Kamaráti Valentine McKee (Kevin Bacon) a Earl Bassett (Fred Ward) pracujú ako údržbári v mestečku v púšti so štrnástimi obyvateľmi. Jedného dňa sa rozhodnú odísť za vyhliadkou lepšieho zamestnania. Cestou sa zoznámia so seizmologičkou Rhondou LeBeckovou (Finn Carterová), ktorá meria podzemnú aktivitu, pretože sa v súčasnosti nevysvetliteľne zvýšila a nik nevie vysvetliť pôvod vibrácií. V púšti nájdu starého Edgara, ktorý nehybne sedí na stĺpe elektrického vedenia. Zomrel na dehydratáciu a nepochybne sa pred niečím skrýval. Potom nasledujú roztrhané mŕtvoly miestnych obyvateľov. To už nie je žiadna zábava, v kraji sa deje niečo desivé! Krátko nato zomrú cestári Carmine a Howard, potom doktor Jim a jeho žena Megan. Práve si postavili dom v púšti a večer obdivovali nekonečnú oblohu plnú hviezd, keď akási podzemná príšera stiahla do hlbín najprv doktora a potom aj Megan s autom, v ktorom sa ukryla. Val a Earl zisľujú, že ich prenasledujú podivné obrovské červy z podzemia, ktorým z papúľ vyliezajú desivé chápadlá a lovia všetko živé nablízku. (TV JOJ)

lamps

Přesně jak napsal Isherwood, Chvění je nenáročné a zábavné béčko. které se ale může pochlubit zajímavými vetřelci a velmi sympatickou ústřední dvojicí. Rozhodně tu nenajdete žádné hnusné záběry nebo hrůzunahánějící scény, ale zato si užijete dostatek opravdu zábavné a svižné akce doprovázené spoustou povedených hlášek, což je pro mě přesně směs na 4*. ()

Goldbeater

Nesmírně zábavná hororová komedie, která mě v době zhlédnutí opravdu neskutečně bavila. Skvělej Kevin Bacon v hlavní roli a mnoho dalších výborných postav (v čele s vesnickým balíkem Fredem Wardem a militantním paranoikem Michaelem Grossem). Mám rád horory, které se odehrávají v poušti a tohle je prostě můj šálek kávy. Zvlášť, když se můžu ještě pěkně nasmát. Je to sice prostě béčko jak cip a každému hororovému fanouškovi se smyslem pro humor se to musí líbit. Já se královsky bavil a určitě bych uvítal víc takových snímků. Jsem zvědavej na pokračování. Myslím, že na tomto tématu není co zkazit. Zábava to musí být v každém případě. ()

tron

"Bodla by ňáká helikoptera. Nebo tank." Moja obľúbená nostalgická pecka z čias, keď to na Filmnete bežalo ako Krajina raketových červov (kokos!). Ono to môže pôsobiť ako béčko, ale v skutočnosti to má geniálny kasting, nepredvídateľný scenár (prameniaci jednak z fakt originálnych beštií a jednak z originálnej výpravy v podobe mestečka v púšti), produkovala to Gale Anne Hurd a masky/triky sú výborné. K tomu pôvabný zmysel pre humor, zohraná flákačská titulná dvojka, ktorá by si rozhodne mala čo najskôr prestať strihať, vtipné dialógy a hlášky („Podľa mňa sú z vesmíru.“), svieži "country" fíling, divoký dej svižne upaľujúci dopredu, nezabudnuteľné scény a parádne nápady (stĺp elektrického vedenia, vôbec celkovo nápad s obludami pohybujúcimi sa pod zemou a reagujúcimi na vibrácie na povrchu je famózny). Skvelé postavy, ktoré si obľúbite (z militantného pošuka Gummera sa postupne stal maskot série), majstrovské ústredné duo (Bacon a Ward spolu fungujú božsky, nanešťastie Bacon zo série okamžite odišiel, nechal bezmocného Warda osamote a nakoniec odišiel aj ten). Hoc bol film kasový trhák (rozpočet 11 miliónov, celosvetová tržba 48), dvojky sme sa dočkali až o 6 rokov neskôr. ()

Xmilden

Hodně kvalitní a zábavná podívaná. Úvahy nad zdokonalováním červů nutí naše hrdiny vymýšlet stále nové a originální prostředky na jejich likvidaci. Červi jsou neuvěřitelně velicí a hladoví a za celý film se ani nedozvíme odkud se vzali. Tvůrci zaslouží potlesk za provedení filmu, který je přímo ukázkovým béčkem, ale nenudí ani na chvilku. PS: Prozradím, že jeden červ se zabije o betonovou zeď, druhý je ustřílen k smrti arsenálem zbraní, které má každý slušný občan v povinné výbavě sklepa, třetího dostane po domácku sestrojená bomba a čtvrtý skončí pádem z útesu. ()

castor

Béčko, které vzniklo s láskou. Furt melou o tom, že z tohohle balíkova vypadnou. Když se pro to rozhodnou, cestu pryč zasypou balvany a začnou mizet a umírat místní. Okolo skály a pustina, nečekaně silná seismologická měření a tam dole podivuhodné věci. Divoký děj sympaticky kočíruje sebejistá režie Rona Underwooda, která míchá akci a vtip dvou snílků, kteří se rvou o to, aby v ospalém městečku vůbec někdo přežil. Akce je hodně a nejsou to žádné scény mimo kameru, pěkně si tak prohlédneme solidní práci trikařů s desetimilionovým rozpočtem. Fajn béčko, tradičně velmi dobrý Kevin Bacon. ()

• První film country zpěvačky Reby McEntire. (Chatterer)
  • Vo filme sa použili zábery len z dvoch interiérov – Walterov obchod a Burtov a Heatherin úkryt. Zvyšok boli všetko zábery z exteriérov. (beso74)
  • Val prehral s Earlom hru papier/kameň/nožnice trikrát zo štyroch pokusov. (beso74)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (viac)