Loki

• USA Loki
USA, (2021–2023), 10 h (Minutáž: 42–59 min)

Tvorcovia:

Michael Waldron

Predloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Cailey Fleming, Michael Rose, Wunmi Mosaku, Sasha Lane, Eugene Cordero (viac)

V seriáli Loki od Marvel Studios odohrávajúcom sa po udalostiach filmu Avengers: Endgame nepredvídateľný záporák Loki (Tom Hiddleston) pokračuje vo svojej role boha falošnosti. (Disney+)

abigael

Lokiho mám rada a seriál ma bavil, ale chýbalo mi prepojenie na "náš" Marvel universe. Ironicky mi to pripomína, ako keby sa Loki proste oddelil od Marvel časovej osy a čím ďalej, tým viac sa vzďaľuje - čo samozrejme neznamená, že seriál je nekvalitný, len že mu chýbajú moje obľúbené elementy Marveloviek (prepojenosť a následky). Naozaj rada by som videla tohoto Lokiho stretnúť sa s Thorom, aby bratia získali svoju uzmierovaciu scénu, kde sa na seba konečne pozrú s rešpektom a pochopením, a nevyzerá to, že sa k tomu blížime. ()

Glenn_Coco

Absolutně promarněná příležitost. Od čtvrté epizody se neskutečně táhne (lowkey od třetí, ale tu jsem ještě prominula), o nejhorším nuceném love story od Reylo radši mluvit nebudu. Jediná opravdu skvělá věc na seriálu je soundtrack, Natalie Holt je neskutečně talentovaná skladatelka. ()

tein

Prvnich 5 dilu u me atakovalo hranici nejvysiho poctu bodu ale posledni 6. dil serie to cele strhl na nejakych 45%. Vedet, ze to nezkonci a nebude nic vyreseno a vysvetleno a bude naservirovano jen par najakych naznaku, aby mohli pokracovat v 2. mozna 3. ci jeste dalsich seriich, tak na to rozhodne nekoukam. Hrozne zklamani a to jsem mel pocit, ze to bude lepsi nez WandaVision, coz teda kvuli ne/zaveru rozhodne neni. Tam si sice tvurci nechali otevrena vratka na moznou dalsi serii, ale to co se delo v teto bylo vesmes uzavreno. ()

Pavlis.xxx

Hiddleston má sám o sobě výborné charisma a na roli Lokiho sedí dokonale a když k tomu přidáte Wilsona je to skvělá chemie. Tahle dvojka mě bavila a role zahráli fakt parádně. Co se týká zápletky má to svoje kouzlo, alternativní světy se nakopávají v plném proudu, humor klape na jedničku a několik variant Lokiho je super. Fanservis tady je jako vždy skvělý a s nasazením N. Richardse (variace Kanga dobyvatele) do světa se rozjíždí pro Marvel neskutečné množství možností. Jediné co mě sralo (jako vždy) je výměna bělochů za černochy (Ravenna, Richards) a nepochopitelné pojmenování ženské představitelky Sylvie. Jako jasně chápu, že to chtěli odlišit, ale když vezmete, že všechny verze Lokiho i krokodýl tvl jsou Loki a žena je Sylvie tak si pokládám otázku proč? Nadělí vám seriál plný alternativních světů, postav a hrátky s časem, ale přitom jste úplní debilové, kteří potřebují, aby se ženská verze nejmenovala ta Loki, ale ta Sylvie... Wtf? Každopádně celkově projekt bavil a jde vidět, že se na něm nešetřilo a že berou jako já Lokiho za velmi sympatickou postavu plnou potenciálu a jsem za to rád. Navíc konečně otevřeli multivers tak se snad tvůrci utrhnou víc ze řetězu... ()

TaToten

Tento seriál ma z traileru celkom zaujal. Loki bol vždy jednou z tých zaujímavejších postáv z MCU a cestovanie v čase je vždy vďačnou témou. ...no, ale výsledok nakoniec nebol taký svetoborný, ako to evokovali fanúšikovské teórie. Tie rozprávali o tom, že Loki tam bude cestovať v čase a meniť rôzne časové línie a také veci. To je presne to čo by robilo dokonalý príbeh o cestovaní v čase. Nejaký komplikovaný diabolský plán, kde si ide Loki za svojimi cieľmi. Fascinujúce mi príde, že toto je presne vec, ktorú offscreen robila ženská verzia Lokiho. Prečo sme nemohli sledovať radšej to? Miesto toho tu sledujeme našeho večne zmeteného Lokiho, ktorý sa tak nejak vezie na absolútne lineárnom a plytkom príbehu.  Nechcem povedať, že seriál je vyslovene nepozerateľný, to nie, ale je to jedna z tých vecí, ktorú si už asi druhý krát nepozriete, lebo už nemá čo viacej ponúknuť. Ale aspoň z toho celého vzišla jedna dobrá vec - Loki green theme. Zbožňujem tú skladbu. ()

