Zločinec El Topo kvôli láske k žene vyzýva k súboju neporaziteľných Štyroch pánov púšte. Ich porazením dosiahne vyššiu úroveň vedomia až do chvíle, dokým ho jeho žena nezradí. Začínajúc novú životnú etapu ako svätý muž, El Topo sa rozhodne oslobodiť komunitu vydedencov. (Film Europe)

AlBertzap

Dvě hodiny symbolismu a surrealismu. Plno malých scén s jednoduchými rekvizitami, příhodnou hudbou a příběh skrývající v sobě jistou pointu mě nenechá nad tímto snímkem po shlédnutí nepřemýšlet. Je těžké hodnotit něco, co v sobě skrývá určitou zmíněnou symboliku. Tím myslím to, že každý v tomto filmu může vidět něco jiného a symboly v podobě jednotlivých scén zapadající do celého příběhu, můžou vyvolat ve sto lidech sto emocí a sto názorů. První část filmu - touha po pomstě a následné putování za hledáním vlastního já, či smyslu života nebo po nesmrtelnosti vyznívá opravdu nádherně. Můj pocit při shlédnutí této části je podobný jako se čtením Malého prince, který rovněž putuje a potkává na své cestě různé lidi, různého poslání. Hlaví hrdina ovšem hledá něco jiného a v té části filmu již není takový klaďas. Ve druhé části se probouzí, aby "spasil svět". Lépe řečeno skupinu lidí, ale stejně všechno snažení končí analogií, že svět je zkažený a není možné pomoct. Celý příběh umocněn bizardními scénami, které mají za úkol vyvolat jistý pocit. Jaký pocit, to už je na každém, kdo film uvidí. Jen by mě zajímalo, proč zrovna krtek...? ()

sibskyn

Film plný krásných scén, které mě dohromady, nedávali až tak velký smysl. Něco málo jsem možná pochopil, možná ne, ale i tak to na mě udělalo nesmírný dojet. Prvně jsem nechtěl filmu dávat plný počet, má to i hluché místa, ale když si vzpomenu na tu výtvarnou stránku a na ten konec(který sice nechápu) tak jsem se nechal naprosto unést. Byl bych možná rád kdybych dostal do rukou návod, jak to celé chapat. ()

vincbenet

Filmy jako tento si vyšší ocenění zaslouží. Především pro svou odlišnost, jinakost. Je to velká bizarnost, ale má to něco do sebe. Natočit něco takového se jen tak nevidí. Je to šílenost =)a já čekal, že to bude komedie. Těžko říct, co nám všechno chtěl Jodorowsky sdělit. Snímek pro filozofy nebo milovníky ujetých filmů s ujetými postavami! =) ()

gabo1

Podľa mňa rozhodne zaujímavý film, minimálne na jedno pozretie. Pre fanúšikov midnight movies a iných bizarností povinná jazda. A to či sa vám bude zdať dobrý alebo zlý, záleží od toho ako sa na to budete pozerať. Pokiaľ tam nadšení chcete vidieť alegorické odkazy a kritiku spoločnosti, nájdete tam toho plné priehrštie. Pokiaľ sa na to budete pozerať so skepsou a očakávať niečo viac, budete sa sami seba pýtať ako môže niekto natočiť takú sračkovskú pi.ovinu. ()

Henry

Pro mě osobně největší zklamání v dějinách kinematografie. Tak dlouho jsem si tento film šetřil na vhodnou náladu. Tak moc jsem se těšil na všechny ty slibované nechutnosti a úžasnou originalitu snímku.A co jsem za to dostal? Žánrový popisek u filmu zase prachsprostě lže. Western? Ten z toho laciné kulisy ani prapodivné kostýmy rozhodně neudělají. Dobrodružný? I putování šneka plazícího se přímou cestou k dálnici D1, aby se nechal rozdrtit pod koly kamionu má dobrodružnější příběh než tato parodie na film. A fantasy? Pouze pokud by pro tento žánr bylo typické absolutně nelogické chování všech protagonistů. Takže zůstává pouze podobenství, které já osobně nepovažuji za filmový žánr, ale pouze za onanii narcistických a zneuznaných režisérů a scénáristů (většinou v jedné osobě). Byl jsem podveden! Jodorowsky mi byl vychvalován jako bůh surrealismu. Přitom je to obyčejný amatér a patlal. Toto dílo nemá žádný ucelený příběh. Hlavní postavy bez důvodu a bez jakéhokoli vysvětlení mění diametrálně svůj názor, své cíle, své nálady a dokonce i svůj charakter (divím se, že nezměnili v polovině filmu i pohlaví)...a ani gore není nic moc. Snad každá druhá nedělní pohádka z produkce České televize má lepší. Takže zbývá pouze jedna hvězdička za opravdovou a nefalšovanou originalitu, kterou ovšem nedokázal mistr Jodorowsky ani alespoň uspokojivě přenést na plátno. Tento "film" není určen pro diváky, ale pouze k tomu, aby měl režisér za dlouhých zimních večerů u čeho masturbovat. ()

Ferguson

Zmatená kombinace Bunuela, pozdního Felliniho a Godarda. Zatímco ale surrealismus Bunuela, fantasknost Felliniho a řízený chaos Godarda drží pohromadě, Jodorowského mišmaš je často nekoukatelný. Některé obrazy jsou super. Začátek Vás vtáhne do příběhu, pak začnete pochybovat o svém/režisérově zdravém rozumu a nakonec Vám dojde, že rejža je šílenec a Vy taky, že jste to dokoukali. ()

StaryMech

"Krtek" je anarchisticko-autobiograficko-alegoricko-satiricko-zasvěcovací galimatyáš, který Jodorowsky pod vlivem psychoanalýzy, surrealismu, italowesternu, Buňuela, drogové a lidové kultury a bůhví čeho ještě nejen napsal a režíroval, nýbrž i produkoval a vypravil ; kromě toho si v něm zahrál hlavní roli a složil k němu báječný hudební doprovod. Žádný div, že se film stal kultovním ; víc mě překvapilo, jak odolává zubu času. Dnes jako kdysi provokuje místy lacině, je sebezalíbený, neúměrně dlouhý... Pořád je ale nač se dívat, čemu se podivovat a čemu se smát. ()