Evana McCauleyho (Mark Wahlberg) ničia od 14-tich rokov vnútorné záblesky z iného života, času a priestoru. Poznatky, ktoré vedome nenadobudol, a spomienky na miesta, kde nikdy nebol, sú pre neho skutočným prekliatím. Vo chvíli, keď sa ocitne na pokraji psychického zrútenia, kontaktuje ho tajná skupina, ktorá si hovorí Nekoneční. Prezradia mu, že úlomky spomienok sú pravdepodobne skutočné, ale pochádzajú z jeho minulých životov. Nekoneční vtiahnu Evana do svojho neobyčajného sveta, kde len hŕstka nadaných jedincov dostane šancu znovuzrodiť sa so všetkými spomienkami a schopnosťami nazbieranými za stáročia ich existencie. Evan musí odhaliť tajomstvá minulosti a nájsť kľúč k záchrane seba samého. Najprv však musí zneškodniť nebezpečného muža známeho ako Bathurst 2020 (Chiwetel Ejiofor), ktorý chce vyhladiť ľudstvo výlučne zo sebeckého dôvodu – aby ukončil mučivý cyklus svojich reinkarnácií. (TV JOJ)

blackJag

"VÍRY MÁM PLNÉ ZUBY. BŮH MI MUSÍ UKÁZAT SVOU TVÁŘ." Další pitomina se zdánlivě bohatou mytologií, pojednávající o dvou soupeřících frakcích (jak jinak) a ultimátním vajíčku. No fakt, vajíčku, ti pitomci (asi tedy hlavně autor předlohy?) nedokázali přijít ani s ničím sofistikovanějším. Přitom důvod všeho toho zápolení ve filmu je skoro nejpitomější ze všeho - hlavní záporák (spoiler) si prostě mohl ustřelit hlavu tím svým kýčovitým kvérem a uložit svou ztrápenou mysl svými nohsledy do šuplíku (doslova) a bylo vymalováno :) Místo toho sledujeme otráveného Wahlberga v poloze, kterou jede furt dokola jako kolovrátek, skáče a lítá a máchá katanou, a celkem to i odsýpá, ale moc nebaví, protože ani vedlejší postavy nebudí byť jen minimální sympatie. 40% ()

Soweek

Klasická netflixová jednohubka s vysokým budgetem, ale nízkou kvalitou. Seriály jsou bohužel stále dominancí této platformy a Netflix se nemúže vymanit z kolotoče vysokorozpočtových, ale naprosto průrměrných a zapomenutelných filmů. ()

kenkaku

Toto bude asi rekord. 3 minuty. Slovy TŘI minuty a film mě poprvé nasral. Ze stejného důvodu jako mě sere celé FF po roce 2010. Není to sice takové ad absurdum, jako umí současná FF sága předvést, nicméně film mi to zhnusilo na úroveň odpadu hned z kraje. Další věc. Myslím, že Fuqua by po těch letech už mohl vědět, že prázdná pistole nechá odskočený závěr (žádné klik, klik, klik naprázdno. to není revolver). Také jsem nějak nepochopil, proč by mělo na někoho kdo se pokusil o sebevraždu, fungovat hrozba smrtí… každopádně asi v 1/3 filmu jsem pochopil, že se dívám “příběh s významně rozvinutou technologií” (auto RHD/LHD konverze automobil, to je bomba) a má optika se poupravila (pozvedlo ze dna i hodnocení). A co z toho vylezlo po nějakou hodině a půl? Když James Cameron dostal do ruky technologii GCI, vznikl Terminátor 2. Když ji dostal o 30 let později do ruky Fuqua vznikla splácanina kousků Matrixu a Highlandera, na kterou je téměř utrpení se dívat. Ne kvůli tomu jak to vypadá, ale kvůli tomu jak je vše nesmyslně poslepované a naprosto bez šperky snahy vyprávět nějakou příběhovou linku. Situací “kde se vzala, tu se vzala” je tam asi 1/2 tuctu a i když (a to se opakuju) je vizuál poutavý, vůbec mě nezajímá co se tam děje (protože netuším proč a podle jakého klíče se postavy přesouvají mezi scénami). ()