TrevisoCZ

Zapnul jsem první díl a nakonec jsem zkouknul všech šest dílů. Výborně jsem se bavil i když jsou některé pasáže moc ukecané a opravdu nemám rád useknuté konce. Hlavní ženská postava mi úplně neseděla. ()

Kaya

Predstavte si domecek z karet, kde každá karta je jeden starší marvel film nebo seriál - opatrně a pracně dilek po dilku přes 13 let skládaný domeček celeho Marvel universe a po té době někdo jen tak otevře dvere do průvanu...    Je to divný (divnejsi nez WandaVision) ale strašně dobrý a asi nejlepší/nejodvaznejsi dílo od Marvelu. ()

Marek.Skalka

Slabý odvar prvního Matrixu. Děj v podstatě zcela stejný - tedy ze začátku velmi dobré, ke konci neuvěřitelně předvídavé a utahané a člověk si jen přeje, aby už to skončilo. Také děj je stejný - nějaký Velký architekt vytváří opakovaně naše jsoucno, vytvořil si k tomu i dohlížitele, přičemž ti tedy mají alespoň, s prominutím, koule. Čas od času se podaří z toho maglajzu někomu procitnout a stane se... no jo, vážně Matrix. Trikově tedy povedené, stejně jako Matrix, občas i vtipné.... ale na dvě hvězdičky to nemá.  Je to prostě obšlehnutý Matrix. Ten tedy považuji za mnohem originálnější. Mluvím o jedničce, dvojka byl těžký  průměr a pak už to šlo do háje zeleného... Stejně jako Loki, kterému tu přisoudili chování zcela odlišné od jeho chování ve filmech, kde byl. ()

Rada.Shoa

Tohle mělo bejt úvodní před vším. . . Naprostá časoprostorová bomba. . . Můj Apetit si tu přišel na své, až jsem byl přežranej .) ()

mareknovAk

Podle mě skvělý seriál, rychle utíká, je zde podrobněji rozebrána existence multiversa, rozvětvování časových linek. Další z unikátních věcí od Marvelu, která má svůj vlastní styl. ()

stadoblec

Infinite monkey theorem říka, že když necháte opici mlátit do psacího stroje nekonečně dlouho, napíše jakýkoliv zadaný text. Například Shakespeara. Někdy to ale asi nevyjde a vyleze z toho vcelku solidní sračka. To ale neznamená že se ji Disney nepokusí natočit... ()

Foghorn

Tom Hiddleston má s Owenem Wilsonem výrazně víc chemie než se Sophii Di Martino. Hiddleston a Wilson jsou skvělí, příběh je příjemně vláčný, je to spíš pomalejší podívaná. V seriálu je spousta easter eggů pro fanoušky marvelu, ale užije si ho i někdo, kdo do MCU není až tak zasvěcen. V seriálu je řada vážně hodně emocionálních scén, vše je vhodně nabarveno a cliff hanger na konci je dobře vymyšlen. ()

Nikoman

Docela dobrý náběh ze začátku. Hlavní trio herců je velice dobré, vedlejší jsou nudní a většinou srší politickou korektností, které je ale naštěstí málo v této sérii. Většina příběhu je dobrá a dost zábavná a udrží u monitoru, ale pro mě to zkazil konec a představení hlavního záporáka, který je naprosto špatně zahraný, špatně napsaný, špatně vsazený do příběhu a naposled i špatně castovaný. ()

SalvorHardin odpad!

Chudak Tom Hiddleston... Ked ho kopali do vajec naozaj som to citil... Infinity stones zu joke a vsetky predchadzajuce Marvel filmy boli zbytocne, lebo Kang... Pekne efekty este nerobia dobry serial aj ked sa snazi podojit na smrt nostalgiu z lepsich Marvel filmov minulosti. ()

PaTa.Freya

Jako jo....hezky se u toho směje a nemusí se nějak extra přemýšlet. Ale ten konec mě nějak nenadchnul. Posledním dílem to rozhodně tu zábavnou složku ztratilo a tím i tu pátou hvězdu. :( ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři