Dětská pohádková komedie o malé Lucii, protivném vůdci klukovské patry Osvaldovi a dvou kouzelných postavičkách z formely. Lucie je šestiletá holčička, která se už nemůže dočkat, až půjde poprvé do školy. A protože všechny její kamarádky jsou ještě na prázdninách, nemá si s kým hrát. Parta páťáka Osvalda totiž o malé holky nestojí. Jedině, že by dokázala svou odvahu krádeží v obchodě. Lucie se vydá do obchodního domu a tam sáhne po krabičce s formelou. A to je začátek neobyčejného dobrodružství, neboť z krabičky vylezou dvě postavičky kouzelných formeláků, které se stanou pro Lucii bájenými kamarády, s nimiž prožije na konci léta to nejbáječnější dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

Jiří K.

Účast německé koprodukce (stejná, jako v případě Pana Tau) u tohoto dětského snímku je nasnadě, ale stejně, jako u ostatních Polákových filmů, šlo zřejmě jen o prachy. Bezvadné trikové scény totiž J.Polák a jeho tým umí na výbornou. Některé exteriéry se točily v přímo v Německu (tuším že v Mnichově) a částečně v obchodním domě Kotva (krádež formely). Prostě komedie mého dětství, která nemá slabinu, ty panďuláky jsem jí vždycky záviděl... ()

rozbris

Tak tento film snad musela vidět většína dnešních postpuberťáků a tehdy se to každému líbilo a proto nemohu jinak než 4* ()

klúčik

Pekný detský film s výbornou hviezdičkou Žanetou Fuchsovou. Toto dievča , bola jasnou detskou hviezdou v 80tych rokoch. Jindřich Polák to s detskými hercami vedel moc dobre. 65%. ()

velkyvezir

Čtvrtá hvězda za Osvalda. Coby dítě jsem tento film miloval, protože byl jednou z mála možnosti aspoň trošku nahlédnout za železnou oponu, jak to vypadá na Západě. ()

Zagros

Lucie, postrach ulice je filmem, který jsem občas viděl jako malý a pamatoval si jej jako fajn zábavu. Také proto jsem jej pustil po mnoha letech své dcerce. Musím se přiznat, že mě to teď už moc nebavilo. Film nevyznívá moc radostně ani moc pozitivně. Konec prázdnin, žádné kamarádky, hlídání od starších puberťáků, kteří se s vámi nechtějí zahazovat, různé strašení a krádeže v obchodech. Nakonec nezbývá než vlastní fantazie, která dokáže rozehrát s pomocí malých formeláků nápaditější děj. Bohužel ani fantazie malé Lucky, ani formeláci to nevytáhnout nad průměr. Když Lucii srovnám například s filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, prohrává na všech frontách. Hlavní postava, dospělácké obsazení, humor, atmosféra… všechno je lepší. Proto raději doporučuji zmíněné filmy od Marie Poledňákové, mé dcerce se také líbily více. ()

Paity

Miloučká střeštěnost v podání Žanety Fuchsové, která zazářila jako dětská hvězdička. Do toho se ještě připletky známý forméláci a rodinná záležitost je na světě a vy se budete rozhodně více než dobře bavit. ()

Adramelech

Taková moderní, trochu praštěná česká pohádka pro děti. Co z toho činí naprostý bizár, jsou západoněmecké reálie počínaje zásobením obchodního domu přes automobily s německými SPZ až po německé knihy v knihovně atd. Třešničkou na dortu je zahradní voliéra, v níž Luciini rodiče chovají několik papoušků ara. Ti se u nás tehdy ve zverimexu neprodávali. Jak to vnímali čeští dětští diváci v roce 1984, když film přišel do našich kin, to netuším, ale asi čubrněli. I ti mrňousové si přece museli všimnout, že tam něco nesedí. Já jsem ten film tehdy neviděl, anžto jsem v té době byl již dospělý. Dnes zajímavá kuriozita. Ale docela mě tam štvala ta uječená holka, hlásek měla jak nebozízek. ()

Zombi

Tyhle filmy vážně můžu, i po letech je zvládnu i když to jsou filmy pro děti. Mají svoje kouzlo, Malej a Velkej jsou prostě klasika, stejně jako chobotničky. Formeláky beru jako jeden film. ()

Marina111

Zlatá dobrá Lucie ... kto by s ňou nemohol súcitiť ? Ešte šťastie, že si našla tých svojích plastelínových kamarátov ... a dobro tak opäť raz zvíťazilo nad zlom. A keď Lucinka (v úžasnom podaní Žanetky Fuchsovej) mohla zvolať "SOM KRÁLOVNOU VŠECH MOŘÍ", ja k jej pokriku môžem pridať "A KRÁLOVOU VŠECH NÁS, KTORÍ SME TAKI MALI SVÉHO OSVALDA..." ()

bobstock

´´LUCY, TERROR OF THE STREET!´´ :D Atmosféra sídlištních dobrodružství normalizačních dětí s formeláky se už nedá opakovat. Dokonalá Žaneta Fuchsová jako vládkyně všech moří. 75% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)