Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

NiaWolf

Pokémoni se krátce po svém příchodu do ČR stali mánií, stejně jako ve světě. Jak to ale bývá u všeho po čase odpadla a většina těch, co každé ráno vstávala, aby viděla nové díly těchto příšerek ,jej začali považovat za trapnost. Přičemž seriál přišel s něčím novým, stejně jako kdysi Želvy ninja nebo Harry Potter. Škoda, že česká populace neustále tíhne k bezduché kritice (je to špatné, protože je to z Japonska; je to hloupé - neřeší se tam nic intelektuálního). Tak čím to sakra miliony dětí zaujalo...? ()

Melly.pro

Nevim, proc to vsichni hazete do odpadu? Stejne se vam to pulce taky libilo, kdyz ste byli maly, tak se tedka stydite? Se nekdo podivte, co bezi v telce pro deti tedka, zlaty pokemon!i ()

Greathawk

Myslím, že odsuzovat pokemony hned ze startu a instantně jim dát odpad není na místě. Přece jen, byl to velký fenomén a musíme uznat, že na jistou dobu ovládl (nejen) dětský svět. Když si vezmeme celosvětový úspěch videohry + seriálu + filmů (pravda, zde je kvalita poněkud kolísavá), vyjde nám, že Pokemoni byly neskutečně přelomoví. Nejen že ovládli svět, ale také přivedli anime do téhle republiky a pro mnoho lidí to bylo první setkání s japonskou kreslenou tvorbou, za což jsem mu já osobně vděčný. Vsadím se, že 99% lidí co dali odpad neviděli víc jak 10 dílů. Je třeba brát Pokemony jako celek. Seriál vypráví příběh, který nás v mládí hodně motivoval a pro mnohé děti byl pomocnou ručičkou (najít svůj sen a jít za ním). Kolik jiných seriálů pro děti toto dokázalo? ()

Tryman

Viděl jsem jen první půlku a byl jsem mladý, velmi mladý. Nebudu hodnotit z dnešního pohledu, když mám k dispozici pohled mého mladšího nezkušeného já. A tomu se Pokémoni líbili. Kdyby jenom to, dodnes mám doma spoustu jejich samolepek, plakátů a plastových figurek. Tenhle seriál splnil svůj účel, takže si tři hvězdičky zaslouží. Mé mladší já by nejspíš dalo pět, jenže to mu nemůžu dovolit. Psal jsem sice, že budu hodnotit jeho očima, ale v jeho věku je málokdo způsobilý k vlastnímu rozumnému názoru. Výsledné *** jsou tedy průměrem mezi hodnocením mým a mým před x lety. ()

kamil0606

Japonci zachvilu zhodia na Slovensko a Cesko asi vodikovu bobmu ak uvidia hodnotenia Pokemonu ... aj by som dal lepsie hodnotenie ale so stupajucim vekom klesa pocet hviezd... ale kedze som mal Pokemonov velmy rad tak este zostanem na 2 hviezdach .. ()

muskcz odpad!

Autory tohoto bizarního nápadu bych zavřel na doživotí a pouštěl jim pořád dokola všech 276 epizod ve všech jazycích. ()

Stíba

Ano je to humus a ani davové šílenství které v mém pubertálním věku okolo těchto pi(ka)čusů probíhalo mě nedonutilo je ani na vteřinu milovat. Ani nevím za co ta jedna hvězdička je. ()

dandislav1991

Je krásné jak všichni dáváte odpad nebo jednu * , ale mezi Vámi je určitě vysoké procento pokrytců co o víkendu vstávali mezi 6-7 aby viděli další dobrodružství... Je jasné že když mi bylo třeba 8 tak jsem to viděl jinak a teď si říkám, že je to blbost, ale člověk by to měl hodnotit nejen z dnešního pohledu, ale i z pohledu svého dětství ... ()

Manhattan odpad!

Viděl jsem hodně : ženskou s fousama, koňa blut, mlátičku v rybníku no ale tohle je extra třída co jsi vůbec jako budeme povídat. Z prvního pohledu na tento seriál říkám bravo, snad nikomu na světě se ještě nepovedlo prodat něco tak jako tenhle humus např. kartičky, hračky, oblečení po ekonomické stránce ok ale ty dopady jak na peněženky rodičů tak na psychiku dětí, pardo létajících dětí. Můj verdikt k závěru je jen snad takový , že kdyby Amerika ve čtyřicátém pátém nehodila na Nagasaki a Hirošimu ty dvě atomovky možna by to i vypadalo jinak:) Srdečně se přidávám k názoru golfisty ()

Haide

Nechápu všeobecné odsuzování tohoto fenoménu. Pokémon je kodomomuke anime. To znamená pro doopravdy malé děti. Když mi bylo nějakých 9 let a toto začínalo, byla jsem nadšená. Když jsem si pustila pár dílů před několika měsíci, rozhodně mě to nijak neodpuzovalo, i když u také ani příliš nebavilo. Nicméně si myslím, že pro kategorii, pro kterou je toto anime určeno (do 12 let), je v něm všeho naprosto přiměřeně - poučení, humoru, napětí. Jen možná těch potvůrek by mohlo být trochu méně. :o) Ti, kteří hodnotí jako odpad, by se měli podívat na více než jeden díl a pro srovnání se podívat například na takové ty šílenosti s barevnými poníky apod., které se teď všude vyskytují. Toto hodnocení se týká první série. Další jsem neměla tu čest poznat ani v dětském věku celé, takže z jednotlivých dílů nebudu hodnotit. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)