Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

HNTR

Jo tohle bylo fajn. Komorní Marvelovka bez superschopností a stejně to Marvel umí strašně hezky podat. Mezi Kate a Clintem se vybudovalo za těch 6 epizod dost silné pouto, ale ocenil bych ještě o dvě epizodky víc. Bylo všem snad od začátku jasné, že se objeví BIG GUY. Společně s tímto byl minulý týden pro fanoušky Daredevila, doslova požehnání. Je mi docela líto, že Clint coby Hawkeye končí a už ho asi mockrát neuvidíme. Další plus je, že od 24.11. díky tomuto seriálu mám docela vánoční náladu. A pro všechny z Vás, co si myslí že BIG GUY je po smrti, přečtěte si komiks a uvidíte. ()

Kushina

Takoví mírní záporáci a seriál více méně v duchu vánoc. Nečekejte žádnou velkou akci a drsnost, seriál se spíše veze na takové přátelské zábavné vlně, ale je to fajn. 75% ()

SamGee

Za uplynulý rok producent Kevin Feige vyprodukoval nielen filmové trháky, ale aj úspešné seriály, v ktorých odrozprával nové príbehy starých hrdinov. Ako sa popasoval s najnovším seriálom Hawkeye?     Po víťazstve v Avengers: Endgame sa snaží Clint Barton (Jeremy Renner) tráviť čo najviac času s rodinou, ale nanešťastie ho dostihne temná minulosť. Aby tých problémov nebolo málo, do Clintovho života vstupí  Kate (Hailee Steinfeld), jeho veľká fanúšička, ktorá sa chce stať superhrdinom.   Začiatok bol pre mňa slabší, hlavne prvé dve epizódy. Načrtli hlavnú zápletku, v ktorej hrdinovia utekajú pred gangstrami,  ale osobné príbehy pôsobili nevyrovnane. Clintova dejová linka fungovala bez problémov, no u Kate chýbala uveriteľnosť. Keď prišla tretie epizóda, veci sa rapídne zlepšili. Príbeh bol ucelenejší, postavy pôsobili autentickejšie a téma o tom, čo znamená byť hrdinom, obstála.   Herec Jeremmy Renner podáva presvedčivý výkon muža, ktorý sa snaží napraviť chyby z minulosti. Spolu s kolegyňou Hailee Steinfeldovou majú podarenú chémiu a obidvaja si prechádzajú charakterovým vývojom. Vedľajšie  postavy nestihnú naplno využiť svoj potenciál, výnimkou je pomstychtivá špiónka Yelena (Florence Pugh).     Hudobná stránka nie je výrazná. Narozdiel od mdlého soundtracku nezaostáva akcia. Keď prídu na scénu  lukostrelecké triky, choreografia šliape na plné obrátky.     Vianočný Hawkeye má pomalý štart, no po pár epizódach naberá na dychu. Tento seriál si užijú najmä fanúšikovia Marvelu.   Príbeh: 6/10, Herci: 7/10, Hudba: 5/10, Akcia: 8/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 7/10. ()

HellsAngel

Ako vianočný špeciál OK, avšak na plnohodnotný seriál to nemá. Dej je v podstate o ničom, aj zaujímavé témy rieši príliš povrchne, a keby sa vystrihli všetky scény, ktorých úlohou je len naťahovať stopáž, minimálne polovica obsahu by rázom bola fuč. Aspoň že Hailee Steinfeld je ako Kate Bishop veľká sympaťáčka a seriál vráti na scénu jedného starého známeho, ktorý si svoje miesto v MCU rozhodne zaslúži – inak by šlo o premrhaný čas. Snáď je to ale iba výnimka z pravidla a budúce projekty Disney+ budú kvalitatívne na úrovni Lokiho, WandaVision alebo úplne ideálne zrušených projektov Netflixu, počnúc Daredevilom. ()

