Chvenie 4

• Česko Chvění 4: Začátek legendy (viac)
všetky plagáty

Připravte se na to, že vámi prequel původního Chvění otřese! Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme žoldáky, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci a veškerý výdělek. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (Magic Box)

drackula

Neviem prečo, ale pre sériu o obrých podzemných červoch mám akúsi slabosť. Tento diel je jednoznačne najslabší zo série, avšak úplný odpad to nieje. Film si vychutnáte iba ak ste videli, respektíve vás zaujali predošlé diely. Ide o veľmi jednoduchú, naivnú horror-komédiu ktorá sa neberie vôbec vážne a pri ktorej som sa vcelku príjemne bavil. 50 % ()

Colonist

Sice jsem po třetím díle říkal, že si čtyřku vzhledem k hodnocením raději odpustím, ale nakonec mne přemohla zvědavost. Ten nápad s červy na divokém západě mi přišel zajímavý. Mohlo by se z toho dost vytřískat - žádné detektory pohybu v zemi, nebezpečí může číhat kdekoliv,...jenže se to opravdu nepovedlo. Ostatně je z toho pěkný guláš. Někdo měl rád westerny a sérii Tremors, tak se rozhodl, že to spojí. Dohromady to ale nefunguje. Michael Gross tu už vážně není ten Michael Gross z předchozích dílů. Jeho postavu by tu mohl hrát kdokoliv jiný. Hiram Gummer je bohatý trouba, jehož jediný "humor" spočívá v tom, že je snobský boháč konfrontován s obyčejnými lidmi, což má vyvolávat komické situace. Bohužel to není vtipné, ale trapné. Jedinou pořádnou postavu zde hraje Billy Drago, který hláškuje a jen díky němu se mi v těch jeho několika málo scénách občas objevil na tváři úsměv. Líbilo se mi, že zde máme jen červy a žádné ty jejich bláznivé přeměny, avšak scény s nimi působí trapně. A takový je i celý film - buď je trapný (Hiram, útoky červů) nebo nudný (neustálé žvatlání o tom, jak to bude hrozné, až to městečko zavřou). Slabé dvě hvězdičky (jedna a půl) za pár dobrých momentů...Nejkvalitnější kousek z této série je jednička. To je dobré zábavné béčko. Dvojka a trojka jsou už horší, ale stále docela zábavná béčka. Čtyřka je špatné céčko. P.S. Je zajímavé, jak na divokém západě bylo to městečko poměrně rušné a v jedničce pak mělo jen asi 14 obyvatel :-) ()

jondzavid

Podobne ako trilógia Back to the future sa aj štvrtý diel Chvenia vydáva do minulosti na Divoký západ. Čo by som nebral za mínus, keby....Chno keby tých keby nebolo viac. Keby po 1. neurobili z Michaela Grossa "boháčskeho nešiku" - jeho kultová postava proste chýba, nová nemá čo hláškovať a humor vyplývajúci z jeho nešikovnosti nejak nefunguje, čo však Michaelovi ani trochu nevyčítam, pretože chlapec sa snaží. Keby po 2. - vedľajšie postavy neboli tak nezaujímavé ako sú - nehovorím, že v predchádzajúcich dieloch boli vedľajšie postavy prepracované a až na Michaelove ranné časy nejak kultové, ale v tomto dieli sú jednoducho všetky nezáživné a protivné. Keby po.3 - nechýbala základná ingrediencia dobrého béčka - nejaká fešná kočica. Keby po.4 - neabsentoval humor - zasmial som sa jediný krát na scéne príchodu pištoľníka. Ale dosť bolo keby, pozitívom u mňa bola práca s trikmi vo video kvalite - na jednej strane to mali ľahšie ako v dvojke so "šríkermi" či trojke s " prdidrakmi", pretože v štvorke sú len graboidi, na druhej strane som aspoň nevidel modely ako v trojke, aj keď najmä zo začiatku som sa obával, že to bude ešte horšie ako v predchádzajúcich dieloch (viď. tie ultrarýchle miniverzie). Takže dúfam, že nabudúce sa pôjde do budúcnosti (príp.súčasnosti) spolu s hláškujúcim Michaelom Grossom a potom budem spokojnejší:-). ()

Shit

Zasadit příběh na divokej západ nebyl zrovna nějšťstnější nápad, celý je to jedna velká nuda a to o co tady jde nevíc je taky pěkně na hovno, těch scén s červama je tam šíleně málo a tvůrci si zase vymysleli novej druh červů, tentokrá nějaký malý šmejdy, který vyskakujou ze země, ale to by ještě šlo, jenže pak se objeví nějakej velkej červ se spoustou jazyků, kterej je na rok 2002 totálně odfláknutej a je po prdeli, myslim si že i s minimem financí se dá udělat daleko lepší triky, fakt nechápu, proč tom prostě nenechaj ty starý dobrý červíky z jedničky, a furt tam cpou nějaký debilní zmutovaný příšery, který to akorát ničej, ale zase na druhou stranu tam bylo pár pokusů o vtip, tak aspoň za to můžu tu jednu hvězdičku dát ()

choze

Nápad pojednat čtyřku jako prequel z Divokého západu sliboval příjemné osvěžení série. Bohužel se jím scenárista zcela vyčerpal a navíc musel znova přivést na palubu extrémně otravného Burta Gummera (jediného herce, který prošel všemi díly série i seriálem), naštěstí zabiják Billy Drago saves the day. Za něj a za ty dva podařené vtípky (Alamo, jablko) jedna hvězdička. První film série, co šel rovnou na DVD. ()

• Parný stroj, ktorý vo filme môžeme vidieť, je z roku 1912. Jedná sa o typ "Case 60hp Traction Engine". (Raccoon.city)
  • Vo filme bola použitá originálna historická zbraň ".45-70 Colt Gatling gun" z roku 1874, čo je vlastne predchodca dnešného guľometu. Podľa tvorcov fungoval bezchybne. (Raccoon.city)