Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Maynard.

Nic proti černochům, ale takle nějak začíná ta "protirasistická" světová revoluce. Cpt Amerika je čejnej, wau... Jestli mi z Iron Mana udělaj černocha nebo rákosníka, tak už to bude fakt na pováženou. Nebo si představ takovýho Thora, kdyby byl černej :o). Marvely žeru, o tom žádná. Tohle byl můj 1.jejich seroš. Oproti filmům sem samozřejmě čekal, že to bude slabší odvar, ale sem z toho spíš víc zklamanej než hotovej. Hodně mi tady vadila ta záporačka - super schopná zrzka, ta se vůbec nepovedla. Velký štěstí, že tohle mělo jen 6 dílů... Asi se budu dál držet filmů, který sou perfektní po všech stránkách. Seroše podobnýho ražení si dopřávat nebudu. A pochybuju, že si někdy pustím (esi se to vůbec natočí) Capitan Amerika a winter soldier. ()

MsUtahraptor

Zpočátku víceméně slušně vypadající, v posledních dvou dílech se bohužel naplno rozjel ubohý americký patos, tentokrát s módní příchutí BLM propagandy. I ve fiktivním světě se vše točí kolem "Ameriky", ostatní státy disponují shodnými problémy, kulturou i mentalitou. Rozeznat se dají jen neamericky znějícími jmény, nějakým tím cizojazyčným dialogem, případně sochami obrozenců. Hlavní záporačka zřejmě měla mít pochopitelnou motivaci, vyznívá ale jen jako náctiletý spratek, co ještě nevyrostl z černobílého vnímání světa, na ublížení reaguje ubližováním a nedomýšlí následky svého jednání. Dočkáme se i uboze trapného projevu při vyvrcholení dějové linky a zdůraznění skvělé pospolitosti americké (tmavé) komunity. Bylo by fajn, kdyby americké publikum (a tvůrci) dospělo, a uvědomilo si, že příběh by neměl být podružný primitivnímu sdělení. ()

BMAJTZ

Na poměrn Marvelu docela rutina a s nosným elementem rasismu, který je dnes tak trochu nadužíván. Je to dobrá odpočinková podívaná, ale nic co by člověk musel vidět vícekrát. ()

wooozie

Jeden z nejslabších příspěvků do MCU od roku 2008. Sympatické hlavní postavy bohužel v naprosto nezáživném seriálu a v totálně zoufale odvyprávěném příběhu. Některé díly jsou alespoň průměrné, avšak většina z nich je doslova příšerná. Jako celek to pak absolutně nefunguje a celé je to vystavěné tak, že to nebylo zajímavé ani vteřinu stopáže. Chování postav, jejich motivace nebo příběhové zvraty, všechno je tak předvídatelné a ledabylé, až se divím, že to vůbec přes hlavouny z Marvelu prošlo. Možná to mělo ambice přiblížit se atmosféře Captain America: The Winter Soldier, ale tyto ambice začínají a zároveň končí vizuálním stylem závěrečných titulků. WandaVision byl takový lepší průměr, který měl alespoň slušnou dávku originality, ale tento výtvor je skutečná ztráta času. Kdo pro zachování přehledu v MCU sleduje všechny příspěvky, tak dá i tento seriál. Kdo ale sleduje třeba jenom filmy, tak těchto 6 epizod může s klidem vynechat, protože nepřijde prakticky o nic důležitého. ()

Milano33

Po nápaditej a experimentálnej WandaVision prichádza studená sprcha. Od tohto seriálu som nečakal nič prevratné, ale aj napriek tomuto dôvodu som zostal celkom sklamaný. Seriál neprichádza s ničím novým ani inovatívnym, drží sa klasických šablón a zabehnutých koľají. Skrátka typický Marvelovský blockbuster, ktorý pokuľháva a prešľapuje na mieste. Príbeh je strašne skratkovité, neprimerane dávkovaný a nevie si udržať tempo. A preto pozeranie bolo pre mňa také nezáživné. Ani kontaktná akcia takmer vôbec neuchvátila. A aspekty špionážneho thrilleru sa podarili zachytiť tiež veľmi biedne. Akože priblíženie politickej situácii vo svete a reflektovanie ekonomických dopadov po "blipu" bolo spracované naozaj obstojne, ale niekedy to zachádzalo až do takých krajností, že to bolo až únavné. ()

