Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

hakon

Kdo s tím vyrůstal, tak chápe jak dětská srdce můžou milovat roztomilé vymyšlené zvířátka, které spolu bojují, aby jejich majitel získal odznáček nebo prestiž. Naivní, ale fungovalo to dokonale a celé universum pokémonů okouzlilo miliony dětí a to ať šlo o sběratelské kartičky nebo figurky nebo nálepky. ()

heihatchi

Ikdyž nejsou dialogy zrovna nejsilnější stránka tohoto seriálu, jsou pořád o dost lepší jak většina dnešní produkce pro děti. Navíc jsou i často vtipné. K tomu roztomilý Picachu a neuvěřitelně odhodlaný Ash stát se mistrem Pokémonů. PS: nejlepší díly jsou ty s Charizardem :) ()

MAJkLSON

Jako dite jsem to zral, navic Pokemoni na Gameboy Color jsou asi to nejlepsi, co na danou platformu jde sehnat. Proste spicka v detskem brainwashingu. ()

Mallyyy

Nejoblíbenější seriál z mládí. Teď bych se na to asi už nekoukal. Ale ty 4* hvězdičky si to zaslouží už jen proto, že jsem kvůli tomu vstával brzo! Rakeťáci už jsou zase tady! :) ()

Rázlik

Jako malý jsem to žral, ještě teď se mi někde válí sbírka samolepek Pokémonů, ale dnes bych se na to už opravdu nepodíval. 3* za ty krásně strávené dětské časy, respektive rána kdy se mi ještě chtělo vstávat v 6 hodin na sérií "kvalitních" seriálů. ()

-Marc-

Co bych tak řekl. Asi nejspíš proč jsem dal 3*. Dal jsem je už jenom kvůli tomu, že jsem tomuto fenoménu v dětství hodně propadal a hry na GameBoy tomu jenom přidali (prapůvod této mánie začal právě u her na GameBoy a ty se vydávají ještě dodnes, protože jsou velice dobré i dnes ale seriál je hrůza, a už kvůli těm hrám musím dát nějakou tu hvězdičku). Dnes bych se na to ale už dívat nemohl. ()

Pitaya

Tenhle seriál, to je moje dětství, ranní vstávání, utrácení miliooonů za kartičky. Nedokázala bych dát míň jak 5. Je zvláštní, že neznám člověka, který na tom nebyl stejně jako já, i přesto je tady takových odpadů. ()

Tom44zKA

To byly časy... Pokémon, základní škola = šílenství ve sbírání, měnění a skupování všemožných kartiček, samolepek a alb :D ()

fr3ak

Ponechávám bez hodnocení - neviděl jsem tolik dílů, abych si mohl dovolit tu (ne)rozhazovat hvězdičky. Píšu tento komentář spíše z důvodu (teď mi promiňte ten výraz) hlouposti zde hodnotících uživatelů (nejvíce zarážející je to např. od golfisty). Takže menší upozornění pro všechny, kteří se tu ohání odpadem - je to seriál PRO DĚTI a jako takový byste k němu měli mít přístup. Myslím že by se někteří hodnotící měli zamyslet nad pojmem zodpovědnost. ()

tuwanakha

Dávám dvě hvězdy, jednak je to dětský kult (tedy ne můj, já jsem o generaci starši) a pak, těch pár desítek dílů, co jsem byl donucenej s děckama shlédnout jsem přežil bez úhony, krsba ujde a jakýsi děj to má také. ()

Rami

Ha - když to u nás začali dávat na Nově, tak to sledovat snad každý. Většině se to líbilo, ba co víc, začala Pokemon mánie. Po nějaké době se mánie změnila v nenávist a opovrhováním. Takže namísto 4 hvězdiček začali všichni dávat odpad. "Je to přeci sračka pro mimina a my nejsme mimina - odpad"! A najednou se z toho stala davová hysterie, všichni hodnotí odpadem, aniž by si seriál zkoukli. A ruku na srdce - opravdu si myslíte, že je tohle odpad? Já myslím, že není. Je zde příběh, humor, "souboje". Možná by si to zasloužilo 2 hvězdičky, ale já dávám 3 (48%) kvůli celkovému podhodnocení tady na CSFD. P.S. Po zhlédnutí třech sérií musím konstatovat, že kvalita jednotlivých dílů kolísá mezi 1-4 hvězdičkami (kdy by jednu dostaly díly natahované, se slabým příběhem - těch ale bylo opravdu minimum). Celkově se dá říct, že 3 hvězdičky jsou odpovídající. Jsem zvědavý, jakým směrem se bude kvalita ubírat v dalších sériích. Trochu se ale obávám, že se bude postupně zhoršovat, stejně jako originalita a nepřeplácanost jednotlivých pokémonů. ()

MarleyCZ

Pro děti určitě svého času velice oblíbený animovaný seriál, jak píše golfista kdo viděl všechny díly zasloužil by oskara. Když jsem byl menší taky jsem na tom docela ujížděl, ale postupem času jsem přišel na to jaká je to kravina. Navíc česky nadabovaná písnička je opravdu hnusná za to, ale anglicky z počátku zpívaná byla dobře. 17% ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)