Šokujúce odhalenie

• Česko Šokující odhalení (viac)

Stanica Fox News je jednou z najväčších spravodajských televíznych staníc v USA. Práca v nej otvára dvere k veľkej novinárskej kariére a rovnako veľkým peniazom. Aby ste ju získali a udržali si ju a potom stúpali po kariérnom rebríčku, musíte sa zapáčiť jej zakladateľovi a despotickému šéfovi Rogerovi Ailesovi (John Lithgow). V prípade žien pracujúcich v tejto stanici má slovo "vyhovieť" veľmi doslovný význam. Začína sa to sexistickými vtipmi, narážkami a končí erotickými návrhmi, ktoré sa nedajú odmietnuť. Tento stav trvá roky a novinárky stanice prežívajú nočnú moru. Odmietnutím kontaktu s Ailesom riskujú nielen zastavenie svojej kariéry, ale aj výpoveď a stopku na celom trhu. Tri ženy, ktoré sú na rôznych priečkach mediálneho rebríčka, nájdu silu konečne povedať DOSŤ. Ailes sa však nemieni vzdať bez boja. Disponuje veľkou mocou, majetkom a kontaktmi na politické špičky. Nikto by nepredpokladal, že táto konfrontácia rozhodne o osude miliónov žien na celom svete. (TV Markíza)

Fiftis

Neprečítal som si obsah, nevedel som o čom to bude, dokonca som to nevedel ani po traileri. Preto si asi viete predstaviť čo pre mňa ako konzervatívca film znamenal. Dívať sa na liberálne feministické kravy pracujúce vo Fox News, to je horšie než bambus pod nechty. Navyše keď ich hrajú moje obľúbené herečky. Charlize Theron opäť premenená na nepoznanie tu hrala chladnú ženu až hrôza. Margot Robbie zase typickú liberálnu hlupaňu, ktorá ide pracovať do konzervatívnej televízie a v prvý deň vylíže druhej lezbe, ktorá tam pracuje. Nie som extra fanúšikom Trumpa, ale v tomto filme môžete krásne vidieť, ako ťažko to prežívali liberáli a ako sa ho snažili kompromitovať. Dúfam že čím skôr na tento film zabudnem a prajem si, aby v Amerike už nikdy nebol demokratický prezident, aby presne takéto tupé liberálky porazilo. PS: Za to odškodné by som aj ja priznal, že ma obťažoval Ailes a že som ho preblafol. ()

lamps

Kterak se na popud jediné žaloby rozjede bouřlivá kampaň, kvůli níž už nesmějí otylí zakomplexovaní zaměstnavatelé vyzývavě hledět na mladé, spoře oblečené děvenky. Táhnou to především výborní herci a pozornost se daří udržovat také zběsilou zásobárnou informací a dialogů, ovšem příběh vystřelí odnikud a chybí mu nějaký nadstandardní režijní rámec, nemluvě o evidentně osekaném ženském vzepětí, které postrádá pevně zacílenou argumentační hodnotu a spoléhá prostě na to, že s hrdinkami musíme automaticky soucítit. Což ale vždy nelze, protože jsou dobrovolně a hrdě součástí hyenovitého (či alespoň takto vykresleného) média a sami mají k ryze sympatickým figurkám daleko. A v té záplavě jmen a postav se jeden začne po chvíli docela ztrácet. Nejvíce mě paradoxně bavil parádně namaskovaný John Lithgow, který svou roli zvládl bravurně. 60% ()

kingik

Šokující skandál plný sexuálního obtěžování sličných moderátorek, který v létě roku 2016 přiskřípl pyj do zipu poklopce jednomu nemravnému zakladateli prestižní zpravodajské televize FOX News. A co mohlo být pro americké diváky pobuřující, je pro našince vesměs korektní (po)čin, co má hlavně atraktivní herecké obsazení. Vnadných žen se tedy ve zpravodajských tocích pohybuje opravdu značné množství. A vyloženě ošklivá moderátorka se ve zpravodajských kruzích nevyskytuje. Film ovšem nabízí pouze jednostranný pohled na celou kauzu, načež evidentně nadpozemským sebevědomím hýřící ženy jsou popisovány coby veskrze skromné a nenáročné, tudíž neambiciózní a netoužící po kariérním rozvoji, přičemž šok, že mají znenadání u pusy pyj, je pro ně cosi jako vedlejší nežádoucí (d)efekt, se kterým je dobré se vypořádat soudně, lesbicky a feministicky. A je nutno podotknout, že každý chlap, ať už je to dělník na pile či televizní pracovník, má své potřeby (si sáhnout). A tím víc, přijde-li mu na pracovní pohovor Margot Robbie. Samozřejmě naprosto super sympatická, hodná, milá, ta charakterem nejlepší žena jaká existuje. Jen má jedinou vadu - vzhledem si říká o knír z mlíčí. A její kolegyně, Charlize Theron a Nicole Kidman, už nenechají dál spočinout nenechavé ruce otylého šéfa na svých tělech, tudíž vytáhnou proti němu a očistí své vaginy jednou provždy. Tenhle kontroverzní snímek určitě nechce slabší pohlaví činit ještě slabším pohlavím. A všechny ženy v něm táhnou za jednu společnou šňůrku tamponu, neboť tak to je správné. Jay Roach si přinejmenším vylepšil režijní kredit. Margot Robbie je hotová barbie girl. A není muž, slušný, neupocený a vyvoněný, co by si s ní nechtěl hrát. 7/10 ()

IQ Tiqe

Film nabitej známými jmény, ale dějově slabší. Chápu, co chce sdělit a nechci to znevažovat, akorát by to mělo větší úspěch jako dokument, než plnohodnotný film, protože k tomu tomuhle snímku něco schází. ()

Dzeyna

Je to super film o sexuálním obtěžování, nicméně mi všechny tři hvězdy přišly jak po plastice, nebo jak kdyby týden nespaly. Přitom jsou všechny tři vždy tak krásné. Nicméně jinak je to povedené. ()

silentname

"Bombshell" v jadre chce povedať príbeh a nerieši, či to nebude prifarbené. Dokonca nám to film povie už na svojom začiatku. Preto nejdem riešiť do akej miery je toto autentický príbeh. Myslím si, že keby sme chceli film podať na 100% autenticky, asi by sme sa z toho ako diváci zbláznili. Plus nechcem hovoriť o sebe, že do niečoho vidím viac ako tvorcovia a autori. Takže čo urobím je to, že budem hodnotiť film sám o sebe. Ako keby sa len inšpiroval skutočnými udalosťami, ktoré spracovali ako film. Myslím si, že je to fér. Takže v prvom rade poviem, že Charlize Theron je vynikajúca. Úplne som ju cítil ponorený do svojej role a dávala tomu maximum, čo mohla. Margot Robbie je rovnako super. Hoci si myslím, že by si zaslúžila trošku viac priestoru, tak čo predvedie je super. Myslím si, že najlepšiu momentku má práve keď sa stretnú všetky naše 3 protagonistky vo výťahu. A keď sledujem jej tvár, tak len skrz svoju mimiku dokáže ukázať, čo sa v jej hlave odohráva. A je to pre ňu dosť ťažké. Je to skvelá scénka. No nejde len o ňu. Všetky 3 sú v tom výťahu skvelé. John Lithgow je tiež super. A myslím si, že vynikajúco stvárnil Rogera Ailesa. Skvele zachytil to sexistické prasa, ktoré sa v ňom skrýva a miestami je z toho človeku skutočne na zvracanie. Problémy filmu sú trošku v tom, že jeho celkový príbeh je trošku rozutekaný. Chvíľu mu trvá, aby si ujasnil priority a sústredil sa na svoju hlavnú tému. Viem, že je podstatné vidieť do funkcie štúdia, no reálne som nemal pocit, že to niečo pridáva. Charlize Theron nám v úvode urobí vysvetlenie a prednášku čo a ako funguje. Lenže potom sa už nikde viac tento štýl podávania príbehu neobjaví a rozprávanie sa stane lineárnejšie. Takže neviem prečo s tým vôbec začínali. Myslím si, že film musí prísť do určitého bodu, aby začal byť zaujímavejší, no potom ma už držal. A mal aj dosť dobrý spád a vyzerá to skvele natočené. Za pozornosť to podľa mňa stojí, no myslím si, že ak tvorcovia hovoria, že bol film trošku viac zdramatizovaný pre účely filmu, tak nie je ho asi treba brať úplne doslovne. Niektoré scénky pôsobia viac filmovo. A myslím si, že ich sami uvidíte. Ale nakoľko sa tu film tvoril, nevadí mi to. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Film, kde sa to len hemží blondýnkami a to na obálke nie je ešte Alice Eve, ktorá hrá dokonca ako blondína právničku. Aká to pocta, že nemusí byť každá stereotypne znázorňovaná ako hlúpa hus a zlatokopka! Film je však natočený zrejme skôr pre ženy ako mužov. Znázornenie sexuálneho obťažovania alebo toho, čo niektoré ženy považujú za harašment. Už je to tak prehnané, až sa pomaly muži budú báť povedať kompliment, otvoriť ženám dvere, pomôcť s ťažkým nákupom, proste správať sa ako gentlemani. Keď o to ide tým feministkám, tak klobúk dole, úspešne sa im darí šíriť lesbizmus ako nevyhnutný dôsledok presadzovania názoru, že všetci muži sú predátori a prasatá. No a samozrejme všade musí byť Trump, ľavicový Hollywood za nezaprie. Inak ale výkon Theronovej výborný, možno hodný aj nominácie na Oscara a jej podoba s Megyn Kelly je takmer neuveriteľná. ()

Chrustyn

Trochu mi to připomínalo povedený seriál Morning Show, který se také zaměřoval na ženskou část hereckého ansámblu. Jen Bombshell není tak dobře napsaný a bohužel ani zahraný, přestože se úvodní trio sakra snaží. ()

marhoul

Nečekala jsem mnoho a líbilo se mi to velmi. Tohle bude na delší lokte. K #játaké zaslepené sympatie nechovám, důvodem bývá klasické rozuzlení. Po finanční náplasti mají dámy svůj, osobnost devastující, problém zahojen, stejně jako postava, kterou ztvárnila Nicole Kidman. Veřejná satisfakce a prachy. Zvítězila? Vážně? Navíc řadu incidentů vytahují zneužité ženy dvacet let po té. Chápu, že jinak to nešlo, jenomže ono to působí všelijak i na ženy samotné, natož na přiblblého mača z Dubiny, který si vypíjí palici každé volné dopo nebo odpo (záleží od šichty) ve Vendě. Udělaly to pro kariéru, chtěly popularitu, role, prachy, ceny, těžily z toho roky, já říkám (zanícené feministky a feministé prominou, nechci se nikoho dotknout), na jejich místě bych osobně s ničím takovým nikdy ven nevylezla, cítila bych se jako prostitutka. Raději bych se užírala, než bych se veřejně přiznala k regulérnímu výměnnému obchodu, protože on to prachsprostý deal byl. V tom mají, naneštěstí, prasáci, kteří je zneužili, pravdu. Forma děsná, situace příšerná, ano, ale pakliže se s někým jdu dobrovolně vyválet na hotelový pokoj proto, abych hrála v největších trhácích Hollywoodu, jiné skóre mi z toho těžko vyjde. Ale jak říkám, takto to cítím já. Ne tak ambiciózní, žiji jiný život, běžný život, však také vystavena kdečemu ve velkém kolektivu (jako většina žen dnešní doby, proto je to téma palčivé, aplikovatelné do obecné roviny, manželky-zlatokopky nevyjímaje) , v němž muži mívali dlouhá desetiletí výrazně navrch, kde vládli. Mám asi výhodu, protože ke mně se pánové chovají v drtivé většině případů tak nějak automaticky jako gentlasové, kteří chtějí udělat dojem (všechna čest, chválím, je to skvělé!) a pokud ne, uzavřu: šovinistický blb, jeho drahou lituji. Nemám problém se verbálně vymezit , však dál se tím nijak netrápím. Naštěstí mi nikdy primitiv nešéfoval. Ovšem, vždy hraje roli povaha, (feministky, feministé, přírodní ženy a jiné citlivější duše opět prominou) vzhled, ale hlavně NADHLED. Dobře vím, že každá žena se s tímto úskalím vypořádává po svém, je v tom hodně proměnných, může narazit na kohokoli. Nebo já měla celý život nevšední kliku a proto se na to dívám svou optikou. Je záslužné, že se o těchto věcech hovoří, že vznikl film, že se tlačí na to, aby se pánové chovali slušně, že se ženy brání, chtějí se prosazovat na základě schopností, nikoli přes postel, jako kus svlečeného masa komukoli po vůli. Tyto společenské změny nějak začít musely a ačkoli mám k metoo nemálo výhrad, zdravý rozum dokáže uznat, že toto důležité téma je. Film problematiku vystihuje dobře a dámy v hlavních rolích byly vynikající! Co si k reportérkám arogantní nadřízení dovolili, je kapitola další. Za to by měly padat tresty, ne je pouze sesadit z postu, zajištěné odeslat na odpočinek a cvakat za ně zneužitým ženám „bolestné“. Jsou to prasata, která by měla čumět na dvůr přes mříže. Stát se to našim dcerám, všichni se vzácně shodneme, že takto tedy NE! Na stranu druhou v tomto únavném elaborátu ještě zmíním, že každý dělat všechno nemůže. Ačkoli je to momentálně taková ta ultralevicová móda, díky které vyzobávají bezpracně a s úsměvem populisté, nacisté, či bývalí estébáci desítky procent hlasů demokratickým stranám, neboť masu lidí vcelku pochopitelně vytáčí například ambice děvčátek zpívat v chlapeckých sborech, jež fungují jako chlapecké od středověku, nebo ženy v profesi zásahových hasičů, ortopedů, bagristů či dirigentů, také pějící vousaté zpěvačky se nesetkávají se všeobecným pochopením, ani tlaky na omezení přijímání masité stravy, či cestování letadly, inu bude trvat ještě dlouho než si neohroženě zádumčiví, věčně studující, hipsterští, veganští mládežníci nad svým avokádovým latté uvědomí, kam až své společenské nároky vyšroubovali a obávám se obávám, aby nebyli zaskočení, že planeta jakože nakonec dobrý, ale kdo že nám to na ní zbyl.. Což o to, my masožravci, pochlastávající kuřáci, příležitostní lehcí feťáci už budeme mít dávno v lebce burtonovskou žížalu, ale oni si to tady, s tou svojí příkladnou životosprávou, budou užívat do stotřiceti. O tom jindy. Narážím na to, že žena na obrazovce atraktivní být má. Šéfové televizí oprávněně hodnotí vzhled, účes, výšku, hezké nohy (ne tak, jak to bylo podáno zde, kdy trefně vystresovaná Margot musela vyhrnout malé černé až po pupek), ale v této branži vizáž důležitým kritériem je. Brojení proti něčemu takovému mi přijde ulítlé. Marika z hladového okna by asi neskončila v hladovém okně, kdyby televizní politické debaty mohla dělat každá, která děsně chce, může a tedy, aby nebyla diskriminovaná, logicky musí.. Nevidím problém, že ve FOX musely ženy nosit šaty a vystavit své dlouhé nohy v záběru. Tady už řvoucí fúrie jely to svoje, co nemusím zase já. Záběr na krvavý puchýř na patě, co by znak neúnosného pracovního utrpení mě pochopitelně pobavil. Kdo dočetl až sem, má můj obdiv. ;) Mějte se fajn. () (menej) (viac)

rikitiki

Když se spolčíš s ďáblem, čím čekáš, že se ti odmění? Film je standardní výpovědí o naprosto nepřípustném chování a vztazích na pracovišti, což však, bohužel, bývalo (a i bývá) na některých místech normou. Když však jde o televizi Fox, zvyšuje to diváckou atraktivitu. V žádném případě si ale nemyslím, že by si to ty holky zasloužily, nebo že by nadřízený měl právo na něco takového. ____ Film neurazí ani nenadchne, spíš jen popisuje, než že by vyprávěl. Je třeba takové filmy točit a hlavně konečně už brát jako normu, že tohle se fakt nesmí. SHRNUTÍ: Sexualizované násilí na Foxu. ()

claudel

Film na téma "MeToo", možná první, ale který nebude určitě posledním. Určitě nelze takové případy, které se staly, nijak zlehčovat nebo oběti dehonestovat. Co bych u filmu vyzdvihl - masky, zasloužený Oscar a další ceny. Dokonce bych řekl, že stačí maska Johna Lithgowa. Herecky dominuje právě on ve své odpornosti, odpudivosti a zatvrzelosti a Margot Robbie ve své křehkosti, naivitě a slepé důvěřivosti. U Nicole Kidman jsem zděšen a zmaten, protože mám pocit, jako by jí nasadil někdo masku na hlavu, ale obávám se, že podstoupila taková "vylepšení", že ona hraje bez masky. U Charlize Theron jsem na vážkách. Ostatní postavy se ve filmu jen tak mihnou, že jsem upřímně nebyl schopen začlenit je do děje a přiřadit si je k někomu a něčemu. Výjimku představuje Malcolm McDowell, jehož krátký výstup je zcela zásadní a jeho věta vůči Johnu Lithgowovi při jeho agresivní defenzívě - "Tenhle úhel pohledu nikoho nezajímá" je větou nadčasovou, jež prostupuje všemi podobnými případy až do současnosti a bude pokračovat dále. Co se mi na filmu nelíbilo - celkově mi nesedlo úplně pojetí, na druhou stranu není to natočeno nudně, děj graduje a některé dialogy se opravdu povedly. Takže hezké tři hvězdičky. ()

ARI50

Charlize, Margot, Nicole jediný důvod dívat se na tuhle blbost, mě to prostě nezaujalo a nebavilo, herečky byly působivé ale to je všechno. ()

luka4615

Na snímku Bombshell Vás v první řadě zaujmou výtečně namaskované ústřední herečky, jež právě díky tomu až neuvěřitelně smývají hranici mezi hraným filmem a dokumentem. Dále je to ale bohužel jen banálně a velmi těžkopádně natočená záležitost, jež i navzdory svému palčivému tématu za pár měsíců vyšumí do ztracena. Škoda. „Do you know why we dress soldiers the same? So everybody knows they're replaceable.“ ()

Morholt

Pokud jste zastánci MeToo a zuřiví feministé či feministky, utvrdíte se ve svém přesvědčení a pokud stojíte na druhé straně barikády, názor rozhodně nezměníte. Zkrátka a jednoduše rutinní drama na společenskou objednávku. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale na druhou stranu jsem se ani nebavil. Vidím to jako čistokrevnou šeď neschopnou vyvolat byť jen minimální emoci. Za výraznější zmínku stojí jen Charlize Theron, která je Megyn Kelly neskutečně podobná. Na druhou stranu na ní napatlali tolik make-upu, že se to odrazilo na hereččině mimice, za kterou by se nestyděl leckterý medvěd. 50% ()

ScarPoul

V zásade veľmi presný a funkčný film, ktorý stojí na silných postavách. Herecky bezchybné a v rámci súčasnej doby aj aktuálne a nezdierajúce. Veľké plusom je,  že nie všetci muži sú tu zobrazení ako monštrá. Na druhú stranu je to aj bez pamätnej alebo silnej scény. Čo v zásade tak dôležitej téme trošku podkopáva nohy. Prostredie veľkej politiky bolo vždy svinské. Ukazuje to množstvo filmov a z rôznych aspektov. Aj sexuálne obťažovanie má v celom tom boji o moc svoje miesto. Film je funkčný aj v tom o čom nehovorí a čo len naznačuje. A pre mňa je aj pozitívny v rámci finále, kedy sa celé to snaženie môže javiť trošku zbytočné. Pôsobilo to uveriteľne. To ale neznamená, že netúžim vidieť film kde nejaká baba vojde do mocenského sveta a ukáže všetkým, že nie je pasívna obeť. Pár podobných filmov bolo a vždy som ich uvítal (Promising Young Woman). Každopádne funkčná záležitosť, ktorá keď už nič iné, prinúti diváka pozerať sa na všetky tieto hrôzy aj cez inú optiku. Uvažoval som nad 4*. ()

corpsy

Snažím sa byť nezaujatý a objektívny, čo sa samotného námetu týka. Myslím si ale, že obe strany majú pokrivené priority a že dnešná sociálny pohľad pripomína moderný stredovek s tým rozdielom, že špina a zatuchnutosť je len metaforou. Film samotný je pomerne svižnou výpoveďou o tom, čo vlastne definovalo novodobý smer, ktorým sa táto planéta, ktovie či správne, ubieha. ()

ledzepfan

Ono to není vůbec špatné, ale vedle seriálu The Loudest Voice to působí jako takovej čajíček.. Sice asi chápu, že Bombshell je trošku více usazený do reality, ale díky tomu to působí dost bezkrevně a sterilně. Jakoby filmaři chtěli sdělit něco závažného a přitom pokudmožno nikoho neurazit... Nejsilněji tady vyčnívá přirozená Margot R. ale ta nedostává zdaleka tolik prostoru aby to vytáhla o level výše.. Theron je v zásadě taky ok.. Kidman spíše maska.. ()

Alementina

Hm ... myslite si, ze se nas v Čechách neco takoveho netyka ... omyl. Moc presne si pamatuju ty momenty, kdy jsem svym krasnym mladym kolegynim nezavidela, kdy balancovaly na tom tenkem lede, kdy ty chytre dokazaly balancovat, ale prijemne jim to nebylo ... a byly z toho benefity ... a pak i ty, co uz tak moc dobre balancovat neumely a nedokazaly se vymanit z toho šefova prilis pevne sevreni v bocich, ktere jim prijemne nebylo .. Priliš mnoho pribehu, co si clovek vyslechne u sklenky vina, protože za střízliva se to těžko přiznává i sobě samé a na ktere se snazi zapomenout .... A to si pořád myslím, že jsou v Americe moc průderní a že flirtování je zdravé, jen malokdo zná ty hranice a málokdo umí rozeznat, že každý ty hranice má někde jinde.... ()