Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

Hanys_

S1 byla až moc velký zázrak, aby ji šlo zopakovat. Samozřejmě je to ale i tak o parník jinde oproti marvel serošům posledních dvou let. Jen už mi tu "vadilo" víc věcí, a sázka na humor oproti "osudovosti" mi taky zas tak nevoněla. 7.5/10 ()

HydraCZ

Loki svojí druhou řadou dokazuje, že je jedním z nejlepších, ne-li tím nejlepším, projektem současného MCU. Hrátky s časovým skluzem, vizuální styl a neustále překvapující zvraty v ději nabízejí úžasnou hravost a nápaditost, jenž ve srovnání s první řadou posouvají laťku o několik úrovní výš. Chemie mezi Lokim, Mobiusem, Sylvií, ale také mezi nově představeným OBm či Victorem Timelym funguje na jedničku, a jejich vzájemné přátelství je silným pilířem celého děje. Seriál si hodně vyhrává s velmi symetrickou kamerou a paletou barev. Je to správně alternativní, emocionální a chytře napsaný. Je to něco, co v dnešním MCU jde jen těžko hledat. Poslední díl má skvěle vykonstruovaný finále, které nejenže uzavírá tuto a předchozí řadu, ale i Lokiho cestu napříč celým jeho působením v dosavadních filmech. Je skvělý vidět, kam až se tato postava za celou dobu dostala. A je vtipný vidět jak Loki, jako postava i jako seriál, doslova zachraňuje MCU vesmír. ()

Flopik

Loki ako najlepší seriál od Marvelu opäť nesklamal a predviedol nám skvelú podívanú. No a že to teraz Marvel potreboval. Vynikajúco vystavaný príbeh a úžasný prerod Lokiho postavy, nikdy by som netipoval, že si ma tak získa. Tom Hiddleston ma ale presvedčil a aj napriek tomu, že som Lokiho nikdy nemal rád tak na konci zimomriavky, ohromujúce finále a stal sa zo mňa fanúšik tejto postavy. To síce platilo už od prvej série, ale tu si ma získal ešte viac. Nemôžem nepochváliť aj Mobiusa, túto postavu som si zamiloval a dúfam, že Owena ešte uvidíme. Finále strhujúce a ako povedal sám Tom, nádherné zakonečenie 14 ročnej cesty jeho postavy. Do toho vynikajúci soundtrack, ktorý sa ešte viac vylepšiel a ja dávam zase za plný. Veľmi som zvedavý, ako sa z tohto bude ťažiť v ďalších projektoch. ()

Ten_Geek

COŽE?!? MCU Projekt který je na úrovni? Rozhodně nejsem jediný co nad MCU minulé léto zlomil hůl a od té doby se téměř na nic nepodíval, ale proč zrovna tenhle projekt? Proč jsem se vrátil když vyšlo toto? No tak jeden z hlavních důvodů je hodnocení, MCU projekt co má červené čísla na této prokleté stránce zaujmul moji pozornost. Abych byl upřímný Lokiho jsem nikdy moc nemusel, minimálně né ve filmech. Přišel mi až moc komický, až moc 2Déčkoví. Poté ale vyšla první série Lokiho a řekl jsem si "Seriál docela ujde, ale charakter Lokiho.... Začíná konečně být charakter" a dál jsem se nad tím seriálem nezamýšlel, nečekal jsem že druhá série bude něco co MCU dlouho nezažilo, tento seriál má svojí osobnost, má svojí duši, prostě je to své. Jak vizuální, tak scenáristická tak dokonce i zvukové hodnoty jsou na vyšší úrovni. Postavy se chovají jako lidé, né jako komické postavy ze stage Comedy Centralu, nebo třeba bez duše. Nějaké mínusy? Začátek byl pomalejší, rozhodně mi to nevadilo, ale najdou se nějací hnidopichové co si na to zastěžují. Takže ano, Loki druhá série je nejlepší věc od MCU od roku 2018. (Ano je to spíš MCU recenze než Loki recenze) 9/10 ()

