Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Holly_Molly odpad!

Lov zvířátek (ano vim, že jsou to kami "bůžkové", držte piču fanboys ;-)) a následný nechání je spolu bojovat výměnou za stupidní odznáčky je premisa neskutečně repetetivní a s přibývajícíma dílama a sériema rozhodně se nezlepšující. Na druhou stranu ale, s přihlédnutim k nostalgii a přivřenim obou očí... nic, je to furt mrdka :-) ()

Naty94

Naprosto souhlasím s některými, co hodnotili pozitivně. Od svých 4 let jsem byla na serálu závislá a dodnes si občas zahraju hru. Každý ráno jsem vstávala, někdy si i pobrečela... ()

Chuan525

Čo? Toto som zo seba vyhŕkol keď som zbadal, že pokémon je na 80- tom mieste v najhorších seriáloch. Na tomto som vyrastal a nechápem prečo niekto, kto videl 3 časti súdi celý seriál . Veľa detí bolo na tom rovnako ako ja, aj keď musím povedať že keby som mal vtedy 16 tiež by som si o tom myslel že je to jedna veľká 300 dielna trapošina . takže to starším týpkom odpúšťam. ()

karamba7

Do Master Questu výtečná vymejvárna, od Advanced dál to ztratilo kouzlo, navíc je tam tolik nezajímavých dílů... "Není to anime s fillerama, ale fillery s anime." Za první sérii bych dal tak ***, je to ještě hodně pro děti, ale infantilnost je tam k dobru :D. Za Pomerančovou ligu možná i *, hrůza... První dvě série Johta: něco mezi 3* s 4*, spíš přesně mezi. Master Quest je naprosto skvělý, dal bych klidně i ************* a můžete si o mně myslet co chcete :D. ()

Prehistar_

Jasně, je to naprostá stupidita a dneska bych tomu dal odpad!, ale jako malý sem to naprosto žral a tehdy bych dal za *****. Takže kompromis *** ()

mezonek odpad!

Vymývač mozků, lepší výraz mě nenapadá.Vždyť je to směšně spracované, pořád to samé a nudné. A hlavně je to naprostý nesmysl. Nechápu kohokoliv, kdo se na to dívá a zároveň je starší pěti let. ()

bax

Neviem prečo je tu tento seriál tak odcudzovaní. Iste nie je to skvost medzi japonským anime, ale určite to nie je ani žiaden odpad. Z mnohých komentárov tu som len usúdil, že ľudia sa tu chcú hrať na hrdinov, že robia sa, že sú tými starými harcovníkmi na poli kritikov. Ale teraz sa už budem venovať komentovaniu samotného seriálu. Má dobrú animáciu a farebnosť. Po tejto stránke je na tom skvele. Taktiež si treba uvedomiť, že sa jedná o žáner Shōnen, ktorý je určený predovšetkým chlapcom zhruba vo veku prvého stupňa základnej školy. A aj vzhľadom na to má tento seriál všetko čo takúto vekovú kategóriu zaujíma: akciu, súboje, príšerky, dobrodružné a fantastické prvky. S pohľadu Európana a kultúry tu, to nie je to najlepšie spomedzi detských seriálov / filmov, ale určite je to lepší priemer vrámci daného žánru a tak by sme sa na to mali aj pozerať a neporovnávať to s kasovými trhákmi z ktorých mnohým idú semenníky prasknúť a pritom majú podobnú ak nie horšiu úroveň. Na všetko sa treba dívať z pohľadu žánru a diváckej skupiny pre ktorú je daná vec určené. A v danom žánri (Shōnen) patrí toto anime k tým lepším. V detstve som ho sám pozerával, ale je pravda, že dnes by som ho už asi dobrovoľne nevyhľadal. Ale to nie je dôkaz toho, že mám lepší vkus a to čo som v detstve sledoval je automaticky odpad. Je to len dôkaz toho, že som vyrástol z kategórie pre ktorú je seriál určený a zaujímam sa o úplne iné veci ako detský divák, pre ktorého má tento seriál tak veľké čaro. ()

hitchco

Opravdu mne udivuje, kolik negativních až vulgárních hodnocení se zde objevuje. Pokémoni jsou velice zajímavý námět a navíc děti skutečně baví (bavil). Pro mne se jedná o veselý, barevný, dobrodružný seriál. A jestli je seriál pro někoho příliš "jednoduchý", tak pro děti je to zcela ideální. ()

dogsik

Nechápu, proč jste k tomuto seriálu všichni tak kritičtí. Je přece jasné, že to není seriál pro dospělé, ale pro děti a myslím, že u nich nebyl zas až tak nepodařený. Konec konců, mánie z toho byla a co mě překvapuje je, že i můj sedmiletý brácha ještě nosí ze školy kartičky jednotlivých příšerek. Rakeťáci byli náhodou super... ()

Lukyn_CZ

Kdyz jsem byl maly byl to prima serial, to se me libili i Power Rangers :D Pro objektivni hodnoceni jsem si stahl par dilu, a mozna bych se dival zas. Dej to ma, vymysleny tvorove, kazdy ma nejaky schopnosti. Asch je namyslenej trouba, ale dost to schytava. Postavicky jsou roztomily a kazda ma nejakou povahu. Japonsky "komiks" pro deti.... At si rika, kdo chce co chce, ulitaval na tom kazdej druhej z vas! ;) ()

Sekon

Absolutně nechápu to záporné hodnocení. Ve skutečnosti je to tak, že všichni kdo tu hodnotí jako malí vyrůstali na pokemonech a bylo to krásné. Vždycky vstávat v sobotu v neděli v 7 abych stihl pokemony a sledovat dobrodružství a kamarádství tří postaviček a jejich pokemonů.. Tento seriál dokázal zaujmout strašnou řadu lidí.. Je pekně kresleny.. Jak uz jsem rekl s vybornym napadem (vytvorit svet pokemonu a lidi (pokemoni jakoby zvirata), ktera jsou ale roztomila a bojuji v zapasech mezi sebou za sveho pana, ktery bojuje se svymi pokemony o odznaky a o to stát se skvělým trenérem..) Kazdy pokemon ma jine schopnosti a je spousta druhů.. Jediné co se tomu proste da vytknout je opravdu ta obcasna demence.. Ta tam vazne je, ale jinak to prece bylo super... Byl to zazivny kresleny serialekj ktery dokazal bezvadne vtahnout do deje.. A IMDB ma pokemon serial 64% a to ze nema vic je zpusobeno ignoranty a rozsahlou famou ze je to strasny a ze ten kdo se na to diva musi bejt ujetej coz vymyslel nekdo a uchytilo se.. Nanestesti tady v Čr je takovych ignorantu moc.. Ve svete jsou lidi trosku obektivnejsi k tomuhle dilu vzhledem k imdb a ja si myslim ze to byl vazne fajn serial, takze za obcasnou misty dost castou demenci misto 5 hvezdicek 4 hvezdicky... ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)