Smrt přichází z hlubin. Americká ropná společnost provádí pokusné vrty v mongolské poušti, přitom však probudí tisícileté hnízdo vražených příšer - mongolských smrtících červů. Jejich jedinou nadějí je lovec pokladů Daniel Upton, který celý život pátrá po magické hrobce, kterou podle legendy právě tito červi střeží. Daniel musí stvůry zastavit za každou cenu, i kdyby jejich zničení mělo za následek zmaření jeho celoživotní práce. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Tak na tenhle film jsem se tak těšil, tvůrci nešetřily superlativy že se máme těšit na něco ve stylu Tremors, no ono by to i tak vypadalo kdyby tvůrci červi ukazovaly častějc a ne jednou za půl hodiny. Kdyby celej film byl akčnějšího rázu jako konec tak jdu s hodnocením výš, takhle musím dát jen 2*. Navíc herci působily strašně okatě. A celej příběh mi přišel jako o strašných náhodách. Na efekty jsem nějak nehleděl ale i tak působily celkově dobře. Ted jsem zvědavý na Sand serpents který dopadly údajně podobně. ()

Dellamorte

Ďalší syfy " vyšľahanec " tentokrát s prerastenými červami , ktoré môže zastaviť len vášnivý archeológ , aby získal , po čom jeho ego túži. CGI tentokrát mierne nad bežnú TV produkciu ( pekné tlamy ). Mňa tieto TV filmíky neurážajú - veď neúnavne zabŕdajú do žánru , ktorý mi je blízky , aj keď niekedy s mimoriadne kolísavým úspechom. Na silnejšie hodnotenie by to vyzeralo , len ak by spáchali megatrailer z vychytávok všetkých doterajších syfy ( samozrejme horrorových )snímkov .Proste - ak by ti vykradli byt a nechali len telku , satelit a posteľné prádlo - tak môže byť. ()

LIVINGDEAD

Grafika červů na úrovni. Bohužel film je nudný, plný keců o vesnici, kde jsou nakažení lidé, o krávě, která jim veze léky a o parchantovi, který si hraje na megašéfa fabriky. A tak akcí s červi je pomálu, jako byste hledali jehlu v kupce sena. 30% ()

gumli

Na TV produkciu celkom dobré.Mega červy celkom podarené,dokonca lepšie ako som očakával.Inšpirácia filmami ako Tremors je očividná,ale nie je to vykrádačka.Nemocnica uprostred ničoho veľmi bizárna,skôr len taká búda ako budova s namaľovaním nápisom "Hospital".V skutočnosti je ale film inšpirovaný aj domnelým tvorom,ktorého domáci nazývajú "Olgou-khorkhoi".Sú aj iné názvy ako Allgoi k horkhoi,allergoi horhai,olgoj chorchoj.Ale prvý názov je ten správny.Nikdy ale nebolo dokázané,že takýto tvor skutočne existuje.Vraj dokáže zabiť človeka na diaľku elektrickým výbojom alebo striekaním nejakej kyseliny.Všetko sa opiera len na výpovede domácich obyvateľov a mongolského premiéra Damdinbazara a amerického prírodovedca,ale aj dobrodruha Raya Chapmana Andrewsa. ()

jprmusic

Zjistil jsem, že jsem s Flanerym neviděl ani jeden film (s výjimkou DToxe, ale tam si ho maštěstí nevybavuju) a po prvních 10 min tohohle bijáku jsem pochopil proč. Ten film je doslova příšernej a on asi v ničem jiným než ve sračkách tohohle typu nehraje. No a Victoria Pratt mu v tom zdatně sekunduje. ()