Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

PTomA

Kdo mi jde po krku působí trochu jako levná kopie Sheridana, ve které nefunguje vůbec to, co je esenciální pro jeho tvorbu - postavy. V 90's na Nové v 22:00 by to možná obstálo, v dnešní době film působí příliš směšně. ()

prochyn

Místní intelektuálové to strhali, ale mně se to líbilo. Napínavý příběh a krásná příroda, občas v plamenech. A krásná Angelína, taky občas v plamenech. ()

Naghavi

Scénář jakž takž, ale dvojice zabijáků, to byla komedie teda...Angelina dobrá, ale už rozhodně nepatří do elitní skupiny...Slabší tři hvězdy. ()

hony23

Angelina si zase hraje na drsnou holku a coby hasička zachraňuje malého kluka nejen před lesním požárem, ale i před dvojicí nemotorných zabijáků. První půlka dost nudí, ke konci se to rozjede, ale protože vše směřuje k očekávanému happy endu, o nějakém napětí se moc nedá mluvit. ()

KolarikKing

Celkem nechápu zdejší hodnocení. Samozřejmě se to nemůže srovnávat s Wind River, ale průser to taky není. Odehrává se to v krásné montanské krajině. Film nenudí a i když je tam dost nelogických momentů (jo ty dva zabijáci byli fakt neschopný ), tak sem se bavil. Angelina mi ale do tohohle moc neseděla. Za to jsem rád za svého oblíbence Jona Bernthala. 6/10 ()

Ronkar

Ačkoli to má zde hodně nízká čísla, faktem zůstává, že jediný co nefunguje, je scénář. Vše ostatní mi připadalo naprosto v pohodě a vlastně jsem se u toho celkově bavil. Režie, kamera a výprava je  dobrá a sympaticky komorní, soundtrack funkční, prostředí lesnaté Montany je nádherné. Těch několik akčních pasážích je natočeno dobře (je jich tu méně než byste asi čekali). Herci hrají dobře a to včetně toho klučiny. Nejvíc mi paradoxně neseděla právě Angelina... asi proto, jak známý má xicht. Ale nehraje špatně, kdepak, jen by mi do té role prostě seděla víc jiná herečka... např. Emily Blunt. Na druhou stranu, když se ohání cepínem furt jí to sekne. Chyb je bohužel moc. Expozice je moc dlouhá, takže na nějaké zvraty a akci dojde až po půlce, ale několik napínavých scén je velice dobrých. Místy jsem si přitom vzpomněl na devadesátkového Cliffhangera. I přes přímočarost to bohužel nefunguje emocionálně, ani jako celek, který by sdělil nějakou myšlenku. Trauma hrdinky, které má dost prostoru se objektivně nikam neposouvá. Prostě tu je, aby se neřeklo, že je postava plochá..., což je i tak a všichni ostatní také). Duo záporáků se v jednu chvíli chová fajn, v další jako idioti. Blbosti a kraviny jako bleskové pole, těhotná drandící na koni a skákající hrdinka před bleskem z věže si mohli odpustit... jinak je to totiž natočený vcelku realisticky. Jednoduchý thriller bez jakkékoli přidané hodnoty. Průměr. A to je v případě Sheridana sakra škoda, protože potenciál v tom byl. ()

Kushina

Taková celkem jednoduchá thrrilerovka, která mě nasrala především tím, že umřelů Jon Bernthral. Kurva, The Pusniher je immortal!!! Jinak vcelku jednoduchý příběh, parta 2 zabijáků od FBI, proti které nikdo nic nezmůže.... Konec dobrý ale i tak, prostě levnější béčko co nebylo nejhorší. 50% ()

Heywood

Angelina Jolie svůj nedostatek herectví vždy vylepšovala elegancí a noblesou. V čase kdy se stala brangelinou se obojí ztrácelo. Elegance i noblesa. Zůstala herečka (stále se na ni dobře dívá), která se snaží předvést, že její úspěch nebyl náhodný a pro pokračování kariéry si vybrala vděčně téma požárníků s filmovým traumatem uhořelých dětí. K tomu si přidejme tajnou zápletkou boje vysoké moci proti odhalení nepravosti. A máme tu zajímavé blesky, co řádí jako pominuté a vrahy,kteří mají prostředky a vybavení o kterém se mnohým jenom zdá. A mrtvoly přibývají. Proto ovšemže jezdí policisté ve službě v ochranných vestách. Dost ošklivý pohled na dnešní USA. A pokračujeme honbou za svědkem. Noční záběry jsou perfektní a příběh nabývá na hutnosti. Hoří a  cesty k útěku se komplikují. Ale afroamerická stopařka si ví rady a zatímco Angelina si léčí zrasované nohy (požárníci fasují asi hodně mizerné boty), tak boj o hlavního svědka i milovaného taťku pokračuje. A to krvavě, takže divák je v napětí a v očekávání, co se ještě v Montaně stane. A nastupuje ta věčná lidská slušnost, která až tak příliš často prohrává ve filmu i v životě. Ovšem záběry na ohníčky jsou podmanivé a tak v žáru pekelného ohně čekáme už jen na zázrak a rozuzlení. Končíme s tím, že Finn Little v dětské roli byl přesvědčivý a herci si za výkon zaslouží palec nahoru. Nebyla to objevná pecka, ale slušné řemeslo a to si hvězdy zaslouží. JEN poznámku: Na žádné TV vysílání bych dnes už neuvěřil. Vše patří oligarchům a BIG tech a ti nic nepustí, co se jim nehodí do krámu. Ani amerického prezidenta už ne. Amerika dnes není zemí svobody, i tenhle film nakonec skutečné pachatele a důvody vražd neukázal.. ()

bonovox

Slabý thriller, ktorý nevyužíva naplno nehostinné prostredie horiaceho lesa. Angelina je v hlavnej úlohe nevýrazná a málo uveritelná v úlohe drsnej hasičky. A k tomu hlúpe konanie dvoch zabijakov... ()

Dawe2

Skvělá Angelina Jolie, naprosto vynikající Finn Little, dobří ostatní herci. V příběhu si ale řeknete tolikrát, že tohle je blbost, takhle to není logické, tohle by se určitě nestalo, takhle by to nebylo, že prostě musím jednu hvězdu ubrat, škoda, nechybělo by moc. SPOILERY!!! Dva nájemní vrazi chvílemi připomínali spíše hloupé lupiče z filmu Sám doma :-). Největší kravina co mohl otec udělat, že zasvětil syna a namočil ho do toho, což by se asi normálně také nestalo a těžko by to někdo předpokládal. ()

Crust

Béčko od Sheridana se spoustou zrecyklovaných herců z Yellowstone a jiných jeho scénaristických a režisérských počinů, z nichž se tento film řadí k tomu nejslabšímu, co jsem od něj zatím viděl. Ale má to pořád ty prvky, které od jeho filmů čekáte, dobře natočené přestřelky, drsní venkovštví hoši v nadupaných pickupech, příroda, živly, atd. Jen bez té studené a herecky prázdné Angeliny bych se obešel. PS: Doporučení pro fanoušky Hrdinů ohně (Only The Brave), má to podobný vibe, i když povhopitelně příběhově a herecky mnohem slabší. ()

jojo33

Krasne nasnimana montanska vysocina i nizina. A to je asi tak vsetko. Taylor Sheridan si tentoraz berie dovolenku a to jeho patlalske duo akoze "tvrdych zabijakov" je na zamyslenie. Nabuduce ta poprosim uz bez toporneho Bernthala, ktory roky pouziva jeden a ten isty herecky "macho" vyraz, hodiaci sa mozno do Punishera, ale nie sem. Najserioznejsia vycitka vsak prichadza s Angelinou Jolie - krasnou zenou (pery, oci) to na pohlad - ktora sa do tohto typu role vobec, ale vobec nehodi. Uveril som jej vsetky pani Smithove, Lary Croft ci Changelingy, ale specialistka na ohen a prezitie je velky castingovy fail. V takejto skoro az zalesackej, spinavej roli by som si mozno vedel predstavit trebars Samanthu Morton, ale ju urcite nie. Ma to niekolko zaujimavych momentov (ohnivy sprej, blesky na luke, vyborne nasnimany ohnivy zaver), ale od rezisera Wind River je to ultimativna podpasovka divakovi a slabe tri hviezdy. PS: Co sa to deje? Tento vikend som ocakaval od Woman in the Window a prave tohto velke divacke zazitky a su to viac-menej prekvapujuce faily od matadorov Wright/Sheridan. PS2: Angelina na 2-3 sekundy v cipkovanej podprsenke je cisto samoucelny markentingovy tah. ()

thekalli

Je mi jasné, že to tady asi všichni budou hejtovat, ale vlastně ani nevím proč. Pravda, Hoult a Gillen si asi měli zavolat Reevesovi o rady pro trénink nebezpečných zabijáků, ale hráli přesvědčivě, Bernthal měl častěji nosit ty černé brýle, vypadal v nich nebezpečně. Mělo tam být míň těch divných střihů a spíš víc delších záběrů kamerou. Zároveň tam ale byly povedené záběry. Vlastně mi to nepřijde o nic horší než dvojka Sicaria, utíkalo mi to, moc jsem se nenudil a přijde mi to o dost lepší než Bez Výčitek a to všechno bez výčitek. Samozřejmě na skvosty jako Wind River a Hell or High Water to nemá. Angelina Jolie super. Příběh, náhody a rozhodnutí postav komentovat nebudu. Mohlo to dopadnout líp, ale i hůř. ()

Bogrant

Sheridan je v lesoch ako doma a dokáže využívať tunajšie prostredie a elementy vo svoj prospech a správne do nich zapomponovať osudový boj svojich postáv (pravda, beh cez blesky už bol pridaný akosi umelo na efekt). Akurát tentokrát ten boj, i keď sa snaží byť čo najviac zapeklitý, nie je veľkou scenáristickou bombou, ktorá by sa vytasila s niečím nepredvídateľným (nepočítajúc požiar). Pozerať sa to však dá a charaktery, i tie záporné majú niečo do seba, hoci viacero stupídnych motívov v závere ich strháva. Je to protiklad, ktorý sľubne začne, ale neudrží sa po celý čas. ()

naytsirk

Naprosto nudná záležitost bez jakékoliv možnosti čímkoliv zaujmout….Rozplizlost je všudypřítomná, děj se někde zpomněl a Angelina to taky nevytrhla…Kde byl příběh, kde bylo napětí? Ach jo…. ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)