Traja usadení oteckovia Albert Horák (Július Satinský), Michal Adámek (Václav Postránecký) a Pepa Bednář (Pavel Nový) sa už tešia na svoju milovanú pánsku jazdu, ktorú každoročne absolvujú ďaleko od svojich rodín na chalupe v Beskydoch. Plány im však pozmenia manželky (Jana Šulcová, Eliška Balzerová, Zdena Studenková), ktoré sa vzbúria a pribalia im na dovolenku deti. Navyše traja chlapi so šiestimi deťmi vo veku od 1 do 10 rokov budú musieť cestovať vlakom. Chalupa v malebnom prostredí hôr je bez elektriny, s latrínami a od návštevníkov sa vyžaduje, aby rúbali drevo, nosili a ohrievali vodu. Okrem toho oteckovia musia neustále zamestnávať svoje neposedné deti a neustále vymýšľať nové súťaže a úlohy, ktoré plnia spolu s nimi. Večer unavení ani nepomyslia na plánované žúry, ale všetko sa zmení, keď sa Pepa prizná k nočným výletom do hotela v stredisku. Albert a Michal napriek všetkej snahe nevedia zabrániť jeho únikom, a tak sa rozhodnú sa zistiť skutočnú pravdu.  Nočný výlet si však vyžiada svoju daň - unavení oteckovia nedokážu postrážiť deti, ktoré si nadšene užívajú voľný program. A práve vtedy všetkých zaskočí nečakaná návšteva manželiek. Situácia vyústi do predčasného odchodu detí a tichej domácnosti otcov. Je jasné, že pomsta manželiek na seba nedá dlho čakať... (TV JOJ)

johnny01

Nikdy jsem tomuto filmu nepřišel na chuť. Téměř jsem se nesmál, mnohé situace jsou totiž spíše trapné než vtipné. Rozhodně je mnoho lepších českých komedií. ()

mikhail

Je tu veľmi veľa kontroverzných hodnotení, pritom sa stavím, že každy hodnotiteľ, ktorý dal 1-3* hviezdičky si tento film veľmi rád opakovane pozrie. Je to klasika československej komediálnej filmovej tvorby. Menej ako za 5* dať jednoducho nemôžem. Takýchto kvalitných komédií vzniklo v našom regióne za 35 rokov len veľmi málo a môžeme ich spočítať na prstoch dvoch rúk. ()

PlayEasy

Pánská jízda po česku, která si (alespoň co se zábavnosti týče) nezadá ani s Pařbou ve Vegas. Taková smršť zábavy pro celou rodinu tu nikdy nebyla (a nebude) - a to je ten důvod, proč majstrštyk paní Poledňákové nestárne. 90% ()

Tominni

Sice bych to neviděl jako komedii století, máme lepší, ale to nic nemění na tom, že je to výborná komedie o expedici apalucha, péči tátů o děti (bačkůrky, chybějící lopuch s beruškou, pohádky o upírech nebo kadibudkách). S koncem filmu maličko ztrácí dech, ale i tak to bohatě stačí na plné hodnocení. Maminka je doma? Ne, to nadává papoušek! ()

ostravak30

Rozhodně si nemyslím, že tato komedie by měla být komedií století. Vedle všech Menzelových, Menšíkových, Bohdalových, Janžurkových, Burianových, Sovákových..atd., atd., filmů se dá najít nespočet lepších komedií. Nespočet! Podle mě tato volba byla čistě fraškou. Vždyť hlavní píseň z filmu je slavnější než samotný film. Pokud vezmeme v potaz děj, ten by jistě uspěl i dnes. Muži mají své pánské jízdy stále a ženy se starají o děti. Ženy v tomto snímku jistě i dnes najdou své manžely a tatínky a muži zase své ženy a matky jejich dětí. ()

yntelygent

Keby som to videl teraz prvy krat mozno dam slabe 3 hvezdy,ked som to videl ale premierovo bol som decko a ani vtedy ma to neohurilo,neskor v dospelosti som to uz vnimal inak,ale ani tam to nesplnalo nejake mega hvezdne hodnotenie,no ale oznacit to za komediu storocia je hodne hodne cez ciaru....aj clovek ktory sa nejako zvlast nezaujima o film dokaze z fleku vymenovat najmenej styri-pat ceskych komedii,ktore si tento privlastok zasluzia viac....aj to svedci o urovni vkusu vacsinoveho slovenskeho a ceskeho divaka... ()

PlysovyMacko

Strasne precenovany film. Je to standardna komedia, nic viac. Najdu sa tu dva tri vtipy.  Nikdy som nepochopila ako tie zeny mohli pustit svoje male deti s muzmi na hory, hlavna Matesa, sak on je babatko. Pre decka to je sranda, ale ja ako matka by som bola zhrozena. ()

Pitryx

Ne že bych si to pouštěl každý rok znovu a znovu, ale přesto je to zábavný filmík, který má jen jeden jediný účel. Pobavit široké masy. A daří se mu to i u mne Až na pár drobností, jako například to, že nebylo třeba dělat z mužů vyslovené pitomce, jako že by přehlídli bačkůrky a botičky, ale budiž. Za tuhle velepitomost strhávám něco málo procent. ()

weasel.p odpad!

Nesnesitelný film. Rádoby sympatická rodinná komedie o počůraných dětech a třech fotrech, který si chtěj vrznout vedle, ale skončí tradičně jen u siláckých řečí (nebo nakonec u své ženy a sou rádi že sou rádi). Vím, že tomuto filmu křivdím z hlediska jeho zpracování, ale svým působením mi film přináší opravdu muka a proto nebudu dávat ani tři ani dvě ani jednu za aspoň něco, ale s čistým svědomím posílám do odpadu (nebo v tomto případě spíš do záchodu). ()

krivkin

Já si nemůžu pomoct, já se u tohohle filmu vždycky dobře bavím, lehce infantilní film o tom jak strávit pár dnů bez partnerek :-) ()

Johannka

...Jedna z mála vtipných výplodů české kinematografie...a to vtipných v pravém slova smyslu...U tohohle filmu se někdy fakt zasměju, je mi hrozně....sympatický....prostě Vánoční nostalgický filmeček :) ()

dražis

Nedávám tři hvězdy jenom z principu, ale protože podle mě část filmu, která za něco stojí nebo spíš je výborná, je ta na horské chatě. Tam je to jedna lepší situace za druhou, o vtípky není nouze a herci zde předvádí to nejlepší, hlavně Postránecký je skvělej. ()

rafix

Povedená komedie od vynikající režisérky Marie Poledňákové. Dobré situační hlášky a dobré scény s exelujícími herci - V. Postránecký, P. Nový, J. Satinský a jiný. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu

28.10.2019

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později… (viac)