Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

jarmik odpad!

Ano, je to už 20 let něco velkého. Fenomén. Pro mě to ale je naprostý opak toho, co mám rád. Např. na Simpsnech či Futuramě. Každý díl Pokemonu je naprosto stejný. Někam přijdeme, seznámíme se, vyměníme pokemony, přiletí Rakeťáci, porazíme Rakeťáky, odcháíme... Vražda originality příběhu a příšerná schematičnost. ()

Movie Gourmet

Gotta catch 'em all! (Všechny je musíš pochytat!) :D :D :D Inteligenčně tak pro děti do 4 až 5 let jinak je to prostě hrůza, inteligenčně dost slaboduché, bohužel. Verdikt: 1* a 10 %, jsou i mnohem horší výtvory. ()

H4ku11

Viem vymenovať viac ako 100 pokémonov, tak si predstavte aký to musel byt vtedy fenomén, keď to viem lepšie ako Otčenáš. Dnes už samozrejme na smiech, ale kedysi... ()

klokyn

Hanba tým, ktorí poznajú ako jediný japonský seriál tento a súdia podľa neho ostatné. Hanba mne, že som sa pred niekoľkými rokmi ako decko hrával na Asha... ()

Simgal

Nebylo to až tak špatné, ikdyž jsem byl hodně malý, když jsem to sledoval. Radši bych ale doporučil dětem Kačerov nebo Rychlou rotu. ()

zdenur

Silná návykovka. Jako děcka jsme z toho byli absolutně unešení. Sbíraly se samolepky, kupovaly časopisy, kupovaly žvýkačky. Kdo měl Pikačua, ten byl boss - spolužák tehdy řekl, že by jeho samolepku neprodal ani za milion. Bože! ()

Emzet odpad!

Není tu děj, není tu dobrá animace, není tu nic. Trapas na druhou, Ale schopnost všechny zblbnout mu rozhodně přiznávám. ()

tom.cube

Tak to ne! 26% a místo ve Worst 200? Děláte si pšouky? Je to samozřejmě seriál pro děti a tak se musí vnímat. V kontextu vygumovaných blábolů, které se pro dnešní mládež vysílají, je tohle vyslovený klenot. A to myslím vážně! Pika-pika!!!! ()

sedlo03

Moji první seriálová láska. Vždycky jsem vstával v brzkých ranních hodinách jenom abych mohl sledovat Pokemony, Už jenom za to si zaslouží místo v mé top 10. ()

Yokolobuna

Když jsem byl malinký chlapeček a maminka mi řekla že Pokémon jednoho dne skončí, tak jsem se tehdy rozbrečel... Proto nemůžu méně jak 4 hv. ()

Skarface

mmmmm pokemon nostagie :) kuli tomuhle jsme vztaval o vikendu tak brzo abych se mohl podivat na krásné zrůdičky jak spolu zapasí :) a ty emoce tam :D pod postelí sbírka kartiček a všech blbostí s pokemony !nedávno mi to nedalo a musel jsme se mrknou na VHS s dob kdy jsem si to nahraval prostě nemužu si pomoct ale nemužu hodnotit špatně za mě 4 hvězdičky . a až je pochytám všechny tak přidám i tu pátou :) ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)