Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Recenzie používateľa oveckaoa k tomuto seriálu (12)

Veľkolepé poslanie (2021) (S01E01)

Zatím 6 z 10 výše nejdu je tam více otázek než odpovědí například proč Lokimu z roku 2012 pouští život i toho druhého Lokiho? tak uvidíme co odpoví. Dále nechápu proč záporný Loki cestuje do 15 a výše století co tam jako mění za čas a k čemu to je? Jediný výrazný pozitiv co si z toho odnáším je to,  že spoiler Loki zavedl nevědomky temné elfy ke své matce a oni ji zabili. Dám zatím 60 nečekal jsem nic tak, že nejsem ani zklamaný ani nadšený to hodnocení je uvalené jako vždy na csfd u každé marvelovky. 60 procent ()

Variant (2021) (S01E02)

3/4 seriálu o ničem a závěrečných cca 10 minut paráda , ale opět na více než 3 hvězdy to nevytáhnu. Zhruba v půlce sledování jsem byl ve stavu kdy mě to bylo u prdele a bylo mě šumák co se tam děje. Pořád si to hraje na něco více a přitom kdeco o cestování časem je na lepší úrovni má lepší děj i postavy. Pokud bude třetí díl na stejné brdo jak tyhle dva půjdu už s hodnocením dole. ()

Lamentis (2021) (S01E03)

U 2 dílu jsem, že jestli nedojde k zlepšení tak půjdu níže s hodnocením než 3 hvězdy a ono o překvapivě to zlepšení přišlo. Tohle je zatím jediný díl , který nabídl více akce než keců dozvěděly jsme se něco o Lady Loki a planeta v budoucnosti, kterou zničí měsíc je cool . 80 procent ()

Narušenie nexusu (2021) (S01E04)

Minulý díl jsem chválil, že omezil kecy nyní jsme zase tam kde předtím skoro samé kecy. Nicméně jsou 4 důvody Sif, Mobius, Strážci Času a konec jinak tam není co pochválit. P.s. potitulková scéna co to do háje  je? 40 procent ()

Cesta do tajomna (2021) (S01E05)

Paráda tak, že přibyly další desítky otázek a jediné co jsme se dozvěděly je to, že dezintegraci Vás to vyvrhne kamsi kde na Vás bude útočit jakýsi mrak. Ten mrak Vás může ´´zabít,, nebo ne. Jelikož to byl předposlední díl tak začínám mít obavu, že většinu otázek nám nikdo nezodpoví. Plusové body za  ty 4 respektive 6 Loki (pokud počítám i Sylvii jestli to teda je Loki což stále nevíme)  za narážku na Philadelfský experiment a Throga. Uvidíme jak to zakončí. 80 procent ()

Na večné časy. Navždy. (2021) (S01E06)

Spoilery To čeho jsem se bál a co jsem predikoval u 5 dílu se bohužel stalo. Seriál nabídl hodně otázek a neodpověděl v podstatě na nic nevíme kdo je Ravonna nevíme kdo je/byl záporák (pokud chápu dobře je to nějaká verze toho co to měl být od začátku , ale kolik jich má kde jsou nevíme jaký měl/neměl  plán nevíme  ) nevíme ani kdo je Sylvia. Tento díl  kromě jedné bitky dvou Lokiů nemá žádnou akční scénu  jelikož ten souboj Mobiuse s Ravonnou se za souboj považovat ani nedá. V podstatě 30 minut to stojí na místě a melou se hovna pak je tu souboj a konec záporák ani neví co chce jelikož první umřít nechce a pak mu to nevadí. Celé to působí dojmem jako by Marvel říkal od začátku bylo vše naplánované nicméně pokud to sledujete od začátku zjistíte, že kolikrát mohly oba umřít. P.s. já osobně bych radši asi  bral tu možnost, že záporáci byly ty 3 ještěři z Time Keepers než tenhle   i ta verze s záporným Lokim by byla možná i lepší. P.s. 2 2 sérii šanci dám ideální by to bylo před Ant Manem 3 40 procent ()

