Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa milwaukee k tomuto seriálu (9)

Hlava Medúzy (2021)

Rozhodně to lepší, co se v Česku, v žánru kriminálky urodilo. Filip Renč to zvládl docela dobře a já celou sérii dal za dva dny. A vůbec jsem se nenudil. Ba co víc, na každý další díl jsem se těšil. Celkové hodnocení 42% mi přijde poněkud málo. A taky mě docela zaráží, že dost lidí na Renče nadává. Vidím to úplně jinak. 70%. A klidně bych dal druhou sérií. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

No, přišlo mi to trochu ujetý. Když jsem uviděl Čvančarovou, tak ta mi dvakrát nesedla, ale nakonec jsem ji nějak vzal. První hvězdičku dám za mladýho Heřmánka, který na pumpě hodně dobře srovnal toho debílka v červený kšiltovce. Na tyhle blbečky v červených kšiltovkách by měli cajti vyčlenit zvláštní team. Druhou hvězdu dám za úžasný brýle, které nosil Arnošt Goldflam. No a třetí dostane slizkej padouch Schwarz. Ten byl prostě dokonalý. ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Kupodivu jsem se bavil i u druhého dílu. Ten první měl možná o fous větší rajc, ale ani tady to nebylo špatný. Akorát ty konce mi přijdou takové jednotvárné. Mladej Heřmánek je prostě krásně brutálně ujetej. Jestli on nakonec nevyvraždí celý Brno. Ale jestli takhle dopadne i třetí díl, tak už půjdu o hvězdu dolů. Akorát ŠŠ (Štěpán Šafránek) mi s těma fousama připadal jako Lev Trockij :-)) ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Zatím nejlepší díl. Starý zámek, tajné chodby, vražda, k tomu druhá světová a zazděný poklad. A nejlepší byl Vacek jako vedoucí komunity. Že on má nějaké zkušenosti z Kamaráda do deště 2? ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Rodinná zabíjačka jak se patří. V podstatě nic nového, ale tady exceloval Filip Kaňkovský. V podobných rolích nemá konkurenci. 70% ()

Kráľovné krásy (2021) (E05)

Nejslabší díl zatím. Nafrněný kravky, většinou bez mozku. Heřmánek tentokrát bez zabíjačky, a Kaňkovský už odešel. Ale nejděsivější byla Igonda. ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06)

Oproti předchozímu dílu, který jsem hodnotil jako nejslabší, tady dám naopak čtyři hvězdy. Vlasáková byla dokonalá, když o mordování mluvila jako o makové housce. Jojo, těžko odhadnout, kdo ze sousedů má kostlivce ve skříni, v tomhle případě v lese za barákem. A nesmím zapomenout ani na Vašuta, který toho obyčejnýho dělňase, věčně naloženého v knajpě, zahrál opravdu špičkově. Prostě mě dostal v té závěrečné scéně, kdy cajti odvážejí pachatelku a on tam polosedí pololeží na lavičce, v ruce flašku a má dokonale nepřítomně opilecký pohled. A určitě stále myslí na tu svoji bývalou lásku. Vlasáková mysli na něho, ale ani jeden se nedočká. Stačí se jim oběma podívat do očí. Antická tragédie jako vyšitá. Tak tuhle scénu si jdu pustit ještě jednou. 80% ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

Taky žádná sláva, a dal bych dvě hvězdy. Ale tu třetí dám za Vandu Konečnou, páč je to moje oblíbenkyně. A nějak si nemůžu vybavit, že by Strach točil westerny. 50% (a pokud bych se někdy objevil v komparzu, chtěl bych být pátá muchomůrka 🍄 z leva :-) ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Tak jsem rád, že se Kaňkovský ještě objevil v posledním dílu. A jestli se v Česku bude točit remake Mlčení jehňátek, tak hlavní role je celkem jasná. Filip by určitě bodoval. A strašně moc jsem litoval Táborského. Tomu se prostě zesralo najednou úplně všechno. 70% ()