sedm.1

Infinite je vcelku podařená akční jízda, které lze možná vytknout chvílemi nudnější pasáže, ale jako celek mě bavila dost. Akce je dostatek, je nápaditá, přehledná a působí efektně a vůbec ne lacině, většina postav je pak určitě také výrazná, a to jak ty kladné, tak záporné a samozřejmě jsou i fajn obsazené, samozřejmě na čele s mým super oblíbencem Markem Wahlbergem, který tu je opět velice sympatický a přesvědčivý. Nicméně za to nejpozitivnější zde považuji zápletku, která mi přišla poměrně originální a nápaditá, jen tedy škoda, že ji tvůrci nedokázali obohatit o nějaké ty zvraty, či nečekané momenty, čímž chci naznačit, že je to celé dost předvídatelné, a to včetně závěru. Vytknout bych pak ještě mohl vyloženě slabou atmosféru, nefunkční emoce a ani stylově se nejedná o nikterak výraznou podívanou, a chyběli mi tu i nějaké ty oživující prvky, a to ať už v podobě třeba nějaké odvážnější, rozuměj krvavé akce, či naopak třeba nějakých odlehčenějších momentů, aby to nepůsobilo tak zbytečně moc vážně. Každopádně za mě se ve výsledku nejedná o vůbec slabou podívanou, jako nenáročná akční zábava to totiž funguje nadmíru úspěšně a ty mé výtky nejsou zas až natolik zásadní, aby si za to Infinite nezasloužilo diváckou pozornost. ()

iXtr3m3

Objektívne tesne nad úrovňou Old Guard, takže lepšie tri hviezdy, ale kvôli hnidopichom, ktorý film "odpadujú", pritom ich kydy sú samé o sebe odpadom, tak dávam o hviezdu viac. Filmu neskutočne ale fakt že neskutočne chýba R-ko, to na mňa kričalo z každého fightu či prestrelky. Automobilové naháňačky luxusné až na motorku ála Fast and Furious. Myšlienka sveta a jeho mytológie podobne ako pri Old Guard veľmi pútavá a cítim, že časy Highlandera sa naozaj blížia. Škoda tiež slabého využitia flashbackov, ktoré inde dej kúskujú, tu by ho mohli krásne dopĺňať. Tiež trestuhodné "nevyužitie" Dylana O´Briena, zato Jason Mantzoukas potešil. ()

Lukoboss

Spojení jmen M. Wahlberg a A. Fuqua znělo slibně, dokonci i nějaká první třetina filmu vypadala slušně. Ale pak se v tom začali všichni tak nějak plácat, přestalo to být zajímavý, dokonce jsem se přistihl, že u toho ani moc nedávám pozor a bylo mně to jedno. Což je teda u filmu se stopáží 1h 40min dost smutný. M. Wahlberg hraje svou klasiku, pracky má pořád namakaný, že by jeden skoro brečel, jak je to možný. Za to A. Fuqua by se mohl přejmenovat na Fuckua, protože po filmech, který má za sebou, bych čekal něco výrazně lepšího! ()

666Carnage

No od tohoto režiséra jsem čekal víc. Má k ruce dobré herce a asi i námět. Knihu jsem nečetl. Ale tohle není moc dobrý a finále je vyloženě průser. Ani ty akční scény za moc nestojí. Škoda 40% ()

Adramelech

Připustíme-li existenci reinkarnací, Boha a celého toho cirkusu okolo, dojdeme k závěru, že vyhlazením lidstva by se novým inkarnacím nezabránilo. Lidé by se totiž mohli inkarnovat jinde v jiné podobě; vesmír je veliký dost. Spolehlivou eliminaci takové možnosti by představovalo pouze zrušení prostoru a času. Bez nich by se totiž celý ten blešinec sesypal. Takový počin je však zatím zhola nepředstavitelný, a to jak fyzikálně, tak okultně. Kdyby si filmaři trochu pohráli s touto myšlenkou, mohl být film mnohem zajímavější. ()

filipvrbik

První poznatek: vůbec to není o schizofrenii, což mi jako schizofrenikovi, který se právě proto na film podíval docela vadilo. Druhý poznatek: je to jen velmi málo sci-fi (ano, to co sci-fi bylo bylo super, hlavně auta), a to mě taky docela vadilo. Třetí poznatek: je to jen podprůměrný akční thriller se špatnými herci ( i jinde skvělý Mark Wahlberg tu jednoznačně přehrává a vypadá že hraje jen kvůli honoráři - jistě tučnému). No a celkově vzato prostě forma zvítězila nad obsahem (opět, jak už mnohokrát)... Konec nebyl nejhorší, ale ty filmy o reinkarnaci už mi taky začínají lézt krkem, za mě podprůměr...40% ()

bobstock

Ze zajímavého nápadu o reinkarnaci se opět vyklubala druhořadá digi-hnědo blbina všemožných Markových nesmrtelných kreací. U scény, kdy skáče na motorce na letadlo sem se plácnul do čela až to bolelo. :) 40% ()

