Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

Praxis

Postavy, které se chovají jako po lobotomii mozku. Všichni hrozně nesympatický a titul dementská záporácká dvojice číslo jedna pro tento rok je vybrána. Čokotěhule (omg povinná kvóta BLM) padající přes několik stolů, která by okamžitě asi potratila si zahraje na Chucka Norise a všechny tam vykosí a ještě k tomu naprosto hnusný digioheň. Tohle bylo velmi podprůměrný výkon režiséra, který natočil luxusní Wind River? 40% ()

slord

Keď som počul o novej Sheridanovke, tak som sa dosť tešil. Námet znel celkom fajn, casting bol tiež veľmi dobrý, ale bohužiaľ dostal som dosť nudný a zbytočný film, ktorý neutiahla ani Angelina Jolie. Postavy boli úplne ploché a ku žiadnej sa nedal vybudovať vzťah a bolo mi vlastne jedno kto prežije a kto nie. Béčkový film, ktorý vyzerá akoby ho natočil a napísal nejaký začiatočník v tomto obore a nie ten Sheridan, ktorý nám naservíroval parádny Wind River, ktorý som si dosť obľúbil či našlapaný seriál Yellowstone (musím ho dopozerať konečne). Tak jasné, tá krásna scenéria Montany mi vyrazila dych, ale čo z toho, keď celý film napredoval veľmi pomaly a nudne a z hlavy mi vyšumel hneď po skončení, proste ak si nechcete skaziť dojem z tohto pána, radšej vynechajte. 4/10 ()

blackrain

Tak je to béčko, co si budeme povídat. Bohužel je ale rutinní a průměrné. Očekávala jsem atmosférickou a nervy drásající pecku. Tu jsem nedostala. Z dvojice zabijáky jsou hlupáci. Angelina Jolie toho taky zrovna moc nepředvedla. Příroda byla krásná. Třeba knižní předloha bude lepší. ()

higuain

Those Who Wish Me Dead je se svými 53% podle mě podhodnocený, sám bych to viděl tak na cca 65%, protože se v zásadě nejedná o vůbec špatný film. Jako jednoduchý akční survival thriller je to velmi solidní jednohubka, jako film Taylora Sheridana je to ale přece jen trochu zklamání a to především kvůli slabšímu scénáři, řemeslně na tom ale není nic špatně a má to slušný obsazení, tempo i soundtrack. ()

M.i.k.e

trailer vypadal dobře a po skvělém Wind River nebyl důvod se na nového Sheridana netěšit (i když scénářem k poslední Clancyovce se moc nevytáhnul).Realita nicméně překonala očekávání a bohužel ne v pozitivní rovině.Those Who Wish Me Dead je totiž zoufale debilní a nudné.Angeline sem její hasičku s potřebným traumatem nevěřil,zápletka je tuctová a jako zlatý hřeb je tu dvojka dementních amatérských zabijáků,které nejspíš učil zabíjet Láďa Hruška.Zhruba od poloviny mi už bylo celkem jedno co se tam děje a i kdyby na konci všichni uhořeli,asi by mi to vůbec nevadilo.Zklamání...40% ()

Martin741

Rezisersky uplne odflaknute, drzal som sa radsej v pozadi s recami o novom talente vo filmovom svete. Napokon, reziser je len tak dobry ako jeho posledny film. No a Krajcir Sheridan teda posledne roky za vela nestoji. Meno si urobil Wind River -om, preto som bol maximalne zvedavy na jeho novinku. Ohen je priserne digitalny, lacna akcia, a prvu hodinu sa tam fakt nic nedeje. vatovo plane plky nepocitam, Angelina je uz za zenitom   : 6 % ()

Figu

Tak šílená béčková záležitost, že se divím, že to dnes, dvacet let po přelomu století, vůbec někdo vyšle jako očekávanou áčkovou podívanou do světa?!... Každopádně já si odmyslím to, jak to tvůrci chtěli podat a půjdu skromě ve stopách klasiky napínavejch thrillerů devadesátek.... A tam by přesně tenhle film bodoval na plnej čáře. Jen možná škoda, že Jolie tu čáru neukázala, páč by to v bijáku z devadesátek bylo naprosto normální a především by hlavně film najednou byl k zapamatování... Fakt průměr, bohužel. 55% ()

BarryLyndon

Já půjdu výjimečně proti davu a docela jsem si to užil.  Rozhodně se nemíním do krve hádat, že je to povedené. Ale přírodou, dobrodružností a přímočarostí mi to jednoduše sedlo. Výborné duo záporáků, charismatické vedlejší postavy a docela fajn vizuál. Nevím jak se postavit k Angelině, evidentně se snažila a dávala do toho vše, ale v tom chlapáctví působila strašně uměle, jako naleštěná porcelánová panenka ve sklepní boxerské bušírně. Ale nějak záhadně po letech jsem ji rád viděl, asi jako bývalou spolužačku do které jsem byl zabouchnutý na střední, které to i po 10 letech a dvou dětech pořád docela sekne. Ale prostě se tam nehodila. Když už to měl pod palcem Sheridan, tak by tam byla lepší Kelly Reilly že jo Tede. :) A četl jsem, že tam měl hrát Nicolas Cage, bez ohledu na gender by mu to sedlo o dost víc.Cítím tam pachuť zklamání, ale pohodových 7/10 to za mne je. A chytit to o víkendu odpoledne na TV tak si to bez očekávání užiju ještě víc. ()

bourec

Film sem si zhruba po roce připoměl, a ten look z konce minulýho milénia je mi neskutečně sympatickej. Je mi to líto, ale tohle mě fakt baví. Asi jsem konzerva. 80% ()

Nach

Těšil jsem se fakt moc na nový film mého oblíbeného Taylora Sheridana. Bohužel jeho Kdo mi jde po krku je jakýsi úkrok stranou do vod béčkovosti, která zde bohužel není ani moc zajímavá. Po mých chválách Sheridana jako excelentního scénáristy, si zřejmě můj oblíbenec řekl, že zkusí něco sepsat napůl plynu. No a výsledek vypadá tak, jakoby někdo oprášil vyřazený béčkový scénář z poloviny osmdesátek a rozhodl se ho moderně natočit. Angelina Jolie zde hraje Laru Croft, která má trauma z požáru. Společníka jí dělá malý kluk, který by se jednou mohl stát Batmanem. Ovšem všechno je to velice nezajímavé, často okatě digitální a béčkové až běda. Prostě Sheridanovi sluší pomalá dramata a ne akčňáky. Velký úkrok stranou do kaluže. Snad už se to nebude opakovat. 50% ()

C0r0ner

...a mně to kdovíjak nevadilo. Jo, sem tam se najde nějaký ten logický kiks a po Wind River máme od Sheridana pouze ta nejvyšší očekávání, ale jako jednorázovka to na zabití hodiny a půl stačí dobře. Za mě žádný průser. 70% ()

fugazi

Sheridan po lobotomii vypouští další otřesně béčkovou ubohost, která chvílema hraničí s parodií. To duo zabijáků s pistolema na kuličky je jak z Bláznivý střely, Angelina ve volný chvíli běhá po louce slalom mezi bleskama, do toho mezi stromama cválá zmatená těhotná pani na koni a v pozadí úplně zbytečně hoří digitální les, kterej vůbec nikoho nezajímá. Prostě nehorázná slátanina jejíž scénář nemoh bejt delší, než tahle recenze … 2/10 ()

Martrix

Po vynikajícím Sicario a velmi zdařilém Wind River, jsem od Sheridana čekal atmosferickou pecku, která diváka převálcuje inteligentní zápletkou a skvělým zpracováním. To samé asi čekali i producenti, takže se v Novém Mexiku proháněla pěkná řádka zvučných jmen, počínajíc nehorázně skvěle vypadající Andělínou a konče Jon Bernthalem, Nicholas Houltem a Aidan Gillenem, kteří už dávno nejsou jen seriáloví příštěkáři. Z asi slušného rozpočtu (nikde se moc nezmiňuje, kolik to stálo) si nejspíš pěkně ukousli i trikaři, kteří se při scénách valícího ohně opravdu vyřádili. Když k tomu přidáte nádhernou přírodu, kam Sheridan své příběhy umisťuje, zní to až podezřele lákavě. O to víc je divák překvapený, jak moc tuctový scénář Sheridan napsal. Jakoby se spoléhal na výše popsané, sázel jedno klišé za druhým. O nějaké zápletce nemůže být řeč, jde o "pouhý" thriller o zabijácích pronásledující otce se synem. Přidanou hodnotou je pouze nádherné prostředí Nového Mexika a Angelina Jolie, která se v posledních letech soustředí spíše na režii. Víc než zklamaný jsem zaskočený, protože bych čekal cokoliv, jen ne rutinní film, kterému sice nemám co vytknout, ale současně mi příjde po obsahové stránce zoufale průměrný. A to nezmiňuji některé za vlasy přitažené pasáže, které navíc nemají žádný význam pro děj, ani vykreslení postav. Škoda, v mnoha ohledech je mi ten film sympatický. ()