Batahst8

9/10. Wooooooow, tak tohle skutečně bylo něco. Loki je jasnou ukázkou toho, že když se Marvelu chce, popřemýšlí nad tím a dá si s tím trochu načas, tak může udělat i z hovna zlato. Režijně, herecky, scenáristicky a produkčně se jedná o takřka bezchybný seriál, jenž je v jednu chvíli neskutečně zábavný (Skin????????) a v tu druhou dokáže být až artově melancholický (Konec!!!!!). Ta kompozice, ta kamera, ta architektura a ten kontrast barev jsou neuvěřitelné a z obyčejných scén dokáží udělat jednu z nejnádhernějších scénografii nejen tohohle roku, ale i celého MCU. Kurva, ta hudba byla jednoduše Boží, nejlepší soundtrack MCU. Tom Hiddleston tu předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů v MCU, ale i zbytek castingu je výborný. Owen Wilson jako Mobius je geniálně charismatický (jeho chemie s Lokim je Godlight), Ke Huy Quan jako OB si krade každou scénu pro sebe a Jonathan Majors by se měl v reálném životě zklidnit, jelikož patří k tomu nejlepšímu, co Marvel potkalo za posledních 5 let. Mám s tím sice pár problémů např. linka Renslayerové nebo zbytečnost Victora Timelyho, ale pořád se jedná vedle třetích Guardians of the Galaxy o to nejlepší od Endgame. ()

Vazbič

Loki je super postava, ale celá série je skutečně o ničem. Celé by se to vešlo do jedné epizody a o nic bychom nepřišli.  A tím, že na konci začne hrát emotivně-dramatická hudba a najedou zpomalené closeupy, aby si fans rekli "ooo, to je husty", se to nezachrání. ()

rexino

Objektívne to asi 5 nie je, ale pri shitshow menom MCU phase 4 a 5 je toto ťažký nadpriemer. Inovatívne nápady mimo zaužívaných chodníkov v MCU, veľmi zaujímavo je prevedená aj kamera (dôraz na tváre postáv) v spolupráci s interiérmi, ktoré v Disney už nadobro chceli obetovať technológii VOLUME. Taktiež hudobný podmaz je viac ako "dajte mi niečo epické od treťotriedného učňa od Hansa" a ústrednú dvojicu (Loki + Mobius) si vie človek obľúbiť. Loki dostal na svoj záver pekný charakter development a to je niečo, čo si v súčasnom stave komiksoviek treba vážiť. ()

Ydrosten

Druhá serie je to co by se dalo nazvat "mlácení prázdné slámy". Nulový význam všeho. Loki má pixlexii (nebo prasení či co, takže bliká) Sylvie je znuděná a evidentně chce být všude jinde než tady - v první serii ji šlo o pomstu, tu dostala pak sama řekla že chce klid a žít, jenže byla v první serii, lidi si ji oblíbili tak musí být i v druhé (a je hodně poznat že tu být neměla tak ji scénáristi narychlo spíchly pár scén), Mobius je taky těžce znuděný, Ouroboros je "komik" který tu nebyl potřeba, Ravonna jede linku která nemá s první serií nic společného - bylo ji řečeno že jí Kang posílá informace co ji budou zajímat a nic se neřešilo, jen spadla do minulosti kde předala deník Viktorovi (opět to nedává smysl) a pak ji hrábne a chce  moc a vládu a být královnou všehomíra ..... úplně mimo charakter první serie -  a zbytek lidí hraje role více či méně důležité, podle scénáře. Nepochopil jsem linii s Viktorem Timelinem, když sám KANG v první serii jasně vysvětloval že pochází z 31 století a jeho verze cestují časem, takže kdo je Viktor ? Nemůže to být Kang, když byl jako malý kluk v 19 století. Nedává to smysl + ještě Viktor vymyslel karbonický koksohydrát kterej řídí tok času a založil TVA. Do kravího cecku, Viktor Timeline nemůže založit TVA a sestrojit ten svítící karbonukleon, když NENÍ KANG ! Celé je to nesmyslně postavené na hlavu a popírá to samo sebe a první serii. Tak jak jsem byl spokojený s první serií, tak to druhá rychle potopila. Celá serii 2 je o tom že se pokazí karbonický koksohydrát, cestuje se po realitách aby nám byly ukázány prázdné nudné životy obyčejných lidí a končí to tím že jsme tam kde skončila serie první. Nula, nic, bez děje. Celé je to na 1 max 2 episody ale je to roztažený na 6 prázdných episod. Bylo poznat že druhá serie vznikla jen proto aby byla druhá serie seriálu který se lidem líbil a šlo poznat že byla spíchnuta velmi horkou jehlou a v krátkém čase. Nevíme kdo je Viktor (je prostě kravina aby byl Kang), nevíme nic o cestě Ravonny (a ani jak skončí ale nevěřím že ji jen tak odstraní, takže bude ve 3 serii), nevíme nic o Sylvii, nevíme nic o ničem. Raději bych klidně rok počkal na kvalitnější zápletku, než je tohleto, kde jde poznat že to udělaly narychlo aby měly druhou serii. ()