Heywood

Váhal jsem mezi 30 a 40%. "Vymazelný" seriál, jak napsal jeden ofiko kritik? Co tam kdo v té nudě a šedi vymazlil? Akční děj s panoptikem červených tepláků asi pobaví chlapce do 10 let a dál? Hudba nuda (části mi připadaly ukradené ze Star treku). Zápletka banální. Farmiga úděsná, Renner po chlastačce a Steinfeld přehrávající póly od tvrdˇáka k puberťačce. Mě je úplně fuk, zda se to drží nějakého komiksu, ale byl jsem rád za poslední díl a nikdy znovu. Tohle bylo laciné a kdo psal ty dialogy, tak ať se odstěhuje nějam na pól. Zkuste si je sami reálně přeříkat, aby vám došlo, co je to bláboly. ()

Scaevola

Jakkoli vše působí na první pohled sympaticky, nemá vlastně seriál o čem vyprávět. Postava Kate - i její vývoj - mne nezaujala emocionálně, myšlenkově ani fyzicky a Hawkeye je přes veškerou Rennerovu snahu taťka od rodiny ze Středozápadu, přičemž je na první pohled zřejmé, kde se podle tvůrců skrývají "skutečně americké" hodnoty. Zbytek tvoří pouze roubované návraty postav, na které jsem se sice těšil, ale které zůstaly trestuhodně nevyužity; herecky táhne snad jen V. Farmiga a akční scéna je všehovšudy jedna s lukostřeleckou přestřelkou na ledě. Když se tedy na seriál podívám s odstupem, jde o nostalgické předvánoční vzpomínání, které se, věřím, už příští rok nebude opakovat. ()

ReactLotus

CHCEŠ VIDIEŤ PEDOFILNÝ VZŤAH? URČITE ÁNO A O TOM JE TENTO SERIÁL. TEN VZŤAH MEDZI KATE A CLINTOM MI VÁŽNE TAK PRIPADÁ. SERIÁL JE INÝ NEŽ PREDCHÁDZAJÚCE, PRETOŽE SA ZAMERIAVA NA ĽUDÍ, KTORÍ NEMAJÚ ŽIADNE SCHOPNOSTI, SÚ INÍ A ŽIJÚ INAK. TOTO ZVLÁDOL SERIÁL VEĽMI DOBRE. VZŤAH MEDZI POSTAVAMI, HERECKÉ VÝKONY, KAMERA, CGI A SCÉNAR SÚ AKO JE U MARVEL ZVYKOM SKVELÉ. TEDA NA VÝNIMKY. VLASTNE NAJVIAC MI VADÍ LEN TO, ŽE HUMOR NIEKEDY TROCHU PREHNALI, ALE HLAVNE MÁM POCIT, AKO BY SA TAKMER NIČ ZA TÝCH 6 ČASTÍ NESTALO. SVET MARVELU JE VEĽMI VEĽKÝ, STÁLE SA ROZŠIRUJE A OBÁVAM SA, Že TO ČASOM MARVEL/DISNEY NEZVLÁDNU A BUDE TÝCH,FILMOV, SERIALOV NA NICH PRIVEĽA A KONCEPT, AKÝM ROBIA TIETO "DIELA" SA BUDE OPAKOVAŤ A FILMY/SERIÁLY STRATIA SVOJU VÝNIMOČNOSŤ A KVALITU. ALE TO UKÁŽE ČAS... PRE FANÚŠIKA MCU POVINNOSŤ, ALE ASI BY SOM TO NEODPPRUČIL, TEDA POKIAĽ MÁTE RADI TÝCH HERCOV, TAK HEJ, ALE INAK TO NEMÁ VEĽMI VÝZNAM... "JUST MY OPINION" ()

Kvajet

Po Lokim tohle byla příjemně komorní akce, kterou jsem si až na cringe momenty, kde se hlavní hrdinka snaží být vtipným strong female characterem, velice užil. Super! ()

Tomko87

Výborný Marvel seriál. Viac než komiksovku mi to pripomínalo Smrtonostnú pascu či zbraň. Hailee je zlatíčko a Renner je ako vždy charizmatický pohoďák. ()

bonovox

Kvalitatívne horšia Marvelovka, nielen zo serialoveho prostredia. Zo začiatku je to až moc detské ale našťastie v druhej polovici série dôjde k výraznému zlepšeniu. A aj mne prišiel Renner dosť znudený...a moc mi nesadla ani nová hrdinka. 60% ()

MartinReno

Jediný marvelácky seriál, ktorý sa vyrovná jednotlivým filmom a poniektoré i s prehladom predčí. Fakt zábavné a scenáristicky zvládnuté. Wakandy a Blackwidowy sa možu strčiť niekam do korektných zadníc hollywoodu. Toto je žúžo. ()

obedovapauza

“Dá si někdo Mac & Cheese?” Clint Barton si během “probliknutí” užil své, když mu ve vteřině zmizela celá rodina. Teď jsou ale zase všichni spolu, a proto vyráží se svými dětmi do vánočního New Yorku nasát trochu té atmosféry. I když mezi námi Clint není z ruchu velkoměsta zrovna nadšený. Zvrat nastane v momentu, kdy mu jeho rodinnou idylku naruší Kate... ta se totiž úplně omylem zmocnila jeho bývalého obleku a dostala se tak do pěkné kaše...  Už bylo na čase, aby Hawkeye dostal trochu prostoru sám pro sebe...i když jen formou TV seriálu. A za mě se takhle “týmovka” s mladičkou Kate Bishop opravdu povedla. Clint je totiž po všem, co si prožil “zahořklý” a ze všeho nejvíc touží po klidu...ten se mu ale právě díky Kate nedaří nalézt. (by Nikola) ()

UncleMorty

Oproti Lokimu a Falconovi mnohem slabší. Easter eggy v podobě postav z Netflixovského realmu jistě potěší, nicméně celá miniserie působí dojmem vlečeného originu Kate Bishop a uvedení Yeleny mezi postavy MCU, který by se dal nasoukat do třech epizod celkově. ()

CheeseFigure

Celkom som sa obával, či Jeremy Renner so svojim Clintom Bartonom zvládne utiahnuť vlastný seriál. A zvládol to na výbornú. Hawkeye sa nám predstavuje inak, ako ten neohrozený bojovník, ktorý po boku bohov a milionárov v hyper oblekoch zvláda poraziť mimozemské armády, predstavuje sa viac ľudsky. A takýto ľudský prístup k superhridnom mám rád. Možno tomu, že je ten seriál dobrý, dopomáha aj to, že sa Bartonove dobrodružstvo prekrýva s ,,originom" ďalšieho Hawkeye - Kate Bishop, ktorú hrá pekná Hailee Steinfield. Pôvodne som sa bál, že Bishop bude typický nesympatický ,,ja viem všetko najlepšie" charakter, ale našťastie sa tak nestalo. Je sympatická, milá a do problémov sa dostáva pri snahe spraviť dačo dobré, než vlastnou aroganciou. A to oceňujem. Rovnako ako jej vzťah s Bartonom, ktorý ma bavil. Pochválim aj akciu, na ktorú sa dobre pozeralo a výber hudby, ktorá navodzovala správnu vianočnú atmosféru. Za čo však musím strhnúť body, tak je veľa dejových liniek. SPOILER: Mám pocit, že Yelenina pomsta tu bola navyše. Nie, že by Yelena nebola sympatická postava, ale mám pocit, že keby z deju vypadla, tak sa veľa toho nezmení. KONIEC SPOILERU. Ďalšou vecou, ktorá mi neprišla najlepšie zvládnutá, tak sú antagonisti. Akože Tracksuit mafia je celkom sympatická banda a ich vodkyňa Echo je zaujímavá, mám ale pocit, že tvorcovia ju dostatočne nevyužili. Jej príbeh je tragický a to, že je hluchá ju robí zaujímavou postavou v rámcu MCU. Ako diváka ma ale veľmi nezaujala, mám pocit, že z tých kvalitných ingrediencií tvorcovia nezvládli uvariť rovnako kvalitný pokrm. Som zvedavý, či to zvládne jej sólový projekt. Ďalšie dve veci sa týkajú skôr môjho komiksového ja - postava Kazima je v komiksoch známa ako profesionálny vrah Klaun, v seriáli je to obyčajná pravá ruka pre Echo. Rovnako sa môjmu ,,komiksovému ja" nepáčilo spracovanie Jacka. (SPOILER: V komiksoch sa jedná o superzáporáka Swordsmana, ktorý je majster šermiar. Bolo by zaujímavé sledovať majstra šermiara proti majstrovi lukostrelcovi. Nakoniec z neho ale tvorcovia spravili vedľajšiu dobrácku postavu, čo mi príde ako premrhanie charakteru. KONIEC SPOILERU). Ak ale opustím ,,komiksové ja", tak postava Jacka je fajn a bavila ma. A potom je tu ďalšia vec, ktorá ma teší, ale trochu mám obavy a to je opäť SPOILER: Vracia sa najlepší záporák MCU (prepáč Thanos) Kingpin v podaní Vincenta D´Onofria. A stále sa jedná o skvelého záporáka, i keď má menej priestoru, ako si zasluhuje. Trocha ma ale desí jeho posledná scéna, hádam ho nezastrelili. To by bolo veľké plytvanie kvalitnou postavou. KONIEC SPOILERU. A čo tie hodinky, prečo boli také dôležité? Hawkeye je dobrý seriál, ktorý ma celkom prekvapil. Dúfam, že dostaneme druhú sériu, lebo chcem vidieť, ako bude príbeh Clinta Bartona a Kate Bishop pokračovať. ()

Sopholojong

"Like a little shish kebab." Udrzatelne na mojom nadpriemernom divackom zazitku najma vdaka charizmatickemu Jeremymu "Hawkeyovi" (jeho monolog k pamatnej tabuli mi vohnal slzy do oci), vtipnemu ruskemu gangu ("Bro!"), schopnej akcii, najma v tretom dieli po uniku zo skladu a jednemu (ne)prijemnemu zaporackemu prekvapeniu v poslednych dvoch dieloch. Neudrzatelne, na co i len priemernom zazitku, kvoli tomu trapnemu, asexualnemu post-teenagerskemu "telatu" menom Hailee, ktorej obsadenim do nastupcu ikonickeho lucistnika, robi Marvel najvacsiu castingovu chybu "so far" a k tomu telesne postihnuty zaporak!? - facepalm (celkovo su tu zaporaci za "sasov", okrem jedneho). Florence natlacena do serialu samoucelne. Poprosil by som zaroven Marvel s Disneyom+, aby prestali robit serialy tohto komiksoveho univerza (cest jednej vynimke - What If?) a zamerali sa na Star Wars, lebo na buduci rok si ich viac nepredplatim! PS: 48-rocna Vera Farmiga je v tej cervenej robe z prveho dielu neuveritelne "pomilovaniahodna". PS2: Vianocny New York ma vzdy potesi. PS3: Miniaturizacia zaporackej dodavky a odkaz na "Scotta" najzabavnejsim momentom serialu. ()

RoyBatty444

Hawkeye nie je môj obľúbený superhrdina a tak som pristupoval aj k seriálu. Kate Bishop je dosť otravná postava so svojou ukecanosťou našťastie na scénu prišla Jelena a Maya, ktoré sú viac vyrovnané. Chémia medzi postavami je dobrá a príbeh je znesiteľný. Nemohol som vystáť muzikál, opakovanie aký majú ťažký život ako hrdinovia a patetickosť vlastnej americkej produkcie posledných rokov. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)