Tremors: Shrieker Island

• USA Tremors: Island Fury (pracovný názov)

Skupina zbohatlických lovců trofejí pod vedením Billa (Richard Brake) má v úmyslu na odlehlém tropickém ostrově uspořádat lovecký zážitek svého života. Na ostrově vypustí čtyři Graboidy, gigantické masožravé podzemní červy, kteří jsou pro účely lovu navíc geneticky upraveni. Netrvá dlouho a zamýšlená kořist unikne a začne terorizovat výzkumnou stanici na vedlejším ostrově. Jimmy (Jon Heder), který má vědecký výzkum na stanici na povel, musí vyhledat jediného muže na světě, který je expertem na Graboidy – survivalistu a militantního paranoika Burta Gummera (Michael Gross), který se momentálně ukrývá v izolaci na opuštěném ostrově v Karibiku. Pod Gummerovým vedením musí výzkumný tým rozpoutat boj na život a na smrt nejen proti stále větším, rychlejším a chytřejším Graboidům, ale také proti jejich dalšímu vývojovému stadiu – extrémně rychle se množícím Shriekerům. (Israha)

oveckaoa

Tahle série nebyla nikdy vyloženě kvalitní už první díl byl těžký průměr a později z toho vytáhly dalších 6 pokračování a jeden seriál. Všechny díly jsou na jedno brdo jen se tam mění herci a prostředí tohle už je snad závěrečný díl (pokud teda nepřevezme otěže ten blbeček v havajské košili). Tenhle díl má nejhorší kásting (přiznám se neviděl jsem všechny a netoužím ani po tom minimálně 5 jsem neviděl nebo si na ni nevzpomínám)  máme zde černošku co si hraje na Rebelku pak chlápka co střílí do graboida z revolveru (vážně to tam fakt je) Asiata a blbečka v havajské košili co si hraje na kápa a je tak drsný, že by se ho nebál snad ani ten papoušek v kleci. Nikomu zde nelze fandit , aby přežil jelikož je to plejáda tragédů , kterým přejete smrt. Ta jedna hvězda je smrt Grosse. P.s. v čem byly jako i graboidi vylepšení, když chcípli stejně jak v ostatních dílech? P.s. 2 Nejtrapnější scéna je na konci , když zabijou graboidí královnu a stojí tam a po nich padají její vnitřnosti. ()

iXtr3m3

Brutálne to nadhodnotím, pretože objektívne by to malo byť na úrovni posledných dvoch častí, ale viedli ma k tomu dve zásadné veci. Za prvé, slušný casting s Richardom Brakom spolu s krásnou výpravou a za druhé, podľa konca to vyzerá ako koniec neuveriteľných 30 rokov trvajúcej ságy a legendy béčiek. Keďže seriál zrušili a ani pilot neunikol doteraz na net, tak by si to zaslúžilo skvelú jednu časť, kde by sa zišli všetky legendy prvej a ďalších častí a to Tremors-Trojica - Michael Gross, Fred Ward a samozrejme skvelý Kevin Bacon. Ale keďže sa toto asi nestane, tak preto nadhadzujem to vysoké hodnotenie ako rozlúčku so sériou. Burt Gummer sa stal legendou. :) ()

Likan7

Snad už závěr (doufám) týhle série je překvapivě snesitelnější než většina předešlých dílů. I když očividně nebyly moc peníze, protože potvory tu vidíme asi 3x. Michael Grossovi je 73 a jako rozloučení se svou ikonickou roli to zvládl na jedničku. Přehrává jak blázen, celý to je šíleně kýčovitý, občas trapný, ale kdo viděl předešlé díly, tak ví, že přesně takhle si tuhle postavu vypěstoval. Moc vtipných scén tu není, ale naštěstí se tu furt něco děje, takže ledacos tomu i odpustíte. Chvění je šílená série, nikdy nepochopím, že se dočkala tolika dílů, ale při závěrečným obětování jsem se musel usmát. Přesně takhle totiž Chvění působí. ()

SeBig odpad!

Nevím, kde na to berou troufalost a nápady, ale už je to tak.. máme tu další díl Žroutů času, který už podle mě od davnýho prvního dílu v devadesátkách stáli totálně za hovno, za co stojí teď? Tohle už je za vraždu času na doživotí.. Ale nebyl bych to já, kdybych to neotestoval žejo.. já jsem vlastně takovej kanárek. Nyní k filmu: příšerný. ()

Nikolas__

Nikdy by mě nenapadlo, že sedmý Tremors bude hned po jedničce ten nejlepší díl, a bude převyšovat předchozí Cold Day in Hell minimálně o třídu. Ten film je moc hezký na pohled, slušně natočen, s lepšími herci, vážnějším tónem, a přidává sérii svěží změnu v podobě atmosférického ostrova. Je to rozhodně jeden z nejnapínavějších dílů, a červi se ukazují plně jen zřídka. Ideální pro konec série, ale jak ty šílence znám, asi budou chtít pokračovat. Příští díly v duchu tohohle, prosím. PS: Sedmička je taktéž jediný díl Chvění, který má opodstatněný horror v žánrech. ()

• Michael Gross (Burt Gummer) je jediným hercem, který se objevil ve všech sedmi dílech Tremors série. (SOLOM.)