PROCESOR

Klasická naháněčka v krásné přírodě, kde se do toho zamotají i hasiči a těhotná ženská s odborníkem na přežitím a malým klukem, starým šerifem, zabijáky, šedou eminencí a požární hlídkou na strážní věži. Že Vám to přijde až příliš. Ne kdepak to je ten správnej základ na akci v lese. Takže ten průměr za mě určitě. ()

rizek2

Největší překvapení celého filmu je fakt, že jeden z mých nejoblíbenějších scénáristů posledních let, napsal (ne úplně sám) naprosto pitomej scénář. Nečíst knížku, možná nebudu tak kritický, ale udělat z postav bratrů zabijáků, kteří jsou v knižní předloze dvojicí se specifickou a neuvěřitelně spisovnou mluvou a absolutní precizností duo totálních neschopných fuckujících pitomců je totální fail. Těhle WTF momentů je tam mraky od úmyslně založeného požáru ( v knize omylem), přes hasičku Angeliny Jolie, ve které spojily dvě postavy z předlohy aby cíleně stvořil silnou ženskou hrdinku až po další a další. Jinak je to fajn devadesátkovej přímočarej thriller, z něhož ovšem šlo vyždímat mnohem víc (jo ty zabijáci jsou v knize fakt skvěle napsané postavy). Kouká se na to dobře, kdo nečetl asi s tím bude víc v pohodě, ale Wind River je prostě Wind River, tohle je Sheridanův průměr a hlavně scenáristické selhání. ()

okkac

Sice 3* jako pro Without Remorse, ale tohle se mi líbilo více. Má to ty Sheridanovské propriety, ale ničím to nevyčnívá. ()

sir-dave

Hlavní záporaci by si mohli podat ruce s Mokrými bandity Marvem a Harrym. Strašně debilní, místy nelogické chování zmíněných postav kazí potenciál celého děje. Přičemž film má slušného režiséra, spoustu známých tváří a příběh odehrávají se v hezkých lokalitách. Exteriéry jsou to nejlepší, dějově nic přelomového, jednoduchá oddechovka. ()

Radiq

Po všem, co Taylor Sheridan udělal (hlavně vynikající Wind River) jsem čekal nějakou podobnou bombu... a hlavně uvěřitelnou!!! Ale tohle není ani stejný hřiště, to je úplně jiná liga. Něco jak okresní čutaná. Průser na n-tou. Z počátku mě hned absolutně odradila Angelina Jolie, která se do role vůbec nehodila. Ta její drsná chlapská póza k ní vůbec neseděla, to by musela mít jinou tělesnou stavbu, než vychrtlá samá ruka, samá noha, samá koza. Dokonce mě tady napadl rým: dělá chlapské pózy, ale ční jí kózy. Podle mě byla tohle prostě role spíš pro chlapa, ale holt chceme mít asi genderově vyváženej film, tak co už... A pak je tu samozřejmě logika a chování postav. Největší peklo bylo to množství blesků, které nejdřív zničily vysílačku a pak při běhu po otevřeném prostranství jich kolem Angeliny uhodilo tolik (a jeden jí dokonce osmahl nohu, chch), že to bylo jak někde na třeskotéce. Ale to nic, blesk sem, blesk tam, jedeme dál. Duo zabijáků Aidan Gillen a Nicholas Hoult, na které si všichni stěžují, že byli jak Pat a Mat, to jsou asi až moc silná slova. Já s jejich nekompromisností neměl problém a jistou dobu působili fakt profesionálně (a herecky taky v pohodě)... a holt pak se trochu nezadařilo, no. No ale je pravda, že těch chyb ke konci dělali čím dál tím víc. A pak tu je Jon Bernthal - na to jakej je to kabrňák, tady měl dost nevýraznou roli - větší bad-ass byla jeho těhotná černá manželka, která jela jak namydlenej blesk (ha, další blesk!) a pěkně si je podala. Prostě takhle: celej film měl docela dobrej námět a nápad, ale zmrdali to výběrem herečky do hlavní role a různými hloupými detaily. ()

alisa.upir

Tohle je fakt špatnej film. Angelinina postava je mi nesympatická, neuvěřitelná, a bere se moc vážně. Navíc mi teda nepřijde, že by nějak vyloženě dobře hrála. Je to velice nudná, neutikajici blbost ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)