu vraha. Prípad Karininho brata Erika (Karel Heřmánek ml.) sa vyvíja úplne inak. Čo sa skrýva za jeho úplne neočakávaným duševným stavom? (TV JOJ)

milwaukee

Oproti předchozímu dílu, který jsem hodnotil jako nejslabší, tady dám naopak čtyři hvězdy. Vlasáková byla dokonalá, když o mordování mluvila jako o makové housce. Jojo, těžko odhadnout, kdo ze sousedů má kostlivce ve skříni, v tomhle případě v lese za barákem. A nesmím zapomenout ani na Vašuta, který toho obyčejnýho dělňase, věčně naloženého v knajpě, zahrál opravdu špičkově. Prostě mě dostal v té závěrečné scéně, kdy cajti odvážejí pachatelku a on tam polosedí pololeží na lavičce, v ruce flašku a má dokonale nepřítomně opilecký pohled. A určitě stále myslí na tu svoji bývalou lásku. Vlasáková mysli na něho, ale ani jeden se nedočká. Stačí se jim oběma podívat do očí. Antická tragédie jako vyšitá. Tak tuhle scénu si jdu pustit ještě jednou. 80% ()

honajz

Jako nebýt ten námět skoro na chlup stejný jako v jednom dílu tuším Specialistů (v Poldovi to podle mne nebylo), tak by mě to snad i bavilo. I když Vašut mi sem moc neseděl a Vlasáková taky ne - chtělo to méně známé herce. Ale jinak to prostředí je vystižené docela slušně a kouká se na to daleko líp než na Zločiny Velké Prahy - tady se aspoň policisté chovají jako policisté a vyšetřují a používají policejní postupy. ()

sorrow

Filip Renč naprosto dokonale vykradl epizodu Hráz ze seriálu Specialisté (něco se začíná stavět, a tak je potřeba po 25 letech vykopat mrtvolu). Něco tady už bylo napsáno, ale také si přidám. Dobře, před 25 lety zabila svojí sokyni v lásce před jejím domem cihlou do hlavy a co dál? Pak si ji jako hodila přes rameno, do druhé ruky vzala krumpáč s lopatou a šla kilometr do lesa ji zakopat? Nikdo ji neviděl, na místě činu žádné stopy, žádná krev, nebo když se vrátila z lesa, vzala hadr a kýbl a uklízela místo činu? Nikdo zase nic neviděl, nikoho nepotkala? Všichni vesničané uvěřili legendě, že odjela do Německa za tetou? Po 25 letech se staví golfové hřiště, vražda je dávno promlčena, navíc i kdyby byla mrtvola nalezena, kdo by to dokázal po tolika letech vyšetřit a někoho usvědčit? Nejlepší je samozřejmě jít kostru vykopat. A když kriminalisté kostru najdou, už za hodinu mají fotku, na které je oběť a zrovna má na sobě stejný přívěšek jako byl nalezen v hrobě. Navíc tak mělký hrob, že by odolal 25 let všem vlivům počasí, zvěři atd.? Ona byla celá ta epizoda k smíchu, ale vzpomínka na Predátora mě fakt rozesmála. A na konec tady máme takové obehrané klišé, kdy mladého Heřmánka hlídá zase největší hňup z policejního sboru, kterému hlídaná osoba uteče, protože každý policista si musí jít dát v seriálu vždy kávu, to už bylo v seriálech Rapl, Specialisté a kdo ví kde ještě… Pánové Renči a Hudský, fakt hrůza. ()

BigJohn02 odpad!

Zatím asi nejhorší díl - všechno tak primitivní, schematické a neskonale tupé. Kostra s řetízkem a hned fotka holky, to se to pátrá... Zajímavé je, že všichni vrazi v tomhle veledíle jsou bezcitný bestie - nikdy nelitují, vždycky by zabili znovu. A ta zbytečná dějová linka s psychoušem už nudí - tentokrát zdrhnul z nemocnice a - aby si toho policajt všiml co nejdříve - nechal pootevřený dveře. Ach jo. ()

fabecc1222

No vida, tohle byl první regulérně povedený díl. Je tu klasické využití Twin Peaksovského motivu s řešením vraždy uvnitř celé obce, kombinované se vztahy v rámci obce. K tomu se přidává i plagiát Twin Peaks hudby, používané už od začátku seriálu, a od minulého dílu i kamery. Ale co už... :), jen by mě zajímalo, jestli si Renč o sobě myslí, jak je originální, když už takhle několik let vykrádá všemožné zahraniční tvůrce. Chudák Martin Havelka už tady vypadal opravdu nemocně. ()

• Natáčelo se v obci Borkovany u Brna. (rakovnik)
  • Premiéru epizody zhlédlo 1,44 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20:00. (rublik05)