Príšery 2: Nečakaný šok

• Česko Chvění 2: Vrátili se zpět! (viac)

Červy sú späť a dokonca majú v talóne zopár nových a nečakaných trikov, aby priviedli dvoch superhrdinov Burta a Earla na pokraj zúfalstva. Tí opäť začali neúprosný boj proti kreatúram a s kopou srandy pošlú tieto hrozné príšery tam, kam patria. Do horúcich pekiel... (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Prvá časť ma dosť dobre pripravila na toto pokračovanie. Vedel som, že je to mix komédie a horroru, pri ktorom sa nebudem zadúšať od smiechu ani chvieť od strachu. Tak sa i stalo. Sledoval som jedného z hrdinov s úvodného filmu, Earla Bassetta, pri ďalšom dobrodružstve s gygantickými a nebezpečnými podzemnými červami. Tento krát sa však dej presunul z americkej Nevady niekam do Mexika. Earl získal nového mladého parťáka, Gardyho. A ruku ku dielu priložil i militantný fanatik Burt Gummer. Na moje potešenie sa v tomto pokračovaní už neobjavil otrasný Kevin Bacon. Takže sa dá povedať, že som sa bavil rovnako a pri jedničke. *** ()

Mrkvič

Bez Bacona už to nemá takový ten správně vtipný nadhled. Animatronika je místy nahrazena vyspělejšíma digitálníma potvorama a moc to teda filmu nesluší. Nejhorší jsou ale scény, kdy všichni jen histerčej, kdy snad každý hraje něco jinýho. A nebo když jsou vážně míněné rozhovory, které jsou příšerně tupé a přehrávané. ()

Vitason

Graboidi se vrátili a dokonce se naučili chodit po povrchu, aby si mohli vychutnat čerstvý vánek, poryv větru ve tváři a pohyb travnatými pláněmi Mexika, kde na ně čekají staří známí Burt a Earl, kteří spolu tvoří mnohem zajímavější dvojici, než kterou vytvořil Fred Ward s Baconem v prvním díle. Druhý díl je oproti prvnímu už čistá komedie a je to pro celou sérii rozhodně dobrý tah, protože je to opravdu dobrá zábava. Hlavně když se na scéně objeví militantní blázen Burt Gummer (Pro tyhle zelené mozky mám slabost: Sledge Hammer, Burt Gummer, uživatel Saccard:-). To, že se jedná o video film, si vybralo daň na horších efektech, které ale možná filmu sluší více než profi- efekty z prvního dílu. Poctivé 4* ()

Aurus

Za mě lepší než jednička, tento film je mnohem zábavnější a i atmosféričtější. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféra tu je solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Taky mi přijde že tento film měl o trochu větší rozpočet. Jsem zvědav na ostatní díly. Za mě druhý díl 6/10. ()

VanTom

Laciná, ale slušně natočená "monstr" akční (hororová opravdu ne) komedie si na nic zbytečně nehraje a tvůrci vědí, kde je jejich béčkové místo. Takže partička sympaticky ujetých individuí (dva navrátilci z jedničky) loví žravé podzemní "drapáky" – následně jejich srandovní vyvinutou pozemní variantu – autíčky na dálkové ovládání s dynamitem od mexické armády; a i když jde často do tuhého, odlehčeně (se) u toho baví, přestože jim sem tam už dochází šťáva. ()

• Film sa odohráva v Chiapas v Mexiku, jeho najjužnejšom štáte, ktorý je pokrytý džungľou a dažďovým pralesom. Vo filme je však stvárnený ako púšť. (beso74)
  • Keď si Burt na ceste späť potom, čo zlyhalo rádio, robí svoje osobné zápisky, poznamená si čas 19:00 a deň 14. máj. Avšak v tomto čase je v tejto časti sveta ešte stále deň, nie noc. (beso74)
  • Počas postprodukcie sa tvorcovia snažili dosiahnuť, aby sa film dostal do širšej kino distribúcie. Nakoniec sa im to síce nepodarilo, ale film sa hral v limitovanom počte kín na celom svete, ako napríklad TCL Hollywood Theatre, Alfred Hitchcock Theater a National Theatre v japonskom Tokiu. (beso74)