Kopi1

Klobouk dolů, jak se Lokiho příběh uzavřel (nejspíš). Nebýt posledních 2 dílů, tak bych zůstal u 3 hvězd. Díly uprostřed série pro mě byly průměrné a některé pasáže mě ani moc nezajímaly. Spíše to bylo takové natahování. Nová verze Jonathana Majorse mě nepřesvědčila a ani moc nebavila. Co ještě pro mě nefungovalo, tak byla Sylvie. Přišlo mi, že tvůrci zde nevědí co s ní a vlastně ani neměla dopad na příběh. A hlavně ty její vlasy jsou asi nejhorší, který jsem ve filmu kdy viděl... Poslední díly jsou ale parádní storytelling, také ale musím vyzdvihnout vizuál. Celkově to dává smysl a Loki si vybral konec, který nikdy nečekal, že se stane. První sérii jsem si ale užil o něco více, je více rozmanitější a lépe se na ni kouká, druhá série se zaměřuje pouze na problém s větvením a z Lokiho se stává spíše dobrák. Takovýto konec dokonce umožňuje Marvelu se v budoucnu od Kanga vzdálit, pokud by to bylo nutné, takže je zde možnost na změnu, jsem moc zvědav, jak se to nakonec vyvine. Loki ale zachraňuje Marvel a říká, že když se věnuje postavě čas, tak ta kvalita zde je. I když je Loki velmi žádaný fanoušky a kvalitní, tak doufám, že 3. série ale nebude, podle mě není ani kam s tím dál zajít. Tento konec je uspokojivý a parádně napsaný a hlavně pro mě těžký napsat nějakou recenzi pro tuto sérii :D. ()

