Chvenie 4

• Česko Chvění 4: Začátek legendy (viac)
všetky plagáty

Připravte se na to, že vámi prequel původního Chvění otřese! Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme žoldáky, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci a veškerý výdělek. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (Magic Box)

SOLOM.

Po otřesném třetím díle se bylo opět na co dívat. A to i přesto, že se snímek zrovna dvakrát velké divácké oblibě nedočkal. Sám jsem byl velice zvědavý, jak se s tímto „počátkem“ tvůrci poperou a ve finále to zas až taková hrůza nebyla. Mám rád skloubení westernového žánru s hororovým, ale ani tady se to neobešlo bez zbytečných chyb a nudných pasáží. Asi nejvíce si mě získal vydařený začátek filmu, kdy měla atmosféra pořádné grády. Dokonce se zde objevily i známky napětí, které jsem ve trojce naprosto postrádal a myslel jsem, že se někam po dvojce před Graboidy schovalo. Důl byl přímo ideálním místem k tomuto počinu a při správném podsvícení dokázali téměř nemožné. Potom sice nastal menší útlum, který moc neprokrvil ani příjezd zbohatlíka Gummera, který byl na rozdíl od svého potomka totální dřevo. Bohužel musím souhlasit, že Burt mě bavil podstatně více. Tentokrát si mě konečně získal i hudební doprovod, který vykouzlil několik zajímavých skladeb na poslech. Herecké výkony až na pár výjimek byli na průměrné (čili uspokojivé) úrovni. Michael Gross předvedl opět svůj standartní výkon (i když jak jsem už poznamenal, Burt mě bavil více – i díky svému arsenálu zbraní) a musím říct, že je pro tuhle ságu nepostradatelný stejně jako Freddy pro Noční můry. ()

eraserhead666 odpad!

Spojení horroru a westernu mi nikdy nic moc neříkalo. Ne že by mi to nějak vadilo, nebo kazilo požitek z daného filmu, ale není to něco co bych vyhledával, nebo co by v mých očích dělalo film lepší. Čtyřce to rozhodně v ničem nepomohlo, protože se na to prostě nedalo vůbec koukat. Zdá se, že trojka byla posledním záškubem před smrtí. ()

ARI50

Posraly to a taky jsem to čekal už trojka hodně kolísala a tak se ani nedalo čekat něco jiného než přehnaně debilní děj. ()

Lacike

Zase taká tragédia to nie je. Vlastne celkom zaujímavý a originálny diel. Dej sa presunul do obdobia divokého západu v ktorom sledujeme históriu dedinky v ktorej sa odohrával dej v predošlých dieloch. Objavia sa tu aj predkovia niektorých budúcich postáv a to hlavne predok demolátora Burta (v podaní Michaela Grossa), ktorý prekvapivo nemá príliš kladný vzťah k zbraniam. Červy sa tu vyskytujú v pôvodnej forme akú poznáme z prvého dielu. Nízky rozpočet síce nedovolil filmárom natočiť nejaké veľkolepé scény a väčšej akcie sa dočkáme až vo finále, ale vďaka westernovému pojatiu to tentoraz až tak nevadí. Kým dôjde na akciu, tak stopáž vyplňujú pokusy o humor, ktoré sú miestami celkom vtipné, ale nájde sa tu aj veľa nudných pasáží. Okrem Grossa za zmienku stojí aj drsný pištolník, ktorý príde mestečku na pomoc v podaní béčkara Billyho Draga. Škoda, že nemal väčší priestor a nebol viac užitočný pri likvidácii červov. Vzhľadom na to, že je tento diel prequel, tak by som ho kľudne odporúčil zhliadnuť hneď po jednotke a ostatné slabé diely vynechať. Výsledkom je solídna jednohubka. 5/10. ()

corpsy

Keďže slabá trojka sa snažila ísť ďalej a vlastne si tým pádom poštvala fanúšikov proti sebe, táto časť sa vracia ku koreňom a to až do minulosti. Odľahčené, svižné, westernové. A červy ako ich poznáme ( žiadne mutantné úchylky ). ()

Astaroth12

Tak western tu ešte nebol. Ale nejako mi to aj sadlo. I keď zrúdičky tu moc nie sú a film sa viac zameriava na vtip a dialógovú vatu,ale aj tak ma to celkom bavilo. Inteligentne monštra, ťažká posila Billi Drago a pekne mestečko z divokého západu. Ja som bol celkom  očarený. Silne 3*. ()

ledzepfan

Taková bezduchá dobrodrůžo cipovina..., ale sem tam se mihne slušná hláška...a koukat jak červi přehrávají své lidské herecké kolegy, to je taky k nezaplacení. ()

fcreading

"Neustúpime, a stretneme sa stými beštiami na život a na smrť!" Posledný diel tejto hororovej sérií je už o niečo slabší ako jeho starší súrodenci. Billy Drago tomu filmu dodáva svôj tradičný humor a aspoň sa snaží hrať drsného zabijaka, a tá jeho smrť keď ho prehltne príšera stojí za to. S Michaelom Grossom to už ide dole vodou, není to už ten šikovný chlapík, ktorý vždy vedel ako príšery myslia a čo chcú spraviť, teraz hrá už len bezvýznamného, nešikovného strelca, ktorý sa nevie trafiť ani len do plechovky. Jediné čo stojí za pozornosť sú príšery, ktoré sú o niečo vyspelejšie a chytrejšie, takže vedia čo chce človek spraviť 60 percent. ()

jondzavid

Podobne ako trilógia Back to the future sa aj štvrtý diel Chvenia vydáva do minulosti na Divoký západ. Čo by som nebral za mínus, keby....Chno keby tých keby nebolo viac. Keby po 1. neurobili z Michaela Grossa "boháčskeho nešiku" - jeho kultová postava proste chýba, nová nemá čo hláškovať a humor vyplývajúci z jeho nešikovnosti nejak nefunguje, čo však Michaelovi ani trochu nevyčítam, pretože chlapec sa snaží. Keby po 2. - vedľajšie postavy neboli tak nezaujímavé ako sú - nehovorím, že v predchádzajúcich dieloch boli vedľajšie postavy prepracované a až na Michaelove ranné časy nejak kultové, ale v tomto dieli sú jednoducho všetky nezáživné a protivné. Keby po.3 - nechýbala základná ingrediencia dobrého béčka - nejaká fešná kočica. Keby po.4 - neabsentoval humor - zasmial som sa jediný krát na scéne príchodu pištoľníka. Ale dosť bolo keby, pozitívom u mňa bola práca s trikmi vo video kvalite - na jednej strane to mali ľahšie ako v dvojke so "šríkermi" či trojke s " prdidrakmi", pretože v štvorke sú len graboidi, na druhej strane som aspoň nevidel modely ako v trojke, aj keď najmä zo začiatku som sa obával, že to bude ešte horšie ako v predchádzajúcich dieloch (viď. tie ultrarýchle miniverzie). Takže dúfam, že nabudúce sa pôjde do budúcnosti (príp.súčasnosti) spolu s hláškujúcim Michaelom Grossom a potom budem spokojnejší:-). ()

Žralok

Jednička byla skvělá. Dvojka možná o chloupek lepší. Trojka už průměrná. Proto jsem ke čtyřce neměl absolutně žádný očekávání. A byl jsem mile překvapenej. Jelikož se jedná o prequel z doby Divokého západu, nevrátí se žádná z postav původní trilogie. I přes to se zde setkáme alespoň s pradědečkem Burta Gummera. Militantního cvoka. Ten je paradoxně pacifista který ani neví jak se drží zbraň. Dějově je film v podstatě jednička posazená do westernového prostředí. I díky tomu je to ale mnohem zábavnější než trojka a srovnatelná s 1. a 2. dílem. ()

kaylin

„Chvění 4: Legenda ožívá“ je takový ten klasický film, který se vrací k počátkům nějaké mytologie a snaží se nám vysvětlit, kdy vlastně vznikala historie, kterou jsme mohli v předchozích filmech sledovat. Pro skalní fanoušky to může být celkem dobrá podívaná, pro ostatní je to trochu slabá hororová westernová komedie, kde western dostává víc prostoru než horor i než humor. ()

maverick10

No priznavam tendence urovne je klesava, ale jak jsem cetl, tak si nemyslim, ze je to uplne beznadejne a zbytecne pokracovani. Ona ani jednicka nebyla zadnej kult, tak proc nemit treba deset pripitomelych pokracovani? ()

Martin741 odpad!

Uz Tremors 3 bol scenaristicky vykal, a ako vidim tak Tremors 4 taktiez. Rezisera to evidentne nemalo, rovnako ani logiku a dejova linia, to je v tomto filme ciste vakuum. 0 % ()

cariada

Musí se nechat ,že tvůrci na to šli poněkud od lesa což bylo jen dobře,ano je to jiný. Ale v tom to je nechtěli to opět nastavovat a tak udělali jakýsi nultý díl zasazený do dob divokého západu.Postava M.Grosse je tu v jiné podobě což je zajimavé ,ale přece jenom svoji postavu z předchozích dílů nezapře. Prostě průměr ,který se nechá. ()

Rodriguez

Legenda ožívá a zároveň celou sérii pohřbívá do útrob hornického dolu. Nejméně povedený díl série, který chtěl svoji razancí pokračovat v rozjeté mašinérii. Bohužel, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne? Toto přísloví platí i pro děj a pokud ho budete tolikrát omílat, tak se diváci nasytí a film se zhnusí! 35% ()

Nivenx odpad!

Než točit tohle tak už se nato měli radši vykašlat. Atmosféra žádná, herci nic moc a hrajou tak, jako že tam jsou. Celkově je to neskutečně tupé a k zahození. odpad! ()