Zombi

Neskutečná ptákovina, kterou trošku zachraňuje celkem dost akce, která nevypadá špatně, tohle Fuqua pořád ještě umí. Bohužel vše ostatní je čirá demence a to jak celkový děj, tak i některé dílčí věci. Snad jen záporák je celkem zábavnej, až na šílenej monolog někdy v půlce filmu. No, pokud hledáte ve filmech alespoň ždibec logiky, pryč odsud. ()

tlamiczka

Výborný nápad, ze kterého mohl být (a také trochu byl) mix Highlandera a Matrixu, s nádechem Inception (dokonce i včetně několika scén). Nechyběl slušný rozpočet a akční scény jsou na současnou dobu vcelku přehledné (není tam střih každé půl vteřiny). Problém je, že ten film je jen takový kvalitně, ale rutinně natočený výplach, bez emocí, prosviští to a moc toho nezanechá. Vše navíc kazí hromady nelogičností a filmových klišé. Od začátku mi navíc přišlo, že hrdina působí, jako kdyby mu mělo být tak dvacet a ne 52 jako Wahlbergovi (navíc to celé nějak nesedí časově) - pohled na popis románové předlohy to podezření jen potvrdil. Ve filmu navíc strašlivě promarnili potenciál na flashbacky do dávné minulosti a celkově nebyla velmi zajímavá myšlenka o lidech, co si pamatují minulé životy, vůbec využita. Shrnuto - trochu tuctový, ale vcelku slušný akční film, který je plný nelogičností a dost promarnil hlavní nápad. 60% ()

Klajnik odpad!

Jednoduchej a blbej příběh tu je kostrou, na níž se lepí levně splácaná a nudná akce. Herci nemají co hrát. Jméno tu má jen Wahlberg a ten vypadá jak tu krysička. Nyní jsem si opravdu uvědomil, že je hnusnej. Celé mi to připomíná xXx 3, ale to byl aspoň meme. ()

Flopik

Veľká rada na začiatok, momentálnych 43% si nevšímajte, to zas miestny hrdinovia nepochopili, že ide o akčný film a nie romantickú drámu (čím ďalej bežnejšia vec tu).  Popravde Antoine vykráda asi všetko možné, no ja som sa celkom dobre bavil. Marka mám rád takže super, obrovská škoda malinkej role Dylana.  Ženská krásna, tiež škoda, že nemala viacej priestoru. Akcia poteší, miestami skvelá, miestami troška divne natočené. Koniec v lietadle na papieri znel asi dobre, skutočnosť však nebola úplne tip top. Hudba skvelá. Dalo sa to spraviť určite lepšie, na druhú stranu je to solídny akčňák pri ktorom stačí vypnúť a užiť si. U mňa si to 4* zaslúžilo s prižmúrením okom. ()

squawk

Mě už to nebaví. Mizerně pojatý, původně zajímavý, námět. Tristní scénář volně spojující až zbytečně dlouhé akční scény, které jsou jen ošuntělé pozlátko bez duše. To začíná již úvodní scénou, na jejímž konci čekáte, kdy ji utnou, aby rozvedli zasazení do děje a proč že se máme o hlavního hrdinu zajímat. Neb už tuto zásadní událost nezvládli v úvodní sekvenci dostatečně. Následuje mix volně souvisejících klišé, VR/AR+drony, abychom si odškrtli položku sci-fi, tradičně zbytečná a až nesmyslná rozhodnutí několika postav a závěrečný heroismus hlavní postavy. Námětu by slušela spíše minisérie v pomalejším tempu s větším důrazem na backstory celého sporu, ale to by šlo o úplně jiné dílo. Takové, které by jen stěží bylo horší, ať už by se ho chopil kdokoliv. ()

Eterninox

Úctyhodně nosný námět a slušný rozpočet, obojí vyplýtvané na řemeslném rutinnérství a hlavně na težce hloupém scénáři. V Hollywoodu to, zdá se, je bohužel čím dál častější trend. Máte-li ale chuť na nenáročný mix Highlandera a Mission Impossible, a nevadí vám, že to je generické a sterilní, za ty dvě hodiny to asi stojí... 50% ()

Sunny.69 odpad!

Huh. Vypadá to jako prvotní nápad na film, kterej rychle někdo splácnul, než to někdo přetočí a pustí ven ofiko verzi. Efekty made in cracknutý photoshop 1.0. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (viac)

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

07.05.2021

V době, kdy se začíná konečně mluvit o otevírání kin v Česku, americký kinoprůmysl se pomalu ale jistě probouzí z umělého spánku a studia s výjimkou Warner Bros. slibují, že už na žádné další odklady… (viac)

Will Smith otrokem

Will Smith otrokem

15.06.2020

K oznámení tohoto filmu si nejspíš tvůrci nemohli přát lepší načasování. Otázka systematického rasismu a rovnocennosti je ve Spojených státech opět jedním z hlavních předmětů konverzace a své k tomu… (viac)