B.Wilde

Po tom, co se mi to celé více rozleželo v hlavě, musím druhé sérii stáhnout hodnocení. Šla bych možná ještě níže, ale nechci poškodit hodnocení seriálu, který jsem si tolik zamilovala a který mě zároveň tolik emocionálně odrovnal. Ano, druhá série je na první pohled zářivá - skvělé herecké výkony, vizuál, hudba, epické finále. Jo, to je na první dobrou krásný a chápu tolik nadšení a ovací, jak je to skvělé. Ale... když se podívám na první sérii a srovnám to s tou druhou, chybí mi tu tolik věcí. Zatraceně! První série měla duši, tvůrci se zaměřili hlavně na postavy, na jejich posun, na emoce, na detaily, na hru barev pomalu v každé scéně. Například scéna v Citadele a rozhovor mezi Sylvií a Lokim... naprosto dech beroucí scéna, ze které udělali v druhé sérii frašku. Když HWR ještě Sylvii „vymazal ze scény“ bylo to tak sprosté, že mě to málem zvedlo ze židle. V jaký moment se ze seriálu, který byl o dvou lidech a jejich cestě, stal seriál o jednom člověku? Co se stalo s „You go. I go.“, “Maybe... maybe we could figure it out together.”? Proč Marvel vydal novelizaci, která potvrzující jejich vzájemné city, všechny ty nevyřčené věci, když s tím vztahem ve druhé sérii nechtěli pořádně pracovat? Vztah těch dvou byl srdce celé první série. Ano, Loki Sylvii hledal, ano, hleděl na ni svýma smutnýma štěněčíma očima pokaždé, když jí viděl… ale co z toho, když ani jednou neřešili, co se stalo, neřešili své pocity, neřešili vůbec nic, co by bylo o nich!? A na konci najednou z čista jasna, „dělám to pro tebe“... Využijí jeho lásku k ní k tomu, aby se naučil ovládat skluz, aby věci řešil, aby obětoval vše pro ni a pro své přátele. Ale kdy měl Loki čas se skutečně spřátelit s někým dalším kromě Mobiuse? Jo, řešili stejný problém, ale před jeho skluzy ty lidi pro něj byli téměř cizí… a pak tam se Sylvií sedí na baru a řekne jí, že mu jde o přátele… kde je nějaký hlubší vztah vytažený absolutně odnikud. Vzájemně si oba myslí, že ten druhý ho už v životě nepotřebuje a tím, jak vše Loki řeší sám, to tak i vypadá. Přitom je to Sylvie, díky které se na cestě s ní začal měnit, proč dělá to, co dělá. Tak proč tam nebyla scéna, kde by jí do toho všeho konečně pořádně zasvětil? Proč tam ukázali, že v Citadele „zkusil vše“ když to tak vůbec nevypadalo a ze Sylvie tam udělali nějakou posedlou vražednici, která nevidí a neslyší, co se děje kolem? Proč tam bylo tolik narážek na očarování, když to nikdy nevyužili, aby Sylvie mohla Lokiho konečně naplno pochopit? A takových otázek mě napadá čím dál víc! Také nechápu, jak z hlavní ženské postavy udělali naprosto okrajovou postavu, se kterou zjevně vůbec nevěděli, jak nakládat. Sem tam se jim hodila do nějakého zvratu, ale jinak ji tam měli na ozdobu? Tak zajímavý charakter, ze kterého v sérii udělali nechápající kolovrátek. Boční postavu, která jen stála opodál? Ta holka byla bohyně, stejně jako Loki, tak co to sakra bylo? Takhle nevyužitý potenciál. Byla bolest to sledovat a to hlavně ve finále. Vážně jsem se snažila brát všechny díly s nadhledem, čekala jsem, že to má jistě důvod… že se vše nějak vyjasní, že to nemůžu soudit bez celého kontextu… ale celý obrázek mi jen potvrdil, že tvůrci jen tlačili příběh a postavy do situací, které se absolutně míjeli se základy první série. Ano, mohlo to mít přesně ten konec, jaký to mělo, pokud to muselo být. Ale ta cesta měla být jiná. Stojím si za tím, že to celé měli řešit oba dva. Že tam „na konci času“ měli skončit buď spolu anebo jim měli dát nějaké rozloučení, scénu kde o tom mluví, kde jí Loki řekne, že nechce, aby tam šla s ním, že chce, aby žila (jako například když to bylo v NWH mezi Peterem a MJ, kdy jí řekl, co se děje, co musí udělat a řešili to společně) nebo scénu, kde by se Sylvie svobodně rozhodla. Aby měla možnost se rozhodnout, měla možnost mít v tom nějaké slovo. Za mě to s touto výstavbou bylo k Lokimu nebývale kruté od začátku do konce. Musím říct, že mě ten konec rozbrečel a to bych spočítala na jedné ruce, kolikrát jsem brečela u nějakého filmu či seriálu. Takže... suma sumárum, pokud vám jde jen o příběh a ne o postavy a skutečné vztahy, asi budete nadšení... v opačném případě možná budeme mít rozhašené pocity jako já. Vím, že Marvel není žádná telenovela... ale oni tu lásku a vztahy prezentují často opravdu velmi bolestivým způsobem, už toho mám občas fakt plné zuby. Nejde vždy jen o epické zvraty a obětování... () (menej) (viac)

gumbo

Je tam mírný posun v tom, že to na rozdíl od první řady už nebylo tak nevyrovnané. Mělo to svůj styl a většinu času si to drželo stejnou úroveň (až na epizodu v 19. století, to bylo "velký špatný"). Potvrdilo se moje tušení, že tady někdo chtěl udělat něco jako US versi Pán času (seriál) (2005), ale tak úplně se to nepovedlo. Atmosféricky, kamerově a střihově můžu jen chválit, to je fakt extratřída, některé kamerové kompozice ... mlask. Ale ten zbytek. No... celý ten "příběh" je hodně vycucaný s prstu, zakrývaný klasickou berličkou "když to nedokážeme vysvětlit začneme mluvit pseudovědecky". Motivace postav jsou naprosto na vodě a někdy se mění i scénu od scény (zdravíme zejména Agenta 5 nebo ředitelku Rensleyer) a s tím pak souvisí i postavy, kdy máte problém se na ně nějak napojit, jelikož vůbec netušíte kdo jsou a o co jim vlastně jde. Alespoň to není klasický Marvel seriálový trash a herci mají co hrát. 70% ()

