Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Bay_watch

Musíte uznat, že nápad to mělo geniální (sice pořád o tom samém, ale geniální). Jestli se někdo nechal strhnout davovou nenávistí a dal tomuto výtečnému seriálu "odpad!", tak je u mě za blba a pokrytce. Přiznejme si už konečně, že jsme to všichni kdysi žrali... Tak proč to teď odsuzujeme? Proč teď nadáváme a varujeme další generace, jaká to je blbost, když jsme tomu sami kdysi propadli? Nemají snad i oni právo užít si tu akci a zábavu s Ashem Ketchumem, Pikachu a jeho přáteli? Hry přece byly ve své době revoluční a i doteď si drží neuvěřitelnou chytlavost... To samé platí o seriálu, na který se i dnes rád podívám :) P.S. podle golfisty si zasloužím Oscara :) ()

Nautila

Jsem bohužel z generace, kterou toto postihlo. Sakra, proč jsem sbírala ty megadrahé kartičky a proč jsem každou sobotu vstávala v šest hodin ráno, když to bylo kompletně o ničem? Nyní opravdu netuším, jak mě to tehdy mohlo bavit, ale bavilo. Na druhou stranu myslím, že to bylo mnohokrát lepší, než ActionMan, Robocop, nebo co to tehdy ještě dávali. A zase to byl kult, který na dlouho poslal do pekel celý žánr anime. Tedy tady u nás v Evropě, kde jsme to předtím neznali a jediným zástupcem pro anime se tedy stal bohužel právě Pokémon. Mamka věděla, proč nám tu Novu zakazovala....ale tomuhle se člověk neubránil.... jedna hvězdička je za Rakeťáky. ()

Attta odpad!

V podstatě většina mých vrstevníků na základce tuhle stupiditu sledovala a já se jen dnes můžu poplácat po zádech za to, že jsem na tuhle kravinu nikdy nebyl a nikdy se mi nelíbila! Viděl jsem pár dílů a absolutně mi to nic neříká, raději jsem si zapl Toma a Jerryho, Ninja Želvy, Flintstonovy nebo nějakou jinou kultovku, než abych se díval na pestrobarevné asijské fantasy orgie bez absolutně jakéhokoli seriálového ducha a logiky jako je přesně tohle! PS: Ten kartičkový pokémonový fenomén ve škole mě sral ještě víc než samotný seriál, za což dávám odpad odpadů a do smrti tento seriál budu proklínat a dělat vše pro to aby se mi nedostal nikdy pod ruku! PPS: Rád jsem si jako malý vstanul ráno na nějaký ten animák a ani budík jsem si nemusel nastavovat, ale rozhodně bych nikdy nevstanul kvůli takové kravině jako Pokemon! ()

Crawler-D

Souhlasím s Mayem :). Všeobecně se Pokémoni berou jako to největší zlo na světě, a přitom jejich největší chybou je, že se dokola opakují... (a faktem je, že ty poslední díly, které se snad ani u nás nevysílali, jsou špatné už proto, že byly vytvořeny podle x-té řady vytvořené počítačové hry) ()

DruidKarel

Je to teda už hodně ubohý, když tyhle zrůdičky hodnotím 3*, ale já na tom docela jako malej ujížděl. Teďka mám rozkoukanej i film s pokémonama, takže to si jistě buděte klepat na hlavu, že se na to někod vůbec bude koukat. Tak zatím... 3* ()

bouchy

Jen abyste se všichni v tom odpadu neutopili. Vsadil bych krk, že skoro každý tady, komu je dnes těch 18-21 let, vstával víkend co víkend (stejně jako já) k televizi a nedočkavě čekal na další Ashova a Pikačuova dobrodružství, případně sbíral kartičky, samolepky a další nesmysly :). A nesnažte se mi tu namluvit, že jste byli jiní a už ve třetí třídě hltali Bergmana s Kubrickem. Nebo je snad ČSFD centrem samých kdysi předčasně vyspělých a geniálních dětí? Sakra, uvažujte trochu srdcem! Hltat tenhle seriál v dětství a o x let později ho hodit do odpadu je to největší pokrytectví. ()

MarekT odpad!

Za sledování tohoto seriálu a asi jeho půldruhé stovky epizod se před všemi uživateli CSFD omlouvám a přiznám se, že nedokáži vyjádřit slovy stud z toho, že jsem (bohužel) podlehl i této rádobymánii. Naštěstí mě to po onom čase přestalo bavit a já se ze spárů této... ehm... věci naštěstí vymanil. Naštěstí jsem se od té doby začal zaměřovat na kvalitnější tvorbu, a to je vlastně jediný přínos, který pro mě Pokémon měl. Jinak pro mě jasný odpad. *** Doplněk: Aby si někdo z původní části komentáře neusoudil, že se k Pokémonům stavím zaujatě a neobjektivně, tak jsem se po dlouhých pěti letech rozhodl podívat na nějakou epizodu, konkrétně tu z 10.řady vysílané na Jetixu (na ten jsem se též díval po dlouhé době). Co k tomu říct - ač jsem původní komentář psal víceméně ze vzpomínek, měl jsem nakonec pravdu. Příběh je naprosto hloupý a takové ty proslulé věci jako proslov Rocket Teamu či trenérské burcování typu "bleskový útok" mi trhaly uši. Korunu tomu nasazuje tradičně příšerný jetixácký dabing (pro srovnání, původní série na Nově vcelku z tohoto hlediska ušly). S koncem dílu ovšem nebyl u konce děj a tak následovalo všem známé "to be contunied", ovšem ne pro mě. V tu chvíli jsem se zařekl, že se na tuhle pitomost dalších circa padesát let nepodívám. Odpad zůstává. ()

necisty

Objektivně jsou to 3 hvězdy, protože se mi to kdysi líbilo, ale po tom co jsem shlédl hodnocení a přečetl komentáře musím dát na truc plný počet. Protože vy děláte úplně to samé. Vždyť je to pohádka pro děcka! Hrajete si tu na velké filmové kritiky a hodnotíte něco co z vašeho pohledu prostě hodnotit nejde…tak na to nehleďte! Tento seriál má na CSFD 2x víc hodnocení, než na mezinárodním IMDB, tam se to vyhnulo filmovým fanatikům a hodnotili zřejmě jen ti malí. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)