Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

samkko

Jednu hvězdu za Florence, jinak další shit od dnes už upadajícího studia MARVEL. Takže pokud hledáte něco v čem je klišé už to, že to začalo, pokud hledáte něco kde jsou neuvěřitelně mizerné herecké výkony, (kromě Florenc Pugh) a hrozivě napsané postavy bez jakéhokoli fajn charakteru, pokud hledáte něco kde je hlavní hrdina víc namyšlený než Commodus z Gladíatora a je zároveň silnější, přesnější a lepší než samotný John Wick... Dejte seriálu Hawkeye velkou šanci a hlavně velkolepé očekávání, protože z konce (jak už to u marvelu bývá), budete "unešeni". 3/10 ()

Likan7

Až na prvního Falcona, který prostě nebyl moc dobrý, si to Marvel na poli seriálů dává s takovým přehledem, na jaký jsme u nich byli zvyklý před pár lety u filmů. Hawkeye je totiž za mě nejpříjemnějším seriálovým překvapením, jen škoda, že má pouze 6 dílů. Na druhou stranu to zase parádně odsýpá. Je totiž akční, vánoční, vtipný, zábavný, má dokonalý casting a v pravou chvíli dokáže vhodně přepnout do vážnější noty. Má prakticky všechno, co od takový civilní jednohubky chtít. Renner je unavený až na půdu, že to snad ani nemusí hrát. Mnohem důležitější a hlavně lepší jsou holky vedle. Nevím jak lépe by Feige mohl představit nový postavy MCU. Hailee a její Kate je skvělý mix talentu, tvrdý práce, ale i mladý nerozvážnosti a roztomilosti, protože to prostě není Avengers a často se jí prostě něco nepovede. A když se v posledních dílech ukáže Jelena, krade si Pugh každou scénu pro sebe (konfrontace holek, kdy si mají dát po držce ale ani jedna nechce tu druhou zabít je geniální). A jako bonus? Hawkeye si dokáže užít i divák, který sice možná ví kdo to byl Iron-man, ale tam jeho znalosti MCU končí. Skvělý, funkční, vánoční minisérie. Doufám v další prostor pro všechny. ()

Nix

Úplně mne minulo, že Hawkeye dostane svoji minisérii. No atmosféra Vánoc je opravdu znát, proto nečekejte žádný masakr, každopádně akce tam je a je jí dost a je perfektní, jenže zbytek je prostě posazen rodinnou formou, je to vtipný a zároveň takové nenásilné, každopádně poslední díl dostal celkem grády a přítomnost Kingpina mne opravdu potěšila. Každopádně na relax je to ideální a Marvel zase udělal něco trochu jinak a zase se mu to povedlo. Hlavně délka je úplně akorát a neotravuje to, dokonce i Kate mi nevadila, já se bavil. ()

rublik05

Hawkeye svými kvalitami krásně zapadá mezi všechny ty hrané seriály, které studio Disney v roce 2021 vyprodukovalo. Opět se jedná o nudnou, zbytečně natahovanou slátaninu, absolutně bez nápadu, bez invence, nenabízející nic, co by stálo za zmínku. Šest epizod by se reálně dalo smrsknout minimálně o polovinu a ničemu by to nijak zásadně nevadilo. Příběh je ve své podstatě strašně primitivní, vánoční rodinná atmosféra se nikterak neprojevila, většina filmu se šíleně vleče, když už konečně přišla nějaká akčnější scéna, byl jsem po tom neustálém žvanění tak znuděný, že mě téměř žádná ani nijak zvlášť nezaujala. Z herců dokáže zaujmout snad jen Florence Pugh a Alaqua Cox, ostatní mi přišli buď nudní, anebo nezáživní. Jeremy Renner je ve filmech většinou v pohodě, tady mě ale překvapivě vůbec nebavil. Jen další podprůměrná podívaná, na kterou divák obratem zapomene. To už i ten Falcon byl o trochu snesitelnější. 3/10. ()

