Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Gladi odpad!

Vždy som mal pocit,že štýl anime vymyslel nejaký šéf predstavenstva nadnárodnej farmaceutickej spoločnosti,ktorá produkuje lieky proti epilepsii,lebo myslím,že tieto anime seriály vyvolávajú epi záchvaty,ale keď som videl pokémona,zistil som,že táto farmaceutická firma má aj svoj vlastný výskum vymývania mozgu detí pomocou rozprávky. Moje hodnotenie:mínus 65%. ()

smrtubohem odpad!

Jak neuvěřitelně se na to tenkrát lepila všechna děcka, jak naivně do sběratelských vášní zabředali i starší, dokonce i dospělí. Nádherně ubohý příklad davové historie, kdy se všichni chovali přesně jako stádo tupých ovcí, no a dnes, po tom všem ani pes neštěkne. (Díkybohu) ()

Juri-Sai.

Tak když tenhle seriál přišel, myslím že byl průkopnickou novinkou z Japonska a přitáhl k obrazovkám miliony lidí. Navíc je to tak silný fenomén, že bylo vydáno x her na různých konzolích a dokonce mají i svou vlastní karetní hru. Bohužel nenasitnost tvůrcu a neustálá tvorba nových dílů odradila od klasiky šílených postaviček co řekli maximálně své jméno až na pár vyjímek spoustu diváků a věrní zůstali jen ti nejmenší. ()

AdrianaLarman

No joooo dobře, přiznávám se. Jako malá jsem se na Pokémony dívala pravidelně. Měla jsem je dokonce i ráda. Takže jim tu jednu hvězdičku dát prostě musím :-D ()

jarabacek

Uplně přesně nechapu proč mají Pokemoni tak nízké ohodnocení. Je to zcela originální nápad, díly si udrží napětí. Nemá to nijak hlubokou myšlenku, ale vřele doporučuji. Minimáně jako serial pro děti nebo jako bezmyšlenkovité odreagování. Hodnoty hlavních hrdinů jsou kladné. Kdo viděl jen první díl nemá právo hodnotit pokemony jako odpad a kdo viděl víc dílů, tak se na ně určitě nekoukal jen z donucení. Je to kouzelný příběh o snu jednoho chlapce v zcela originálním světě. ()

xLOBOx

Z dnešního pohledu bych dal odpad, ale když si vzpomenu jak jsem měl na dveřích plakát, sbírali jsme se všemi z okolí a školy různé karty a já nevím co všechno, tak musím dát 3*. Navíc to je docela dobrý nápad, fiktivní svět, ve kterém, jsou souboje zvířat (vezměte si, jak by to vypadalo kdyby to bylo z našeho světa a byly to např. zápasy psů nebo kohoutů..), které to taky baví, jsou inteligentní a vyvíjejí se..zdá se mi to jako docela slušný nápad a děj na nekončící seriál super vhodný.. Ale abych nepsal jen chválu, je to dost stupidní, dialogy a vlastně i ten děj kdy chodí z jednoho města do druhého bojovat a nic víc, do toho občas parta záškodníků, kteří pokaždé dopadnou stejně..hmm možná tak, když si dáte pár brk a pár piv, tak to může bavit, jinak vám musí být tak deset.. Ale když mi těch deset bylo tak sem si to užíval. Jo a ještě si vzpomeňte na gameboy - to byla jedna z nejlepších her a znám i lidi, kteří to hráli i ve vyšším věku přes emulátor na pc xD ()

yazik

Vzhledem k tomu, že jsem se na tento seriál nikdy nedokázal dívat moc dlouho, tak přesto znám pár lidí, kteří na tom ujížděli tak moc, že si až nařizovali budíka, aby po noční pařbě ráno neprošvihli další díl... Ale hodnotím to já a upřímně mě nikdy japonský styl kreslených pohádek nesedl. ()

Reproduktor

Golfista napsal, že kdo viděl všechny díly tak si zaslouží oskara. V tom případě už si na něj dělám místo na poličce. Ano ve své první a druhé třídě jsem viděl všechny díly. i když s filmama to je horší neviděl sem 4.film. Ale to nevadí. Vadí Vám pokémoni? Ha, A kdo zvás se na nich nesjížděl když byl malej? Pokrytci. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)