Ouroboros (2023) (S02E01)

Takhle vypadá výmrd s diváky nedozvěděly jsme se nic a nikoho to nejen, že nesere , ale lidi tady tomu tleskají. Loki nějak cestuje z minulosti do přítomnosti a do budoucnosti objeví se v přítomnosti a řekne , že Kangové přicházejí jdou za nějakým servisním technikem  (top nejhorší postava co kdy v seriálech byla dokonce horší než She Hulk a to jsem myslel, že to ani nejde) ten řekne , že musí jít Loki někam z tama ho Mobius musí přesunout do přítomnosti tak to udělají myslí si, že to posral a pak Lokimu někdo pomůže a podaří se to . Končí to tím, že členové Tva jdou po Sylvii a v potitulkovce je Sylvie kdes v Usa v restauraci.   60 procent ()

Lámanie Brada (2023) (S02E02)

První díl co stojí za hovno. Loki s Mobiusem cestují do Anglie nevím už, kterého roku kde je agent tva co se neozývá z toho je nyní herec tak ho z tama unesou. Chtějí po něm vědět kde je Sylvie tak ho pořád vyslýchají až zjistí, že je někde v Usa a dělá v Mcdonaldu (potitulkovka z jedničky) mezitím zjistí, že ti co hledají Sylvii ji nehledají , ale ničí časové pásma. Na konci jich pochytají  a zjistíme, že Sylvie má tempad s , kterým může cestovat časem předpokládám, že ten blokovaný. Nedozvěděly jsme se nic nevíme kdo bude záporák, kde je Renslayerová (tady mám obavu, že to vydrží až do 5 dílu a dopadne to jak první sezóna , že vše narvou do posledního)  ani o co tam jde. 40 procent Marvel jde do sraček a padá do průměru je smutné, že lidem to, ale stačí ke štěstí. ()

1893 (2023) (S02E03)

Ravonna je s minutkou v roce 1860 cosi a dá knihu Tva  Victoru Timelymu posuneme se do roku 1893 a Viktor Timely tam má přednášku o vzniku tva zhruba. Po něm je Sylvie co chce zabít jelikož je to varianta Kanga Loki a Mobius co ho potřebují, aby se tva nezhroutila a Ravonna s minutkou pro své vlastní účely. Tak, že se tam všichni nahánějí (chvílemi to vypadá jak groteska s ptákem uličníkem a kojotem Vildou)  a vše vyústí v to, že ho Sylvie nezabije a vezmou si ho Loki s Mobiem. Ravonnu pak kopne Sylvie do portálu s mrtvým He Who Remainsem minutka jí řekne , že má plán a máme konec. 60 procent. Jsme v půlce a pořád to stojí na místě  moc si od toho neslibuji zatímco první řada měla nápady a lokace a  byla zajímavá tady to stojí na místě a nikam se to neposunuje. Snad to aspoň vyústí v to, že se Loki objeví v  hlavní dějové lince Marvelu. ()

Srdce TVA (2023) (S02E04)

Minutka ukáže Ravonně, že kdysi vládla s Kangem pak ji, ale Kang podvedl a vymazal všem paměť a nabídne jí, že mohou vládnout spolu . Mezitím Timely přijde do Tva a oni mají plán někoho tam poslat , aby ten tok času roztáhl a nevybuchlo to. Ravonna s Minutkou se dostanou do vězení pro členy Tva kde jim nabídnou buď  to, že půjdou s nimi nebo zemřou s nimi jde jen Brad co chce  zpět ´´nový,, život zbytek zemře a oni unesou Timelyho   pak se dostanou nějak do nastavení tva a Minutka to sabotuje. Loki hledá Timelyho (mezitím vymažou Ravonnu Minutka zmizí jelikož dělají restart systému) a pak se objeví další Loki a vymaže ho jde do velení tva a nabídne se , že roztáhne ten tok času Timely chce , ale jít tak jde a vymaže ho to a pak vše vybuchne. Nejlepší na tom je ten začátek a konec bohužel jak člověk už zná a má nakoukané Marvelovky tak ví, že nejspíše všichni přežijou nedivil bych se kdyby žila jak Minutka tak i ta Ravonna. 60 procent Nejlepší komentář betyvlckova jedna z mála normálních co tu je a neudělá se z kdejaké marvelovky ()

Veda/Fikcia (2023) (S02E05)

Po konci 4 dílu se Loki objevuje a problikává (nevím jaký to má oficiální název a je mě to jedno budu tomu říkat blikání) v různých časových pásmech kde potkává lidi co dělají v tva akorát oni mají své civilní životy a nepamatují si na něho. Ob je spisovatel sci-fi ten jeho kamarád je vězeň v Alcatrazu ta černoška (ne Ravonna) je doktorka a Mobius prodává vodní skútry  u Sylvie víme už z předchozích dílů , že dělala v Mcdonaldu. Vysvětluje jim, že dělaly v tva a k něčemu tam došlo a tva zaniklo oni mu nevěří až na Ob, kterého to zaujme  tak s ním vytvoří tempad a snaží se dostat před události konce 4 dílu. Většinu filmu se nic neděje pak máme akci v hudebním obchodě kde zmizí nějaký no name chlápek Silvie k nim přijde a Loki vidí jak všichni až na něho zmizí pak zjistí, že to může ovládat a máme konec  . Po 2 dílu nejhorší díl. Jak tu někdo píše zlatá Tajná invaze i ta Ms Marvel měla ty díly vyrovnanější a zážitnější než tohle .  40 procent ()

Velké poslání (2023) (S02E06)

Neuspokojivý závěr, ale koukám, že lidem to stačí Marvel je v takové fázi a má takový fanklub , že i kdyby natočil film o mluvícím hovnu tak to má automaticky 90 procent a píšou se tu komentáře jak je to inovativní a originální. O to více zamrzí, že tu minimálně 3 lidi na jejichž názor docela dám tomu napraly 5 hvězd tak hlavně, že píšou, že Marvel se vyčerpává a dochází mu nápady a pak dají tomuhle 5 hvězd. Dějová kostka ve zkratce se spoilery  Loki se vrací před zničení tva několikrát se pokusí Timelyho zachránit  nepodaří se to pak se vrátí před setkání Timelyho s Ob a chce být tak chytrý jak oni posuneme se o staletí a je tak chytrý pošle tam opět Timelyho to zachránit tentokrát se to povede myslí si, že vyhrály ,  ale nikdo nepočítal s mnohovesmírem tak to opět vybuchne. Tohle je největší sračka co můžete v obou sériích Lokiů vidět Loki  potkal v předchozí sérii Lokie co mu říkaly, že zabily Thora a x dalších variant Lokiů tak, že o mnohovesmíru musel vědět i v prvním díle mu představily jiné varianty Loků z jiného vesmíru + potkal Sylvii což je Loki žena .  Na konci první  série  potkal He Who Remainse co  mu řekl , že pokud ho zabijou přijdou další jeho varianty a v této sérii potkal Victora Timelyho kde řekl cituji to je Kang tak, že o tom musel taky vědět tady si budeme hrát na to, že je asi debil a zapomněl to. Přesune se před vraždu He Who Remainse   a snaží se tomu zabránit neúspěšně pak se přesune před události kdy se potkal s Mobiem ten mu řekne, že někdy se člověk musí obětovat pro vyšší dobro vrátí se zpět a výbuchu zabrání. Pak máme narážku na konec Ant Mana 3 a zjistíme, že ví o jiných variantách Kanga.   Tahle série by se dala shrnout do 3 dílů a nic by se nestalo Ravonna je tam jen k tomu, aby ukázaly, že měla vztah s Kangem tohle se nijak neřeší a vyřeší se to za 5 minut Timely je tam jen proto, aby zemřel pak , aby žil další promarněná postava Sylvie tam dělá úplné křoví oproti první sérii si pohoršila a dalo by se pokračovat. 40 procent ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři