Nechajte ho ísť

• Česko Nechte ho jít (viac)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (Cinemart)

Martin741

Najlepsi film Clinta VychodnehoLesa ktory nenatocil Clint Vychodny Les. To viem ze take daco jestvuje od Sarady s Garym Crantom  a o tomto filme Sarada 1963 sa hovori ze je Najlepsii Hickokov film, ktory nenatocil Hickok. Cisty zajeb  : 45 % ()

bourec

Komorní příběh, jehož nejsilnější devízou jsou dvě hvězdy filmovýho plátna. Film totiž plyne velmi pozvolna, a teprve po návštěvě tý buranský rodiny, kam se jejich snacha provdala, a chování milé maminky Blanche, je jasný, že tohle moc šťastně nedopadne. Na tom konci pak bylo závislý moje hodnocení. Protože sledovat vcelku pomalej film , kterej vyšumí takříkajíc do ztracena, to bych byl nasranej. Konec nakonec v pořádku.60%. ()

laik_60

Téda ! Tomáš Bez ucha a takýto film. ts ts ... Výborná dráma, so skvelou Dianou a Kevinom. Kamera skvel, nezabudla ani na krajinne zábery severnej Dakoty, od stretnutia dvoch rodín film nabral neskutočné obrátky so perfektným záverom. ()

C0r0ner

Místy natahané některé sekvence a dialogy, jinak extrémně nepříjemný film (jako Noční zvířata), u kterého člověk skoro od začátku ví, že nedopadne kdovíjak dobře, a na to rozuzlení se netěší, i když je mistrně zpracované jak herecky, tak scenáristicky a režijně. Takový ten moc dobrý film, který už ale člověk nechce vidět znovu. 85% ()

Juto

Šikovne natočený thriller. Film má pomalé tempo, čo dobre funguje. Záver filmu mohol byť lepší. Ale dá sa na to pozerať. 6/10 ()

Martrix

Kdy už pochopíš, že ne vždycky dostaneš, co chceš. Hutný dramatický příběh o těžkých ztrátách, jde jen málokdy podat svižně. Nejdřív je potřeba ukázat to dobré, aby bylo divákovi zřejmé oč postavy přišly. A to je občas trochu nuda. Takže ano, přestože jde o relativně nesložitou dějovou linku, je to pomalé. Pro někoho až rozvláčné a pro ty, kdo čekali neowestern a la Eastwood, dokonce utahané. Středobodem tohoto příběhu není pomsta, napravování nějakých křivd, nebo souboj s padouchem. Celé to stojí na vztahu George a Margaret. Resp. na její neústupnosti která je OK, když jde třeba o pořízení nových záclon, ale je velmi problematická, když jde o střet s někým neústupnějším a navíc nebezpečným. George věděl, že se Margaret nezastaví takže dělal co musel. Nebo spíš co si manželé myslí, že dělat musí. Tvůrci si jistě byli vědomi, že nebude stačit obsadit jen známé herce. Museli najít takové, kteří budou typově přesně zapadat a budou mít skvělou chemii. Možná tento pár zahlédli v Muži z oceli...i tam Costner s Lane ztvárnili manžele, kterým člověk věřil každý společně odžitý rok. Pro tento film je navození takového dojmu důležité. Samozřejmě bez dobrého scénáře by to nešlo, ale ti dva k sobě sedli dokonale. I díky nim ty dvě hoďky utekly vcelku rychle. A pak také díky podmanivé krajině amerického středozápadu a výborné práci Bezuchy na obou postech. K dokonalosti mi chybí asi jen jiný závěr a jiný hudební skladatel. Přesto...můj šálek kávy. PS: tentokrát český dabing výrazně pomáhá. ()

rizek2

Spekulovat, zda herecká kariéra Kevina Costnera nabrala druhý dech, nemá po skvělém výkonu v seriálu Yellowstone smysl. Role zádumčivých otců, jež nemají problém tu a tam řešit věci násilím, Costnerovi jednoduše sedí. A téměř totéž, co předvádí v rančerském seriálu, zde přetavil do postavy vysloužilého šerifa, kterému zemře syn zanechav po sobě manželku a dítě. Šerifova snacha se brzy znovu provdá, nový manžel ji však bije. Společně odjíždějí přes polovinu Ameriky k jeho podivné rodině, a to se bývalému šerifovi logicky nelíbí. Překvapivě poklidné drama diváka dlouho napíná s lehce westernovým nádechem v pozadí a čekání na chvíli, kdy se vše zvrtne, tak šponuje napětí na maximum. Snímek si vysloužil s odkazem na Costnerovu slavnou roli přízvisko Tanec s vnuky. ()

BoXBe

Nedoporučuji. Nejemotivnější scéna byla, když Kevin Costner posunul židli. Kdyby z něj v té chvíli vylezl Mr. Nobody, tak je ten film dneska klasika. Namísto toho je první půlka filmu nuda k uzoufání = prolog, který měl trvat třicet vteřin, druhá půlka brutální béčko, hraničící se sebeparodií nějakého laciného amerického seriálu, který se pokouší o strašidelné historky v jedenáct večer na Nově v devadesátých letech. O ničem. Ani hezký to v ničem není. Koncept, že to má být pomalé, tomu ani za mák nepomohl, spíše to vede k úvaze, proč to netrvalo celé půl minuty, protože asi tolik toho v tom filmu je. Synopse jsou bohatší na významy, kterých se filmu nedostává. ()

majo0007

Filmu chýba niečo kľúčové... Ako v bare u Greelyho v Eastwoodom Unforgiven. Proste sa celé filmy tiahnu ako žuvačka ale záver je kľúčový. A tuná Let Him Go zlyháva. ()

sator

Námět bolestný a zajímavý, chtělo to ubrat na psychopatii postav a bylo by to věrohodnější ... A Costner už by za ty roky měl vědět že hlavního parchanta nemůže nechat na živu jinak ho on zabije :-) ()

Radiq

By se mohlo zdát, že půjde o takovej ten nudnej film, kde se bude truchlit kvůli mrtvýmu synovi. Ale syn umře a přesuneme se až do doby po truchlení, na které bych teda zvědavej nebyl. Diane Lane i Kevin Costner svou roli sehráli parádně... a Diane má navíc mou velkou úctu, když ve svém věku pořád vypadá takhle skvěle (a jde to i bez plastik) - myslím, že pro muže by byl sen, kdyby jeho stará v jejím věku vypadala takhle a ne jako bečka sádla, strhaná matka nebo vyjetej olej. Ale na Kevina taky musím pět chválu. I deset chválu. Děj se sice může zdát trochu vleklým, ale mě stejně bavil, protože to bylo tak krásně civilní a uvěřitelné a pořád se to někam posouvalo... a navíc pak přišel ten dramatickej konec. Překvapilo mě to a překvapilo mě to dobře. ()

UhLee

(7/10). Osobně Kevina Kosťu moc nemusím. Nezažil jsem dobu jeho největší slávy a teď už nemám nejmenší potřebu si k němu hledat cestu. Ovšem tomuto snímku jsem dal šanci kvůli doporučení přátel. Už od prvních minut jsem byl velice mile překvapen. Máme tady překrásné prostředí. která sálá příjemnou atmosféru na diváka. Do toho Giacchino geniálně brnká na kytaru a cítíte z toho jakousi Eastwoodovskou atmosféru. Potom film nabere nečekaný směr, který na konci ještě víc graduje. Trochu mě mrzí, že během celé stopáže se není moc čeho chytit kromě začátku a konce. Diane Lane s Kevinem tady ovšem mají mezi sebou parádní chemii, která nepolevuje. Má to nedokonalosti v podobě hluchých míst a občasného šustění scénáře, ale to jsem schopen snímku odpustit. ()

jedna_vrana

Margaret: „Viem, čo som stratila.“ George: „Margaret. Niekedy je to všetko, čo prináša život. Zoznam toho, čo sme stratili.“ Kevin Costner točí filmy o hlbokých ľudských príbehoch. Väčšinou v kovbojskom klobúku, často rieši bytostné problémy rodiny. Akoby autor filmu nedokázal ukončiť príbeh inak, ako smrťou hlavných aktérov. Príbeh sa začne kaziť vo chvíli, keď na seba začnú vyťahovať zbrane. Koniec je prehnaný, neuveriteľný, včítane deštrukcie domu, kde na záver vidíme horieť prázdnu drevenú konštrukciu domu – bez zariadenia. Vlieklo sa to pomaly, až nudne. Ako sa píše v životopise Kevina Costnera – je autorom a aktérom mnohých béčkových filmov, snáď sa ešte dočkáme aj niečoho skvelého, ako bolo v časoch jeho najlepších úloh z 90-tych rokov. ()

Tosi

Tiché drama pro dospělé, stylem vyprávění podobné Eastwoodovým filmům. Jednoduchý příběh, ale nabízí spoustu napětí, až vás to na konci posadí na prdel. Hodně příjemný překvapení. ()

Qitek

Od druhé poloviny skvělá žánrovka s atmosférou. Do večeře bohužel se táhnoucí slow burn bez onoho potřebného vtáhnutí, co by to potřebovalo. Ale ve výsledku fajn věc. ()

Johnny.ARN

Pomalá, otrlá dráma o dvoch geriatrikoch na výlete. Ako život u svokrovcov s debilom manželom nie je nič moc, problém nastáva, keď si režisér zmyslí, že to natočí ako žánrovku a diváka unudí k smrti siahodlhými expozíciami, aby sa nestalo, že nepochopí každú emóciu. Sekanie rúk a pálenie domov je len príjemný bonus. 2 z 5 ()

BROKEN_

Chvílema dusná atmosféra, která vrcholí skvělým finále ( když si vzpomenu na scénu u večeře, tak vám povím, že se mi špatně dýchalo ). Film je sice předvídatelný, ale je to dobře natočené, herecký perfektní - Diane Lane je skvělá a Costner hraje svůj standard. Do toho pěkná hudba od Michaela Giacchina. Dovedu si představit, jak by film vypadal v režii Davida Finchera, to by bylo něco! Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí, je to fakt dobrej film. 7,5/10 ()

elanius

(14/2023) / Na rozdiel od väčšiny oceňujem civilné a (zdanlivo) nie veľmi hlboké spracovanie. Častokrát je menej viac a pre mňa je toto presne ten istý prípad. Nepotrebujem vždy do extrému vyhrotené, doslovne zobrazené emócie, aby som sa vedel vcítiť do situácie. A hlavne keď je hlavná téma tak jednoznačná. Film ma chytil od začiatku až do "Eastwoodovského" konca. A myslím, že záver bol výborný, logický a jediný možný. Komentovať Costnera moc netreba, zase raz vo svojej koži, výborný, ale Diane Lane, wow, jej postava dala celému príbehu morálnu oporu a zahrala rolu famózne. (9/10) ()

hroubek

Hodně působivý, pomalejší western se skvělou atmosférou a parádními herci. Režisér Thomas Bezucha velmi správně uchopil film. Nikam nespěchá, spoléhá na pečlivě vybudovanou atmosféru, výborně napsané postavy a taky jistou nevyhnutelnost, co musí přijít. Bezucha nám dá prostor, abychom poznali postavy, pochopili co je pohání a taky, proč jsou takový, jaký jsou. A to neplatí jen o hlavní dvou postavách, ale i o vedlejších. Díky, tomu to nepůsobí, tak černobíle, jak by se na první pohled mohlo zdát. A Bezucha tento kontrast výborně využije ve dvou scénách (večeře a pak v hotelovém pokoji). V obou případech jde o perfektně natočené a vygradované scény, kde by se napětí dalo krájet. Samozřejmě dost tomu pomáhá velmi kvalitní obsazení, které táhne celý film nahoru. Diane Lane je zde skvělá a svou postavu zahrál perfektně. Kevin Costner tento typ postav umí a zde předvádí kvalitní výkon. Lesley Manville vstoupí na scénu a ukradne si jí pro sebe. Její výkon je skvělý a mrazí z něho v zádech. Film má pomalejší tempo, ale dokáže to krásně využít ve svůj prospěch, zvláště ke konci. Nechte ho jít je silné drama, které se opravdu povedlo. ()