VojtechAllen

Druhý Loki to u mě skrz minulé Marvel projekty neměl nejlehčí, ale dopadl díky bohu nad má velmi nízká očekávání. Druhý Loki nejenže je technicky velmi velmi povedený, on dokonce zvládl i odvyprávět celistvý příběh a dát postavám skvělé charakterové oblouky. Nejvíce bych zde chtěl vychválit zmíněnou práci s postavami, která je prostě neuvěřitelná. V začátcích MCU jsem Lokiho neměl moc rád, ale díky tomuhle seriál jsem si ho instantě oblíbil, a to hlavně kvůli tomu jak moc skvělé až emoční linky tu dostal. Z nových postav bych chtěl nejvíce vychválit O.B.ho, protože přivádí do seriálu svěží vítr. Příběh je skvělý, kde i když se jedná o multiverzní bordel, tak to tvůrci dokázali uchopit tak, že se v tom člověk neztratí, což ne všechny Marvelovky dokázaly. Druhý Loki je prostě ultimátní svěží dech, který zavání čerstvým vzduchem, který by Marvel potřeboval jako sůl. 9/10 ()

ViktorS

Druhá séria Lokiho je v mojich očiach o niečo lepši ako prvá. V postate hneď od začiatku je tu stanovený jasný problém, ktorý treba vyriešiť. Lenže aj keď to miestami vyzerá jednoznačne, tak postupom seriálu si začneme uvedomovať, že ten problém, ak sa to tak vlastné môže volať, je oveľa komplexnejší. Mňa len udivuje ako tvorcovia dokázali nakoniec celú tu problematiku skĺbiť do tejto skvelej druhej série. Všetko nie je dokonalé, ale to sa ani nedá. Občas bolo tempo trochu pomalšie a nudnejšie, ale často bolo plné napätia a očakávania z toho, čo bude ďalej. Každou časťou sme sa dozvedeli čosi viac a výsledok bol proste úžasný. To pravé Marvel Sci-fi. Prekvapivé bolo pre mňa, ako bola nakoniec vykreslená postava Toho kto zostáva, a celkovo bolo úžasné sledovať ako sa Loki snaží vyriešiť celú problematiku a zachrániť priateľov. Keď si divák myslel, že to najhoršie už bolo, prišlo ešte niečo horšie a Loki to opäť musel riešiť. Jeho postava si prešla veľkou zmenou k dobru, rovnako tak aj ostatné vedľajšie postavy. ()

Ajvngou

První série mě nadchla.. Tady jsem v podstatě celou sérii nechápal, o co se kdo snaží.  A když už se někdo o něco snažil, tak to trvá celou sérii (vše je hrozně natahované) a nedává to moc smysl. Prostě zmatek. Uživatel Kentaku dokonale vystihl moje pocity. ()

Hellierer

Stejně, jako kdysi konec první řady rozkopl dveře MCU pro vyprávění grandiózních příběhu v mnohovesmíru, dává konec té druhé šanci na to, aby se MCU zberchal z posledních průšvihů a začal se sebou něco dělat. Jestli se mu to povede, kdo ví. Lokiho nám ale aspoň už nikdy neseberou. ()

Likan7

Zklamání jako prase. První sérii jsem si parádně užil. Skvělý Hiddleston, ještě lepší Di Martino, chemie Mobiuse a Lokiho fungovala, příběh byl zajímavý a  závěr dával tušit, že dvojka bude velká. Jenže dvojka NENÍ velká. Dvojka je jeden obrovský guláš, po kterém, když se ho budete snažit elementárně pochopit, vás akorát rozbolí hlava. Di Martino je odsunutá na vedlejší kolej a její vztah k Lokimu tady prakticky neexistuje. Hiddleston je stále skvělý a když jen tak stojí a s Wilsonem si povídají, je to dobrý. Jenže je to roztahaný do 6 nevyrovnaných dílů, které se ani v jednom případě nedostávají tam, kde byla jednička. Závěr je možná rádoby epický a možná do marveláckého mnohovesmíru zapadá jak dobře promazané kolečko, ale mě to bylo už vyloženě jedno. ()

Hashirama

Pro ty, které stále zajímá, co se v Marvelu děje, bude druhý Loki, podobně jako ten první, naprosto kruciální záležitostí. Pro ostatní lehce spotřební a nepodnětná trivie, která na svého předchůdce co do kvalit příliš nenavazuje. Druhá série Lokiho se vyznačuje především nikdy nekončícím vysvětlováním všeho a neustálým motáním se okolo stejných motivů ve snaze budovat neotřelý a zdánlivě bezvýchodný konflikt, aby nakonec vše vyřešila nejtriviálnějším způsobem, kterým se mohl celý příběh ukončit už v prvním díle. Nekonečné plky, zdánlivě ambiciózní scenáristika, která se však pořád vrací ke statutu quo, a minimum odměn pro diváka. Serializace v nejhorším slova smyslu, která stojí ve smutném kontrastu k první výborné sérii. 5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD