Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

adamix

Problémom všetkých týchto seriálov, ktoré nám Disney ponúka, je že sotia hlavné postavy do úzadia, aby sa mohla upútať väčšia pozornosť na tie vedľajšie, s ktorými má štúdio plány do budúcna. Clint Barton je solídna postava, ktorá mala potenciál udržať sa na uzde, ale seriál vyvýšil Kate (ktorá mi nebola nesympatická) a Echo (presný opak). Generický dej, ktorého emočná stránka funguje iba pri Clintovej ľútosti za svojou mŕtvou kolegyňou, nevyužitý a dehonestovaný Wilson Fisk, akcia bez náznaku dobrej choreografie, neuspokojivý koniec. Asi to bude všetko k mínusom. Za plusy možno považovať dobrú chémiu medzi Clintom a Kate, Hawkeye samotný je a vždy bol veľkým sympaťákom a každý vystrelený šíp je niečím výnimočný. A občas vyjde aj humor, ale to je asi tak všetko. Čistý priemer, z ktorého sa dalo vyťažiť viacej. V úplnom závere poteší aspoň komické muzikálové číslo :). ()

mrclTV

Po prvej časti som si povedal, veď toto nie je ani Marvelovka, ale kombinácia Hunger Games, Sám doma a bohatý a Rýchlej roty Chipa a Dala s cieľovou skupinou pre asi 12 ročné dievčatá. Je celkom paradoxné, že seriál s názvom Hawkeye takmer vôbec nie je o Hawkeye-ovi, väčšinu času vypĺňa až smiešne jednoduchá zápletka a tlačí sa tu do toho trápneho humoru, ktorý poznáme od nových Spidermanov - ten aspoň občas funguje. Taký divný mix - tri štvrtiny sú ako z Disney Channelu a poslednú štvrtinu vypĺňa nahluchlý, depresívny Hawkeye. ()

jprmusic

ty vole těžký - každýmu prostě nevyhovíš. Každopádně dneska se spíš dělaj seriály pro mladý holky, zbytek si musí zvyknout. A tak musíme čučet na další seroš o mladý blbce, která zachrání svět. Velmi zábavné. Nějak se k tomu přimotal Hawkeye, no škoda, v Avengers mi přišel mentálně docela v cajku. Poslední díl je doslova utrpení - fakt jsem si přál, aby tu dylinku Kingpin zrakvil. ()

cernakus

Bohužel šestá epizoda, která měla být vyvrcholením měla několik vad, které znemožňují dát tomuto seriálu plnou palbu. Chování některých postav a až příliš velká dětinskost děje jako by nepatřili ke zbylým 5 dílům, které se sice nebraly vážně, ale byly dospělé. Ideál by bylo, kdyby toto zůstalo minisérií, protože to je v podstatě zcela ukončeno. Hawkeye změnil pohlaví a snad vyšumí do zapomnění. ()

Adaaamecek

Tohle je naprosto suverénně zatím nejlepší seriál od Marvelu. WandaVision, Falcon, Loki i What if byly bohužel průměry. Tohle ale byl podle mě ten čistý a ryzí Marvel, který všichni tak milujeme. A ano, jedná se o ten Marvel u kterého víte, že tohle není to nejlepší, co jste kdy viděli ale víte, že se strašně dobře bavíte a chcete víc. A nic jiného jsem od těchto ani seriálů nečekal. Velké plus je i ta nádherná vánoční atmosféra, která se nese celý seriál a doopravdy ve vás ty vánoce vyvolá. Pouze škoda, že jsme na to museli čekat rok. 8/10. ()

HanzoBureshi

Někde Vám nadělí vánoční speciál Ulice a někde nabušenou vánoční poctivou marvelovku a to vskutku, protože Hawkeye je za mě nejlepší marvel seriál, co zatím je. Jedná se fakt o příjemnou podívanou, kde je spousta akce, vtípků, vánoční hudební soundtrack, objevení nových nebo starých tváří... prostě něco, co jsem chtěl. Jeremy a Hailee a Florence byli skvělí. Samozřejmě, že to nemůžete srovnávat s nějakými epickými seriály, ale myslím si, že si toto rozhodně zaslouží 70%. ()

jmek

Podle mě dost underrated seriál od MCU, nečekal jsem, že mě to bude až tak bavit a ten konec tak trošku naznačil, že snad v budoucnu dostaneme nějaké pokračování, chemie mezi Kate a Clintem je skvělá. ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney+ || Rozpočet: N/A || Tak nějak už jsem se naučil neočekávat od marveláckých seriálů bůhvíco a hned pociťuju, že je to lepší. Hawkeye byl od začátku koncipován jako vánoční blbina, která pohraje s odkazy na některé marvelovky a probloubí charakter Clinta Bartona. A tohle se tvůrcům povedlo. Dozvíme se něco víc o tom, co dělal během probliku jako nájemný vrah Ronin, jak snáší/nesnáší smrt Natashy a co na to jeho rodina. Do toho se připlete Kate Bishop, která mu převrátí vánoční plány na ruby a rozjíždí se poměrně jednoduchá zápletka, která všechny prvky adekvátně propojuje dohromady. Tvůrci se naštěstí nesnaží přicházet s revolučními záporáky, ani prohlubovat svět MCU. Díky tomu je Hawkeye stravitelná jednohubka jako např. Falcon/Soldier (kdyby to nebyla taková nuda). Potěší vynalézavá akce (honička v autě, vánoční stromek) s ještě vynalézavějšími Bartonovy vychytávky. Za to Hailee Steinfield, na kterou jsem se dost těšil, je až příliš užvaněnou a její chování je často dost mimo. Záporáci jsou OK, ačkoliv jejich motivy jsou zcela průhledné. A např. avizovaná Florence Pugh je v příběhu úplně zbytečná, respektive každému musí být jasné, jak to s ní a Clintem dopadne. Suma sumárum se Marvelu povedlo vyplnit kalendář něčím odlehčenějším, ačkoliv na druhé zhlédnutí to u mě nevypadá. 70%. ()

ESNYR

Další mé potvrzení že i kdyby Marvel natočil seriál o tlustém jednonohém prodavači párků který by popisoval v 5 dílech jeho jeden pracovní den, nalejou mu fanďáci 5 hvězd. Hawkey je táhlá story o tom že jeden z avengers pocítí jakousi pro mě záhadnou touhu vetřít se jedné holce do života a začít ji poučovat o zodpovědnosti. Kdyby se do toho nemotal, vyřešilo by se to samo a jednodušeji. Půlka dílů je mluvení a mluvení a mluvení a mluvení a potom trapné postavičky v teplácích udělají chaos a potom se do toho zamotá hluchá zlounka. Když se poprvé oběvila tepláková mafie, nevěřícně jsem kroutil hlavou že tohle někdo myslí vážně. Když se poprvé setkáváme s Uchem .... teda Echem .... Echou (netuším jak se to dá popsat tak aby se člověk nesmál) čekal jsem všechno možné ale určitě ne nějakou prapodivnou záporačku jejíž jediná schopnost je že je hluchá a má pod palcem teplákovou mafii .... Když to takhle napíšu, musím uznat že to je fakt debilní. Mohl bych tady asi popsat každý díl zvlášť ale to by bylo zbytečné, protože se v nich moc nestane. Ve zkratce - Nějaká holka je ujetá na luky a tak se stane nejlepší na světě v lukostřelbě + ve všem možném dalším gymnastistickém a jednoho dne na tajné aukci najde kostým který ji dostane do problémů a najde taky psa a potom ji zachrání Hawkey kterému patří ten oblek a pak mluví, pátrají (po nějakých hodinkách třeba, o kterých se nakonec dozvíme to že vůbec nejsou důležité v ději protože prostě nejsou důležité ale všichni strašně dělají že důležité jsou), mluví, mluví, mluví, udělají pár střeleckých parádiček z kouzelnýma šípama (spíše vyznívající trapně než zajímavě), mluví, mluví a nakonec se poperou s asi půlkou města a pak to skončí. Souboje mi přišli slabé a jak z Kandské televizní produkce, Hawkey vypadal půlku času že by byl raději jinde (a tím nemyslím seriálovou linku s tím že by raději byl na vánoce doma) Hailee sice vypadá na zajímavou vycházející hvězdičku, no tahle role ji neseděla a už od doby kdy šípem sestřelí zvon z věže mi přišla jako rozmazlený spratek který by potřeboval dostat pár facek. Ale v pár scénách jsem si říkal že by mohla zaujmout i touto rolí kdyby ji neměla tak kravsky napsanou a v závěru seriálu ji to v oblečku hodně slušelo. Myslel jsem si že nejhorší seriál bude The Falcon and the Winter Soldier ale tohle ho jasně předběhlo. Luke Cage, Iron Fist, Runaways a nebo Cloak & Dagger jsou sice taky vyloženě slabé kousky ale oproti Hawkeym mají alespoň zajímavé linky (což sice nic neznamená protože i tyhle seriály jsou prostě nudné a slabé a nezajímavé ale alespoň se tam něco děje) Hodnocení ze sebe doslova musím páčit ale dám tomu 1 hvězdu. Zatím teda jediný seriál který mě zaujal ze stáje Marvel (ale posral závěr) byl Loki. Seriály jim teda moc nejdou. ()

jack_scott

Není to nijak extra, ale ze stále horšího Marvel universa to lepší. Opravdu zábava pro všechny, se všemi klady a zápory....Nic zajimavého na tom není. I přesto je to místy docela dobré, vtipné, a docela i poutavé. 75%. ()

blondboss

Hawkeye je asi najlepší MCU seriál tohto roku, čo sa týka akcie, vtipu a masového potenciálu. Podľa mňa ho ale predbehol seriál WandaVision, ktorý bol robený ozaj unikátne a špecificky. Každopádne Jeremy Renner si takýto seriálový kúsok určite zaslúžil už len za to, ako dlho to už s Avengers ťahá. Seriál sa pomaličky rozbiehal, ale potom to koncepčne tvorcovia rozprúdili a parádne poprepájali s ostatnými filmami či seriálmi z MCU univerza. Mňa osobne najviac potešilo účinkovanie pre mňa najlepšieho záporáka po Thanosovi, a to Kingpina, ktorého D`Onofrio dokáže neskutočne zahrať. Do dokonalosti mi samozrejme čo-to chýbalo a bolo tu až priveľa klišé, ale inak som bol spokojný. 80 % ()

M_Bery

Seriál hezký, ale kdyby neexistoval, nic by se nestalo. Pro budoucnost MCU je tento seriál nepodstatný. Bylo fajn, že Jelena pochopila jak to bylo s Natašou, ale po Black Widow jsem čekal, že ona bude ten hlavní záporák pro tuhle serii, a ne nějaká tepláková mafie. Očekával jsem víc prostoru pro Jelenu, a víc děje důležitého pro MCU. Jako oddechový seriál je to super... ()

Brock odpad!

Dva díly stačily... Hókáj byl a bude vždycky trapnej, ale díky seriálu klesl na úplný dno... Jeremy nehraje a nikdo se mu nemůže ani divit. ()

Dukekuky

Ale jo ! Máme tu další Marvel seriál a já musím říct že se povedl. První dvě epizody nebyly nejlepší ale to nevadí protože 3. 4. 5. a 6. byly boží ! Skvělý humor, emoce, akční scény, efekty a mnohem další ! Taky se nám tu objevili dobré postavy jako je Yelena a Kingpin a ještě jich bylo víc. Vztah Yelena s Hawkeyem neměla nejlepší a chtěla ho zabít což odkazuje na film Black Widow což je další plus, a že se na konci takhle usmířili nebylo špatné taky je to přece Vánoční seriál tak co čekat že ? :D Musím říct že jsem si seriál užil i když měl pár nedostatků ale to nevadí ! 8/10 ()

IZFNP

Vianočná marvelovka o najobyčajnejšom Avengerovi a kupodivu, tlieskam. Clint je sympaťák a konečne dostal priestor na to ukázať, že funguje i bez svojich superhrdinskejších kolegov. A my tak konečne zas neriešime galaktické hrozby, ale newyorkskú mafiu, coming of age story mladej lukostrelkyne a starnúceho, životom zbitého Avengera, vyrovnávajúceho sa so stratou Natashy a vlastnou minulosťou. Komornejší príbeh, síce predvídateľný, ale za to ľahkdo odsýpajúci a ústredná dvojica má rozkošnú chémiu. Dej pekne dopĺňa avengerovské univerzum, ale zároveň stojí až na jeho okraji, podávajúc vlastný “malý” príbeh a zároveň fungujúc ako jemný odrazový mostík pre ďalšie Feigeho plány. Po dlhej dobe marvelovka, ktorá sa mi páčila. ()

blazma

Možná jsem tady trochu ovlivněn hereckým obsazením a postavami, které se v seriálu objevili. Jenže i přes tady toto zaujetí jsem se zkrátka bavil. Humor byl takový nedotažený, příběh nijak zázračný, občas těch postav bylo až moc a zbytečně moc zápletek propletených dohromady. Pořád to však částečně dává smysl, když pomyslím kolik nepořádku musel Ronin natropit. Takže není na jednu stranu se čemu divit, že se tady objevilo tolik postav co chtěli Hawkeye zabít. Vánoční období, bylo možná trochu přehnané, ale nijak to nevadilo a dojem pro mě nenarušilo. Doporučuji, jeden z lepších Marvel seriálů. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)