V pokračovaní komédie Chobotnice z druhého poschodia sa opäť stretnene s manželmi Holanovcami, ich deťmi Evou a mladším Honzíkom a dvoma chobotničkami, vymodelovanými zo zvláštnej podmorskej hmoty. Aj tentoraz spôsobia zmätky a chaos. Najskôr v Lhote, kde sú deti u svojho dedka, a potom na pražskej Kampe, kde Holanovci bývajú. Ich ďalšie dobrodružstvá sú však poznačené dvoma problémami. Tým prvým je hroziaci rozvod manželov Holanovcov, druhým snaha profesora Georga nájsť záhadnú hmotu, ktorá by sa mohla stať lacným zdrojom elektrickej energie. (TV JOJ)

Billie777

Druhý díl, stejně tak povedený jako díl první, o malých chobotničkách, dětech a jejich rozvádějících se rodičích. Nakonec samozřejmě všechno skončí dobře. Ikdyž všechno... To, co se stalo na konci s chobotničkama mi přece jenom jako holce hrozně vadilo. Asi proto jsem měla vždycky radši díl první. Ale i tak za čtyři hvězdy. A navíc ta vánoční atmosféra je v tomhle filmu opravdu kouzelná. ()

ostravak30

Nebýt Pavla Zedníčka a Dagmar Havlové, tehdy ještě Veškrnové, nebyly by chobotničky ani zdaleka tak dobré. Přeci jen mi letní komedie přišla o něco lepší. Ale své kouzlo ve Vánoční Praze má. Tenhle film je již skoro jedna z tradic Vánoc. Kromě skvělých výkonů dětských herců jsou ale ostatní výkony dospělých herců chabé a celkově scénář sotva utáhne film na hodinu a půl. Konec je však dojemný a hudba je již značně poznatelná pro tento film. Řekl bych, že se opravdu povedla. ()

zdeny99

Volné pokračování skvělé rodinné komedie o dvou chobotničkách z plastelíny. Prvních 40 minut je neméně dobrých. Možná dokonce i lepších než celý první díl. Rodiče Holanovi se rozvádějí a vše chtějí půlit. Tomu chobotničky dopomohou a rozpůlí téměř celý jejich byt, klavír odnesou k Čertovce atd. Řádí podobně jako formeláci z jiného Polákova filmu A ZASE TA LUCIE! Pak jejich revírem začne být Národní divadlo, kde především vyděsí vodníka a Rusalku. Ten seladon z Rusalky byl parádní. Tohle vše se odehrává ještě v létě a vůbec to nekoresponduje název filmu. Změna ovšem nastane náhle přibližně ve 40. minutě a najednou tu máme po letní Praze (Čertovce a Národním divadlu) zimní Prahu a Vánoce. Od této chvíle už je to o hodně slabší. Chobotničky jakoby se už vyřádili a místo toho je pronásledují portugalští vědci z minulého dílu, kteří mimoto mluví plynně česky a jezdí autem s MPZ Francie. [10612. hodnocení, 95. komentář, 65%] ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 74,1% | "Chobotnice" o Vánocích v televizi ani nelze minout, když je Nova vysílá každý den ;) ... Jinak velmi podobné jedničce - průměrný snímek, skoro úplná absence pořádného humoru, film vytahují především uvolněné herecké výkony, mistrovské hlasy Filipovského a Bohdalky a v našich zemích tehdáč průlomové triky. Ale té vánoční atmosféry je tam opravdu poskrovnu! 60% ()

Zagros

O druhém dílu Chobotnic platí navlas to stejné, co o prvním. Rodiče se opět hádali a chobotničky to řešily po svém. Dodnes si pamatuji to rozkrajování nábytku a piana a můj smutný pocit u sledování. Až při opakování po mnoha letech jsem zjistil, že původně šlo o čtyřdílný seriál a dva filmy byly až poté. Ten jsem neviděl a ani nevím, zda tam nebylo něco vynecháno, proto jej nehodnotím. Doma jsem měl dokonce i knihu, kterou jsem ovšem dostal až po filmech a nikdy jsem neměl chuť a potřebu si ji přečíst. ()

• Když veze operní mistr maminku Andreu (Dagmar Veškrnová-Havlová) večer po představení domů a vjíždí autem do dvora, jde zřetelně vidět, že na místě spolujezce sedí úplně jiná žena než Dagmar Veškrnová-Havlová. (Stupet)
  • Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)
  • Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)