Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Shimmy

Nechápu tak nízké hodnocení, tenhle seriál patřil mezi ty, kvůli kterým jsem jako malá vstávala o víkendu v nekřesťanskou hodinu abych je mohla vidět. Pokémony jsem vždycky toužila mít a musel mi vystačit jen krásný plyšový Pikaču:) Ve zkratce, s kamarády si úvodní znělku zpíváme doteď a pokémoni prostě nej. ()

Eleri

Občas nechápu, s čím ti lidé srovnávají. Koukám na hodnocení – odpad, odpad, odpad...Sem tam *. Přitom je jasné, že je to určené pro malé děti. Když mi bylo těch 6-10, Pokémon jsem opravdu měla ráda (sbírala jsem figurky, kartičky), je jasné, že většina starších (puberťáků) tenhle seriál nebude uctívat, ale zas nevím, proč Pokémony odsuzovat, přeci jen – hlavní představitel pokémonů – Pikachu, je známý snad všude! Dle mého názoru – pro svou kategorii, které je pokémon určen, opravdu dobrá klasika. Seriál nepostrádá hlavní hrdiny, padouchy, dávky humoru, ani poučení pro děti. Bohužel, čím novější region, tím více to upadá (viděno celé Kanto, Johto + nějaké novější díly). Za to, co jsem viděla **. ()

easer07

Já pokémony nesnáším, stejně jako bakugany. Nevím proč, ale tyhlety japonský animáky mi vůbec nejsou sympatický. Volím si tebe pikaču ! Z téhle věty mi opravdu jde husí kůže. Nevím, jak se to mohlo stát 205. nejoblíbenějším seriálem. ()

tetraedr

Kdybych nedal 4*, tak by se moje menší já přiletělo dírou v časoprostoru a chytilo mě do pokébalu, protože tak se to tehdy dělalo. ()

unclejack

Je čosi zhnité v štáte dánskom. Ale no tak! Miestna pospolitosť predsa vie, že existujú oveľa otrasnejšie programy pre deti, o ktorých odpadovom potenciáli - na rozdiel od príslušných Pocket Monsters - nie je možné pochybovať. Teletubbies, Imagionation Movers, to je odpad... Pokémoni sú možno trochu jaloví, ale vynikajú originalitou a invenčnou sviežosťou. Inak povedané, Rakeťáci ešte stále bavia každého, Pikaču ešte stále roznežní každého a Brockove milostné eskapády nadobúdajú s vyšším vekom stále nové pohľady na vec... Je možné, že nasledujúce série sú už len nekonečnou honbou za divákmi, ale Season 1 má určite svoje čaro, pred ktorým smekli s klobúkom aj samotní Japonci a dobyli s nimi svet. A animátori, ktorí vymyslia svet stopäťdesiatky výborne vyzerajúcich postavičiek, ktorý má svoje čaro, ak sa dokážete oprostiť od toho, čo sa preháňa po Animaxe, si zaslúžia za svoju prácu metál. Infantilné, ale práve také predsa majú spomienky na detstvo byť, takže z mojej strany slušný trojbodový zisk. ()

TonoM

Asi kdybych si to pustil ted', tak je to jasný odpad, ale jako malý jsem to žral a nějaký slabý scénář, kamera atd... neřešil jsem. 40% ()

HennessyVSOP

Jsem si pustil uvodni dily takhle po letech, kdyz mi je o cca 20 vic a musim se uprimne zasmat tem premoudrelejm kecum mistniho osazenstva z roku 2003. Zatimco tohle je naprosto legitimne slusne natoceny serial pro deti s celkem chvalyhodnou myslenkou a slusnym potencialem, tak vykvet mavajici odpady cumel na Stargate nebo v horsim pripade Inuyashu a pdobny hnoje. Ve finale vzhledem k cilovce neni Pokemon o nic horsi nez treba stary dily Star Treku. ()

N.ev.E

Tento serial je proste kult! a navyše ma v tretej triede pripravil o frajera, lebo on chcel len Misty... Najprv ma to trochu naštvalo, alo po dôkladnom prehodnotení situácie sa tomu ešte aj teraz teším. Čo už, strata prvej lásky má isté kúzlo... ()

mattha

Za ty vaše komentáře a hodnocení ODPAD! si dejte radši facku... Když jste byli malí smradi tak jste taky na to vstávali v 6 hodin aby jste stihli nejlepší dětskej seriál kterej kdy vznikl. ()

Rinter

Trochu infantilní, ale přesto jeden z nejsledovanějších seriálů mého mládí. Kvůli Pokémonům a Rebootu jsem dokázal vstávat o šesti ráno. Dokáže děti vtáhnout do svého světa, kde si běhají po lese, chytají pokémony, bojují s nepřáteli a získávají odznaky. A samozřejmě se snaží chytit všechny. Neskuteční Rakeťáci oživují i ty nudnější díly a proto si seriál drží kupodivu slušnou úroveň. Sice je první série roztáhlá přes stovku dílů a druhá z Pomerančové ligy je tak trochu... no, slabší. Třetí sérií se to vrací opět do okolí Gameboy her a přibyla další stovka pokémonů. U 251 to mělo podle mě skončit. Tam jsem skončil taky. Podle mě je Crystal nejlepší díl herní série a Johtovou ligou to pro mě končí. Další díly jsem nesledoval, další díly jsem nehrál (proto mé označení Crystalu za nejlepší díl i když dále mohou být líp propracované mechanismy), vyrostl jsem. Občas dostanu záchvat dětství a kouknu se na pár dílů a pustím yellow version kde se nebezpečně blížím 151 pokémonům. Každopádně tenhle seriál hodně ovlivnil mé dětství, ale dnešní děti jsou trochu někde jinde. 4 hvězdičky. ()

Jordi9

Mám u golfisty oscara, nebo aspoň zlatej globus viděl jsem jich tak půlku:) Jako malej kluk sem proto měl slabost, uznávám chytlo mě to asi v ideálnim věku...dneska musim říct, že skoro na všechny kreselený seriály koukám s láskou, pokémo už sem nikdy neviděl ()

Klišé

Pokémon: něco co bylo IN před deseti lety = v televizi pokémon, ve školách pokémon, v parku pokémon/hračka pokémon, karty pokémon, pořad pokémon, hra pokémon. Jak již zde někdo psal: "Hvězdička za nostalgii" ()

*Loriel*

1 hvězda, protože s tím jistě měli práci :))) a protože jsem se na to neváhala dívat...a pak je tu "Saidak"...tak kvůli tomu. Jinak je to bezduchá spatlanina, která rozhodně vývoj dětí moc nepodpoří. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)