Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (13)

Loki (2021)

Ve zkratce: Vedle WandaVision se jedná o nejlepší MCU seriálový projekt. Má to nápad, skvěle napsané postavy, poutavý a zamotaný děj, neskutečnou chemii mezi Lokim a Mobiem a nemá to trapné, dětské a kýčovité vtipy, které můžeme vidět v ostatních projektech. Bez mučení se ale přiznám, že mě 2. série bavila daleko více než ta první. ()

Season 1 (2021) (S01)

Tak natěšený na Lokiho jsem dlouho nebyl, všichni říkali že je to pecka, nejlepší MCU seriál apod. No a nakonec je to jen průměrný seroš, který nesahá WandaVision ani po kotníky. Minimálně z 1. série mám takový názor. Avšak věc, kterou musím pochválit jsou dialogy mezi Lokim a Mrbiem - Owen Wilson byl skvělá volba. Tom Hiddleston mi nepřišel ničím zajímavý ani v Thorech či Avengers, tudíž jeho nemastný, neslaný výkon se přenesl i do seriálu a vychvalovat ho tu asi nebudu, moc mi nesedí, ale ostudu neudělal. ()

Variant (2021) (S01E02)

Každý dialog mezi Lokim a Mobiusem jsem si naplno užíval. ()

Narušenie nexusu (2021) (S01E04)

Po tom mr*níku co byl v minulé epizodě se konečně seriál vzchopil a přinesl nám opět kvalitní díl. Nemůžu si pomoct, ale ta chemie mezi Lokim a Morbiem je skvělá a vždy zvyšuje kvalitu dílu nahoru. ()

Cesta do tajomna (2021) (S01E05)

Vše se začíná schylovat na klasický závěrečný Mrvel digi bordel. Škoda že je každý projekt jak podle šablony, akorát s jinými herci. Potenciál to mělo. ()

Na večné časy. Navždy. (2021) (S01E06)

Tak místo nějakého epického boje plného CGI bordelu jsme se dočkali epizody, která má předpřipravit půdu na 2. řadu Lokiho, ale především nastínit nového záporáka pro nové Avengers. Je to možná asi dobře. ()

Season 2 (2023) (S02)

Má to nápad, skvěle napsané postavy, poutavý a zamotaný děj, neskutečnou chemii mezi Lokim a Mobiem a nemá to trapné a dětské vtipy, které můžeme vidět ve všech ostatních projektech. Oproti první sérii mě Loki celkově bavil více. Můžou za to i nové postavy, které se ve druhé sérii "zabydlely" a skvěle sem zapadly. Ať už je to Ke Huy Quan nebo Jonathan Majors, který zde má více času než v první sérii (doufám že si své soukromé skandály hodně rychle vyřeší, neboť by Marvelu jeho působivé herectví chybělo). Vedle originální WandaVision se jedná o nejlepší MCU seriálový projekt. ()

Ouroboros (2023) (S02E01)

Na začátku všech MCU projektů přetrvává nadšení z toho, že se poučili a že už to přeci nejde jakkoliv pokazit. Jenže postupem času se seriál většinou vymkne kontrole (Tajná invaze, WandaVision) a stane se z něho další MCU mrvelovina podle zaběhnuté šablony. I proto zůstávám střízlivý a opatrně se budu těšit na další epizody. Ale nutno přiznat, že tato se tedy povedla. Obzvláště cením to, že nás začátek 2. série okamžitě hodí do okamžiku, kde skončila série první. ()

Lámanie Brada (2023) (S02E02)

2. série je zatím pecka a obrovským zjevením oproti ostatní MCU tvorbě. Jak je to všechno promyšlené a především zahrané je naprosto skvělé. Osobně si užívám i kvalitní český dabing, kde se Lumír Olšovský na Lokiho hodí jak prdel na hrnec. ()

1893 (2023) (S02E03)

To nejlepší na této epizodě? Victor a brilantní Jonathan Majors. Fakt sakra doufám že se dá dohromady a nedopadne jak Ezra Miller. To nejhorší na této epizodě? - Sylvie. Vůbec mě ta postava nebaví a bojím se aby nezkazila druhou polovinu 2. série. ()

Srdce TVA (2023) (S02E04)

Když jsem se před nedávnem koukal na třetího Ant-mana, nemyslel jsem si, že by Mrvel někdy vytvořil něco chytrého a promyšleného. 2. série Lokiho je ale výjimka a důkaz toho, že to jde a lidi tohle chtějí - kvalitní příběh a především sympatické postavy. Jen tak dál! ()

Veda/Fikcia (2023) (S02E05)

Jednoznačně nejlepší epizoda nejen 2. série, ale celého seriálu. Povedlo se zde naprosto vše. Výběr hudby, dramatičnost, cestování časem i neskutečně skvěle napsané postavy, které si nejde nezamilovat. Bravo a všichni si přejeme, že finále bude v podobné kvalitě. ()

Velké poslání (2023) (S02E06)

Absolutní vrchol. Tak skvělý a poutavý závěr jsem u žádného komiksového seriálu neviděl. A to jsem si myslel, že Peacemaker od konkurence je komiksová TOPka. Pozoruhodné je také to, že ve stejnou dobu kdy byla premiéra tohoto dílu, tak do kin přišly Marvels. Tak kvalitativně odlišné projekty jsou možné snad jen u Marvelu. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři