Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

WolfR

Nechápu tu nenávist. Pokud je to vaše generace, tak jste na tom jako malí ujížděli, a ne že ne. Je to sice jedno velké Japonské vymývání mozků, ale jako vzpomínku z dětství to beru, bylo to superzábavné, ovšem tak 7-8 let zpět (hodnoceno 2012)! 3 hvězdy. ()

Ketchi

Podle mě zbytečně podhodnocenej seroš, Myslím, že většina "hodnotících" akorát kdysi viděla jeden dva díly v telce a jejich "odpad!" tady je spíš taková póza. ()

Splasher

Tak a je to tady. Aréna je našlapaná japonskými diváky až po střechu. " V pravém rohu největší underdog - Pikachu a v lévém nejvíc namachrovanej pokémon (dosaďte si sami) ..." Jenže ten uzlíček nervů to zase vyhraje. Ach jo. ()

tomeek

"My chráníme svět před velkou zhoubou! Před láskou, krásou, štěstím a touhou! To ta největší jsou totiž zla, co kdy naši Zemi ovládla!" Největší spolek loserů proti třem dětem se zvířátky v kouzelných kindrvejcích :)) Mladost, radost. ()

COF_666

Pokémony mám rád. Nejen seriál ale i hry na gameboye, hrací karty, nálepky - zkrátka cokoliv. To, co je pro většinu utrpení, hrůza a děs je pro mě vzpomínka na dětství. Nostalgie. ()

Laerry

Kdo před deseti lety byl v pubertálním věku, tak dozajista na Pokémonech ujížděl a jestli tvrdí, že ne, tak lže. Pokémoni patří k mému dětství a s úsměvem budu vzpomínat na doby, kdy jsem dokázala vyjmenovat všech 150 druhů, včetně vývojových stádií... kdy jsem hromadně kupovala žvýkačky a byla zklamaná, když jsem v nich našla samolepku, kterou jsem už měla ve sbírce... kvůli seriálu jsem o víkendu vstávala brzo ráno, abych náhodou nepropásla nějakého nového Pokémona, který doposud v seriálu nebyl.... jednoduše řečeno, byl to fenomén - a stejně jako spousta fenoménů má ten neduh, že ho buď nenávidíte nebo milujete - a většina lidí z té první skupiny bez mrknutí oka dá odpad, i když třeba kdysi si tajně přáli mít vlastního Pikachu... ()

Estrellita

"Pika pika... čůůůůůůůůůůůůůůůůůů!" Polovina ze všech těch odpadů tady před čtrnácti lety skoro spokla televizi, když sledovala, jak Pikaču bojuje proti kamennému Onyxovi... Všichni svorně nadávali, že měl Eš vybrat jineho pokemona, protože elektrika kamenu neuškodí... a všem se ulevilo, když mu to došlo, Pikačua odvolal a zvolil si jinak! :) ()

Saraph

Koukám, že to většina lidí hází do pytle s odpadky, což mi nepřijde úplně fér, ale budiž. Pokemon prostě není takové to klasické anime, je to určeno hlavně pro děti. Jistě, asi vás otráví, když vám v každé epizodě dávají hádat název pokemona, ale to k tomu prostě patří. Takže finální verdikt: Z pohledu dospělého člověka? Asi ne. Z pohledu dítěte? Ano. ()

LordSnape

Stejný případ jako Yu-Gi-Oh! Nebudu vám tady tvrdit, že jsem se na to nedíval a odsuzoval to. Občas jsem se mrknul a docela pobavil. Za to dávám jednu hvězdu. 2/10 ()

haushinkaa

Byla jsem malá, bavilo mě to... A taky sbírání samolepek a tak... Dodnes ty samolepky mám... A chtěla jsem Laprase... Opravdového... A všichni měli tak krásné velké oči... ()

SG_ever

Jako malý jsem na tom ujížděl, asi jako všichni mladší školáci. Je to efektní a je neskutečné jak to dokáže děti zblbnout. Když to vidím v TV tak si vždycky z nostalgií vzpomenu... (70%ˇ) ()

DivX

No jasně, že 5 hvězd! Vždyť z toho jebalo mě, Vám i celému světu! Tak na co si tu teď hrajete a dáváte odpad?! 90% ()

KikiPoka odpad!

Je až s podivem, že něco tak bezduchého jako Pokémoni může mít současné hodnocení nad 30%. Neznám nic lepšího než čučet na kluka, jak chytá potvůrky do balónků (mimochodem něco tak tlustého jako pikaču se do něj nemůže vlézt) a následovně je týrá ve vynuceném souboji. Jediné plus co mě napadá je poklona autorovi jednotlivých mnohdy roztomilých příšerek. Navíc nejsem příznivce japonských samozvaných animací, kdy se po obrazovce nahoru a dolu, vlevo a vpravo pohybuje něco bez jediné změny polohy, což je pořád dobré oproti pozadí, které se pro jistotu nemění vůbec, jelikož jde povětšinou pouze o rozmazanou šmouhu nebo "efektní" blesky. To můžu rovnou sledovat spořič Microsoftu, kde se znak Windows odráží od pomyslných stěn monitoru na černém pozadí a navíc zadarmo a v jakoukoliv vysílací dobu. ()

LiborGondek

Jako malýho kluka mě to docela bavilo, když jsem se na Pokémona zkusil dívat nedávno při reprízách, tak jsem poněkud změnil názor. Ono je to asi tak, že miminkám se Teletubbies také líbilo... ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)