Loki_Six

"You must have really looked up to Steve. But I realized something when I met him. The danger with people like him, America's Super Soldiers, is that we put them on pedestals. They become symbols. Icons. And then we start to forget about their flaws. From there, cities fly, innocent people die, movements are formed, wars are fought." ()

iXtr3m3

Viac "marveloveskejšie" ako WandaVision, ktorý bola prototypom nového konceptu. Akcia s Falconom lepšia ako v samostatných filmoch pomaly (kaňon, kamióny, záver atď.), psychologický rozbor jednej aj druhej postavy tiež potešil, pretože sme v podstate o nich nevedeli skoro nič, aspoň nie z filmov. Kým každý veľký hrdina (Cap, Thor, Iron-Man, dokonca aj Ant-Man) dostali svoj veľký priestor, tak títo hrdinovia boli len do počtu, takže toto skvele dopĺňalo ich nie dotiahnutý origin z Winter Soldiera. Fighty potešili, linka Power Brookera a US Agenta rovnako. Veru seriál nesklamal. Jasné, že od Lokiho očakávam zásadný krok vpred, ale Disney+ zatiaľ svoje Marvel série drží pevne v rukách a to sa mi páči. Čo na tom, že WandaVision a Falcon a Winter Soldier nebudú mať až taký veľký vplyv na Marvel do budúcnosti, ako práve Loki. Hodnotím progres, ktorý sa v týchto minisériách dosiahol a ten je ďaleko obsiahlejší ako v kinofilmoch a to je podstatné. Čo je super, tak série boli krásne ukončené, takže keby už nenatočili pokračovanie, nič sa nestane, ale pritom si každá nechala pootvorené vrátka na prípadné rozšírenie, ale nie natoľko obrovské cliffhangery, aby to človeka nahnevalo v prípade nezrealizovaného pokračovania. Loki viem, že bude na tom inak, ale Loki trochu iný  pojem. A teraz k postavám. BACHA SPOILER: Falcon a jeho prerod na Capa bol výborný. Najprv odmietanie, zoznámenie sa s čiernym supervojakom prekvapivé a potom tréning až prijatie identity. A absolútne nemám s ním problém, nie som jednak rasista a jednak ho nevnímam ako slabého herca. Samozrejme že Steve bol "prototypom" Captaina, ale fanúšik komixov pozná aj ďalších Capov, takže Falcon bol tiež len jedným z nich. Winter Soldier bol ukázaný z ľudskejšej stránky, takže sme mohli zazrieť jeho vnútorný boj, nočné mory. Čo zamrzelo, tak neukázal svoj potenciál tak, ako vo Winter Soldierovi. Čiastočne sa to dá ospravedlniť tým, že predsa len v tedy bol ešte "ľudský naprogramovaný stroj", ale aj tak by som uvítal viac jeho schopností, keďže od Capa by nemal byť výrazne slabší. Zemo potešil svojoj vypočítavosťou. Návšteva z Wakandy osviežila akciu. Madripoor a jeho osadenstvo bolo výborné, vhodné pre zvlášť film alebo sériu. US Agent taký trochu Peacemaker z DC. Záporáci samozrejme poslabší, ako to tu už niekto spomínal, ale to je v Marveli už nejaký negatívny trademark. SPOILER END. Takže za mňa seriózne štyri hviezdy. Ak by to malo pokračovať ako v prípade príbehu a filmov Capa, t.j. jednotka taká ešte poslabšia, dvojka bohovský temný a realistický rozjazd a trojka v podstate nepriami Avengeri, tak sem s tým. ()

Han22

Po WandaVision jsem si pustil ještě jeden krátký a rychle ukončený Marvel seriál a šlo to celé tak nějak mimo mě. Falcon i Winter Soldier byli v trilogii vedlejší postavy, které zasáhly i do Avengers. Sice ne příliš zajímavé, ale víceméně ten seriál utáhnou. Jeden se potýká s tím, jestli má na to pokračovat jako Kapitán Amerika a jestli ho přijmou, druhý se sice zbavil programování zabijáka, ale ne výčitek a nočních můr. Oba hledají cestu životem i k sobě. Povedlo se i pár dalších věcí - psychopatický Kapitán Amerika, je to dost akční, pár scén vypadá velkolepě, klade to složité otázky o světě, kde se po pěti letech vrátila půlka planety a občas se daří i ty osobní roviny či feel good scény. Zbytek je slabší - tvůrci recyklují třetiřadé postavy, ze záporáka Zema se stává skoro klaďák, většina seriálu se odehrává v laciných středoevropských lokacích, akce se omezují na souboje 1:1 a jsou přesně tak chaotické a zběsile sestříhané, že už je prostě nestíhám. Příběh o teroristech, co chtějí zabránit přesídlování lidí jsou zoufalý, vůdkyně teroristů vypadá jak holčička a nejhorší je, že tvůrci dávají teroristům v podstatě za pravdu. A ani tady se neobejdeme od žvástů o černošském údělu, rasismu atd... to mě tak znechutilo, že jsem dal málem 2*. 3* jsou objektivní, ale moc mě to nebavilo a to mám Marvel pořád rád. ()

SpaceOdyseus

Tak to vypada, ze televize Marvelu moc nesedi. Kdyz pro telku adaptuji komorni dramaticky pribeh Wandy a Visiona, tak to byla pecka. Ale kdyz se pokouseji o tradicnejsi komiksarnu, ktera fungovala tak dobre na platne kin, je to pad na hubu. Televizni rozpocty, beckove paky za kamerou, na silu tlacena radoby cool socialni temata, mdle cgi a nudny, nejasny zaporak.To vse srazi vsech sest dilu do sedeho prumeru. Ani ta sympaticka ustredni dvojka to nezachrani. ()

DailyDreamer

Na tento projekt jsem se ze všech MCU seriálů těšil nejvíce, ale nakonec se jednalo o jednu z nejslabších marvelovek (ne-li nejslabší).  Samovo přerod v Captaina byl uspěchaný a odfláknutý, Buckyho příběhová linka je trestuhodně nevyužitá a teroristická organizace v čele s Pipi dlouhou punčochatou má sice noblesní cíle, ale vůbec jsem  nepochopil, jak jich chtěli skrz své činy dosáhnout. Scénář se holt kvůli pandemii přepisoval za pochodu a jde to sakra znát. Kdyby bylo alespoň na co koukat, člověk by ty příběhové nedostatky i třeba přehlédl, ale akce je nudná a místy dost nepřehledná (střihač by zasloužil za uši). Uvidíme, co přinese budoucnost, ale obávám se, že bratři Russové nastavili laťku tak vysoko, že na ni nový Captain nedosáhne ani s jeho křídly. ()

Hanys_

Z letošních marvel serošů je tohle nejslabší. Jo, pořád fain zábava, ale těch řečí o barvách kůže už na mě chvilku moc. Naštěstí to trošku vyvažuje us agent, jehož postava je na seriálu to nejzajímavější. 7/10 ()

Jespi

Poslední dva díly, které ze seriálu udělaly BLM sračku mi zkazily dojem z celého seriálu. Jakkoliv dynamické duo, dobrá prvotní zápletka nebo dobré akční scény ve mně vyvolaly kladné dojmy, ta závěrečná politická agitace mi znechutila celý zážitek. Já chápu, že pro Ameriku je toto nyní důležité téma, chápu paralelu mezi mexickými migranty a přístěhovalci během "bliknutí," ale opravdu se musí tahle ta politická sračka cpát už i do televize? Všechno musí mít poselství, všechno musí adresovat někoho nebo něco, všechno musí být větší. Když už i popcornový výplach mozku, jakým Marvel vždy byl, se nakazil tímhle politickým shitem, už opravdu nechápu, nechápu kam člověk má jít pro kvalitní, dobrou, nenáročnou kinematografii, jen aby na mě nekoukal z rohu nějaký Trump, nějaká zeď, nějaký černoch nebo imigrant. Finální Falconův proslov, kdy jsem měl nakonci asi řvát USA, USA! USA!!! A utírat si slzy americkou ústavou a zabalit se do americké vlajky a hrdě pokleknout před každým černochem, na kterého narazím, ve mně akorát vyvolal potřebu nalít si savo do očí. ()

MejDej

Více konverzace než akčních scén a když už dostaneme akci, je to roztřesená kamera kde nevidím skoro nic. Těšil jsem se na tento seriál, ale nakonec je to jen průměr a velká škoda nevyužitého potenciálu. Hlavní padouch vůbec nedává smysl, jeho motiv je vysvětlen pár větami a to nám musí stačit. Chápu že se motiv přepisoval kvůli pandemii, ale radši to měli posunout. John Walker měl mít větší roli a s jeho charakterem se mělo více pracovat. ()

Mimomisu

Trosku MEH, na Wandavision, ale hlavne (zanru blizsimu) Daredevila nebo i Punishera se to moc nechyta. Llehce zmateny a ne uplne zazivny pribeh vyvoj a vice historie hlavnich postav dejme tomu, ale treba toli avizovaneho humoru bylo obzvlast malo (a ze se to nabizelo). No tak snad se v Lokim odvazou trosku vic... ()

Klajnik odpad!

Scénář je těžce nedostatečný. Má to nějakých 5h stopáže a přesto nemám pocit, že by se toho odehrálo dost na to, jak kolik prostoru tomu bylo vyhrazeno. Je spoustu dvouhodinových filmů, které jsou obsahově bohatšeji. Ve třech hodinách se odehrávají nělteré velké filmové příběhy, ale zde je to těžká slabota. Jedná se tedy o špatně rozložený práci. Obecně je to tedy plytké, avšak to neplyne z toho, že by obsah neměl co nabídnout. Svět se vypořádává s tím, jak se do světa vrátila polovina lidstva. Duo protagonistů jde proti jakési teroristické organizaci, která prý má dobrou motivaci, avšak divákovi je to pouze řečeno, nikoli ukázáno, takže se v něm nevytvoří žádná vazba k druhé straně. Dále se hledá novej Cap, přičemž Falcon jakožto afroameričan nechce nosit tyhle hvězdy a pruhy. V tomto případě nejde o agendu. Vlastně je to dost zajímavé morální dilema, ale téměř se zde neprozkoumává. Postva Walkera je uspěchaná, nekonzistentní, obecně špatně napsaná a seriál se tím tak připravil o sílu, kterou mohl jeden zvrat vyvolat. Chemie mezi postavama neni nijak zvlášť dobrá. Vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne. Akce je přinejlepším průměrná, ale většinou spíš slabá (Špatné cgi - chápu, je to televize, ale tak si to rozvrhnu tak, abych se tomu co možná nejvíce vyhl. Akce mohla být klidně komornější, případně jí mohlo být méně ale zato mohlo být kvalitnějsí. I pěstní bitky mají špatnej střih a roztěkanou kameru, aby se zamaskovala slabá choreografie. Dojem pak kazí “nekonzistence síly”. Nesnášim, když jsou postavy různě silné podle toho, jak se to scénáři v dané chvíli hodí. Zde je to nejpatrnější hlavně co se štítu týká, který se v jednu chvíli zasekne do zdi jako projektil a v druhé se o odrazí od lebky jak guma.) Reálně neni co chválit. Je to nedobrá mrdka, ale normies budou spokojeni. ()

geimz

Zúfalo priemerné a príliš podľa šablóny, čo po originálnej (zo začiatku) WandaVision je sklamaním, ktorá sa v neskorších dieloch vyvŕbi do frustrácie. Nad slabučkými zloduchmi, nedopracovanými hlavnými postavami a nutnosťou pchať politiku všade. Akcia je o úroveň vyššie, ale to tak nejak človek od MCU filmu/seriálu čaká. ()

Zombi

Rozhodně slabší než povedená WandaVision, ústřední duo je sice sympatické a chemie celkem funguje, ale příběhově to není nic extra. Záporáci jsou v podstatě k smíchu, odhalení ke konci mi přišlo dost na sílu, zapojení BLM tématiky taky extra nenadchne, štít bych předal někomu jinému... Akce místy dobrá, místy slabší a závěrečná montáž tréninku se štítem je tak hrozně mimo, jak kdybych se vrátil zpět do devadésátek a koukal na nějaké akční béčko té doby. Čekal jsem víc. 3 hvězdy. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)