MERKATtv

Seriál je fajn. Väčšinu času ma bavil, Kate a Hawkeye majú skvelú chémiu. Yelena je skvelá postava a ukazuje svoj pravý potenciál. Sú tu síce dve výplňové epizódy ktoré nič k deju neprinášajú. Taktiež postava Echo jej celý charakter je iba o tom že je postihnutá a že tvorcovia chceli byť "woke". Kebyže má aspoň nejaký charakter alebo niečo prečo by som sa mal oňu zaujímať tak by to bolo super len ona sa chová celý čas ako úplná mrcha. Okrem postihnutia nič neprináša a je mi to ľúto lebo mohli to zvládnuť lepšie a tie dve nudné epizódy spraviť na prehĺbenie jej príbehu alebo ukážku jej hereckého potenciálu. Toto mi naozaj prišlo ako keby si Disney iba odfajkol jednu časť zo zoznamu čo im ešte v MCU chýba. To nejdem ešte ani hovoriť že dostane vlastný seriál :D Stále si myslím že seriál bol skvelí a páčilo sa mi ako zapájali do príbehu obyčajných ľudí, akcia bola super a Yelena a Kate Bishop sú skvelá a vtipná dvojca. Kebyže sa tvorcovia nesnažia dať do každej epizódy trápny cliffhanger alebo si dajú záležať na postavách ktorým budujú priestor tak by to bolo lepšie. Preto si myslím že jediná zlá vec na tomto seriáli sú cliffhangery a celá Echo príbehová linka. Tieto dve veci mohli určite vylepšiť. ()

RAFT

Taková příjemná minisérie Hawkwye.Dopadlo to vlastně daleko líp než wandaVission.Jednotlivé díly nenudí.Vše odsejpá.Akce ,krásné vánoční prostředí.Kate a Clint dobrá kombinace sedí jim to spolu.Fanoušek bbude spokojený se seriálem. I když, clint nedostal svůj vlastní film ,tak alespon tahle miniserie mu svědčí. Za mě 80% ()

DaweForeman

Celkem zajímavý přídavek ze světa Avengers, který přidává příběh Clinta Burtona a jiných dalších. Clinta tu dohání jeho minulost v mnoha směrech, kdy to musí napravit i za cenu toho, že nebude se svou rodinou během Vánoc. Dále také je tu vidět krásně jeho rozpoložení po ztrátě Natashi, kdy si potřebuje utřídit své pocity a myšlenky. Velký vítr do jeho života tak přinese nová postava, která sice i když se může zdát celkem otravná, tak bych řekl, že je i zábavná a plná rozporů. Zase se tu prolínají příběhy z různých filmových a seriálových počinů, kdy se zodpoví několik otázek, který byly nakouslý jinde, ale zase se tu pár otázek objeví nových. Akce je sice zajímavá, ale ne na takové úrovni jako ty okaté scény z AAA filmů. Bohužel je tu zapojen jistý zabiják napínavosti filmů, což je jisté studio, takže se z tohohle stal celorodinný předvánoční "počin", kdy je vše zmírněno o násilí a další podobné prvky, které nejsou vhodné pro děti a pro ducha Vánoc a také je tu spousta kýčovitých rádoby vtipných momentů, kdy bych řekl, že se to naprosto obejde bez LARPerů a příliš zvláštních záporáckých BRO. ()

DavidWebb

Tak už konečne posledné zvyšky z evandžerskej kaše vytreté z marveláckej panvice, alebo budeme ešte pokračovať s Tonyho frajerkou a tak dále a tak dále? Hawkeye bol z nich asi najmenej zaujímavou postavou a aj preto som do tohto serošu išiel so značným dešpektom, ktorý sa minimálne v prvej polovici ukázal byť oprávneným. Pretože to pochopili(?) asi aj marveláci, ale prachy sú prachy a nejakú tú škváru treba stále niekde ponaháňať, v zásade si iba požičali meno Hawkeye a celý seriál uplácali s celou radou iných postáv a kde Jeremy Renner je iba sekundantom. Bude to asi len prílišnou opatrnosťou štúdia, že to obmedzili na primeraných 6 dielov a ak hej, tak potom sa rozhodli správne, pretože to určite výsledný dojem ako-tak zachránilo. 3 ester nakoniec hodím za posledný diel a Vensána, ale ten koniec s ním to nemysleli vážne však, však? Takto trestuhodne zahodená, zanedbaná, nevyužitá, zaujímavá a charizmatická villain postava... to je na bojkot pomaly. ()

panPatejl

Avangerská paralympiáda. Tentokrát je Marvel ještě progresivnější. Nejenže jsou tělesně postižení všichni obsazení herci včetně hlavního tahouna Hokajda. Marvel najal dokonce i mentálně postižené režiséry a scénář se psal v chráněné dílně! Super! Zaměstnali dokonce i slepé vizážistky a mrtvé dramaturgy. Jen tak dál! Těším se na další tvorbu. Prý ji bude režírovat transexuálněhomosexuální pes. Teda vlastně fena. ()

wege

Je to takové odlehčené, hodně natočené pro teenagery, ale to nevadí, líbilo se mi daleko více než Loki, o parník. Víte proč? Protože to v sobě mělo dobře natočené to, co jsem v marvelovkách vždy hledal. Ne akci, ale zrání postav v důsledku prožitých okolností. To, co v Lokim chybělo, bylo tady zhusta a bylo to dobré. Na něco takového jsem dlouho čekal, uzavřelo se tím pro mě to, co se stalo v Endgame. Na takové seriály od Marvelu se klidně budou koukat dál. Doufám, že některé postavy z něj využijí dále, byla by škoda je nechat jen tak být. ()

JohnZ87

Ne tak velkolepé jako předchozí Marvelovské minisérie, přesto ale povedené a přínosné. Hawkeye se nese v duchu odkazu Avengers a dává to patřičně znát. Clint jakožto osamocený Avenger je stále velmi uznávaný, vypořádává se ale se svým sluchovým handicapem. Chemie mezi ním a Kate funguje dobře, stejně jako postupný vývoj jejich vztahu. Tvůrci si bohužel příliš nelámou hlavu s nějakým bližším vysvětlováním, takže řada záležitostí svádí spíše ke spekulacím. Padouch Kingpin se zjeví jakoby odnikud a navíc má celkem málo prostoru, na němž nicméně dokáže zazářit. Navazuje se zde i na některé události z Endgame a všechno se tak zase lépe propojuje. Hawkeye si přímo říká o druhou sérii, protože má ještě rozhodně co říct. 75% ()

Dejvecd

"I can do this aaaaall daaaaaaaayyyyy!" // Fakt som sa mega bavil. Parádna zábava plná vianočnej atmosféry sympatických postáv, ktorá je proste stelesnením rodinnej komiksovky. Úžasná hudba, pekný vizuál, postavy, ktorých príbehy boli skvelo vyvíjané tým správnym smerom a aj keď veľa fanúšikov bude na konci smútiť, tak si myslím, že to fakt zabrnkalo do tej správnej struny. Marvel nám tu zároveň predstavuje doposiaľ asi jedného z najlepších záporákov, vlastne mám pocit, že minimálne od druhej polovice tohto roku sa to prekliatie marvelovských záporných postáv, konečne pretrháva a tvorcovia nám servírujú lepších a lepších zloduchov. Z hereckého hľadiska paráda, vsadím sa, že nie som jediný kto doslova slintal blahom pri každej scéne s Vincetom D'Onofriom. Akcie, tiež úplne úžasná. Celkovo sa zatiaľ za mňa jedná o najlepší Marvel seriál z dielne Disney a fakt sa teším na seriál Echoe alebo prípadnú druhú sériu. Bohužiaľ trošku mi liezla na nervy celá uponáhľanosť tohto seriálu a keby namiesto šiestich natočili tvorcovia desať najlepšie dvanásť epizód, tak by to celé vyznelo o dosť lepšie. 5/10 Na druhé pozretie si človek uvedomí všetok ten premárnený potenciál a strašné vyvrcholenie ()

DarweyD

*SPOILERY* Děje se přesně to, čeho jsem se obával, nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem na to musel myslet, a tak jsem zbytek seriálu ani nevnímal: Jak Marvel vyřeší návrat postav z netflixového MCU do normálního MCU. Bolí mě vidět Vincenta d'Onofrio v takovýhle hříčkový a barevný akci plný srandiček, když jsme ho v seriálu daredevil jednou viděli uškrtit člověka v jeho vlastním bytě, a umlátit hlavu týpkovi za to že ho vyrušil při večeři. Tyhle dva světy prostě nepasujou do sebe. V jednom jsou srandičky a magie, a v druhym se obchoduje s otrokama, vrtaj se kolena vrtačkou, cáká krev všude kolem. Jak si doháje může někdo myslet, že tyhle postavy budou sedět mezi MCU nevim. Seriál měl dobrý rozjezd, ale nakonec působil hrozně lacině. ()

dalibor.durcak

To je trefa! Do černého! Super vánoční chlebíček (chtěl jsem napsat jednohubka, ale je šestidílná série ještě jednohubkou?) Podle mého se zřejmě jedná o nejlepší "marvel seriál". ()

hrumsrt

Závěr letošního roku v MCU obstarává Hawkeye! Výsledkem je navíc první Vánoční projekt vůbec... Možná něco co se mělo jevit jako cesta s předáním pochodně mladší svěžejší generaci si šlo vlastní cestou.. Ačkoli se to v podstatě drží toho tradičně obstojně fungujícího stylu, který Marvel razí, tak i přesto v tom vidím pokrok. Právě třetí epizodu Echoes jim nikdo neodpáře, ta byla nápaditá originální a s dobrým originem záporáka. Chemie mezi hlavními hrdinami funguje přes poctivý vývoj na jedničku! Nakonec jsem byl i mile překvapen, jak si tvůrci pohráli s rodiči Kate, kdy jsem to takhle nečekal. Ke Clintovi patří Black Widow, to je tak nějak dané, takže když tvůrci propojili seriál s Black Widow, jak již naznačil jiný dřívější seriál z MCU, nešlo o žádné překvapení. Ba musím říct, že Jelena si to dávala na výbornou! Ačkoli zajímavě rozehrané linky si nedokázali tvůrci udržet a dostát všemu poctivý konec, tak vypracovali určitě jeden z těch svých lepších seriálů... Pohodový, Clint si ten prostor zasloužil! 70% ()

Toustovač

(spoilery všude) Možná jsou 3* nefér, protože mě to, narozdíl od ostatních Marvel seriálů z poslední doby, nevytáčelo svým vztahem k vině a titulní postava zde dostává prostor, jenže je to tak neuvěřitelně mdlý a nezajímavý. Vánoční zasazení s premisou "otec slíbil, že to stihne domů", uf, no to si děláte... OK, Hawkeye je nejvíc "na rodinu" postava, ale fakt bylo nutný vytahovat námět z osmdesátek? A co s ním? Nic, párkrát si zavoláme. Protože co asi tak jinýho. Záporáci, záporáci, hm, v osmdesátkách zůstaneme a nejdřív tu máme jednoho absurdně očividnýho (asi má bejt chytrý, že to záporák neni, nebo aspoň ne moc) a pak podivnou grupu směšných gangsterů inspirovaných snad Sám doma, vedených... někým. Parťačku nezmiňuju úmyslně, protože je to takovej věčně dolejzající otravnej stereotyp, ve finále rozvinutej stejně málo jako všechno ostatní. Nějaký pozitiva - Hawkeyovo PTSD a vrtání se v minulosti, jenže na tom se moc času nestráví a příšerně se to mlátí se zbytkem. Lehký Daredevilský propojení mě vlastně mrzelo, protože jsem si hned seriál představil jako poctivě temnou záležitost a ne jako tenhle nesourodej povrchní paskvil. ()

hynn3k

Z toho, co nabídl první rok Marvelu na Disney+, mě to překvapivě bavilo nejvíc. Na nic si to nehraje, je to bez zbytečných vedlejších linek a ukáže se tu i budoucnost MCU – Florence Pugh. ()

helrohir

Od comixoviek očakávam v prvom rade slušnú akciu a nenudiaci príbeh. V tomto prípade však ani jeden z týchto prvkov nebol naplnený. Akcia je veľmi chabá, príbeh je kombináciou nudnej rodinnej drámy a rádoby vtipnej vianočnej komédie, čo sa proste ku konceptu pôvodne akčného comixového príbehu vôbec nehodí. Zastávam názor, že keby to nevyšlo od značkou Marvel, tak po tomto seriáli neštekne ani pes a mal by nanajvýš priemerné hodnotenie. Podstatná časť seriálu je proste nudná a nezáživná, a len záverečné epizódy sú aspoň trochu záživnejšie, keďže ich osviežia postavy Yeleny či Kingpina. U mňa jednoznačne ďalšie seriálové sklamanie. 30%. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)