The Walking Dead: The Ones Who Live je epický milostný příběh dvou postav změněných změněným světem. Odděleni vzdáleností. Nezastavitelnou silou. Přízraky těch, kým byli. Rick a Michonne jsou vrženi do jiného světa vybudovaného na válce proti mrtvým. A nakonec i proti živým. Dokážou najít jeden druhého, a to, kým byli, na místě a v situaci, které dosud nepoznali? Jsou nepřátelé? Milenci? Oběti? Vítězové? Jsou jeden bez druhého vůbec naživu… nebo zjistí, že jsou také jen živí mrtví? (AMC Czech)

DragonnCZ

,, I knew you'd come back. " ,, How? " ,, I believed " Tak nám skončilo Ones Who Live! Léta čekání se nám fanouškům konečně zúročilo a dostali jsme světe div se epický milostný příběh Ricka a Michonne, kteří se hledali až se našli! Seriál sází na jejich skvělou romanci, ale také se soustředí na Občanskou republiku, a ten rozpočet, který AMC dalo do seriálu, se opravdu na seriálu podepisuje. Seriál má skvělé herecké výkony co se týče herců, hlavně Andy Lincoln a Danai do toho dávají maximum. Kvalitní scénář a dialogy, zejména vypichuji scénu, když Rick namítá, že se nechce vrátit domů, jelikož CRM si ho už omotalo okolo prstu. Zde vidíme jak jsou CRM zákeřné svině a fungují jako výborní záporáci. Thorneová a Okafor, kteří sváděla Ricka k CRM, návrat Jadis - Rickova stará  známá, nebo generál Beale, vůdce CRM. No prostě masterpiece co se týče postav ústředních či vedlejších. Námrd jak svině hlavně pro fanoušky původního TWD, jelikož Rickův návrat si musel každý precizně užívat. O to víc všechno vydvyhávali dramatické pasáže a zajímavě propracované nápady v seriálu. Také musím vypíchnout skvěle nasnímanou akci a celkově mohu k seriálu dodat, že se jedná o téměř masterpiece, jelikož hlavně epické finále to pozvedlo do výšin. Emoce a vztahy jsou tu opět hlavním oč tu běží. Seriálu, ale i tak uděluji 9 bodů z 10, jelikož mi spíše vadilo, že až moc se soustředí na ústřední romanci a má to menší problémy s tempem, které šlo víc rozvést a propracovat. Přesto, ale oceňuji Scotta M. Gimple, že konečně nám donesl seriál, který nepokazil, a má se čím pyšnit. O to víc se mi líbilo že i Andy Lincoln a Dani byli téže hlavními producenty. I návrat Grega Nicotera musel znamenat posun kvality, bez něj by seriál asi nebyl tam kde teď je. PS: Soundtrack tu je impozantní! Viz: Intro! ()

Flopik

Po Rickovej smrti, som potiahol ešte pár epizód, ale Walking Dead pre mňa v podstate skončil, takže na tento seriál ako na jediný som sa neskutočne tešil. Výsledok ohromne potešil a rovno poviem, že mám len jedinú kritiku. Toto si pýtalo aspoň 10 epizód, nakoľko to bolo fakt skvelé. Takto mi to však prišlo až príliš rýchle. Andrew je opäť ťahúň seriálu, potešila ma aj Danai. Obaja herecky na vrchole. Seriál skvelo hrá na emócie, nie je to vôbec nútené a pri pár scénach budete mať slzy v očiach. Vizuál je skvelý, za tie peniaze sa ale iné ani nečakalo. Zápletka ma bavila, Ricka som si zas a znovu užil, no a zas a znova som aj zaspomínal vďaka flashbackom aký kedy Walking Dead býval, a že kedysi bol top seriálom. Finále až moc kecacie, ale ja odpúšťam. Dúfam, že s Rickom a Michonne sa ešte stretneme, popravde by som si prial spojenie spin-off seriálov. To by bola bomba. Teraz samozrejme za plný a veľká spokojnosť. ()

VojtechAllen

Tak nám skončil velkolepý návrat Ricka Grimese, a já jsem vlastně docela spokojen. Jakožto ale veliké mínus musím zmínit že seriál dost stojí na romanci Ricka a Michonne, která pro mě nikdy asi nefungovala tolik jak by mohla, a jelikož to tu na tom hodně závisí, tak to je trošku problém, na druhou stranu když nejde o romanci mezi Rickem a Michonne tak seriál umí vytvořit docela silné emoce. Jinak je TOWL vlastně docela kvalitní, má to dobré herecké výkony, je tu solidní napětí, technická stránka není vůbec špatná, atmosféra je docela dost fajn, a je cítit že na tom tvůrcům záleželo. Nemůžu se ale ubránit pocitu že mi to přišlo trochu urychlenější, a některé věci nebyly pořádně využity, jak by asi mohli, což má na vině hlavně epizoda 2, která je docela dost zbytečná výplň, a docela i čtvrtá epizoda která by mohla být o dost kratší. 8/10 ()

Cermbo

Rickův návrat měl své mouchy, proto není 5 hvězd, jako 5 hvězd, ale převládá spokojenost a v kontextu WD úrovně či kvality se jedná rozhodně o velice kvalitní počin. Je znát vyšší úroveň a celkově se zpracování vydařilo. Rozhodně by nemělo uniknout žádnému Walking Dead divákovi a už vůbec ne fanouškům Ricka. Povedené zakončení a svým způsobem bych si toto přál jako definitivní konec celé značky. ()

Ten_Geek

Po velkém zklamání, které se nazývá The Walking Dead S11 jsem se držel zpátky. Ať už to bylo Dead City, či Daryl Spinoff, ale k tomuhle mě něco táhlo. Nejspíš to bude tím, že poslední epizoda Ricka Grimes v deváté sérii je podle mého jedna z nejlepších a Rick byl vždy oblíbencem u mé maličkosti. Seriál dokázal zakomponovat Ricka a Michonne zpátky k sobě a dokonce na trochu nesmysluplné místo. Chemie mezi Rickem a Michonne se nezměnila, furt je perfektní, stejně jak byla v originálním seriálu. Seriál zvládl vybudovat i zajímavého záporáka, sice s motivací, která nedává smysl, ale když se zavřou obě oči dá se to pochopit. Jsem si jistý že bude pokračování, minimálně v jiném seriálu a pokud ano tak se na to budu těšit. (Stále si myslím že Rickův příběh měl skončit na tom mostě) 7,5 z 10. ()

• Seriál byl poprvé oznámen na Comic Conu v San Diegu v létě 2022, kdy na pódium přišli přišli oznámit hlavní představitelé postav Ricka (Andrew Lincoln) a Michonne (Danai Gurira). (DragonnCZ)
  • Když ve rvačce ve výtahu zabije Rick (Andrew Lincoln) strážného, rozmlátí mu obličej na pravé straně. Když se ale strážce promění, má rozbitou levou stranu obličeje. V dalším záběru je zase rozbitý správně. (Habansz)