Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

themic

Seriál SG1 je průměrný, ale já tomu přídám ještě jednu hvězdičku na víc, protože mě i bavil... Je pravda, že filmu se to asi nevyrovná, přesto je to docela zdařelé... Do rolý jsou obsazené vcelku sympatické osoby, které nejsou úplně nazačátku své herecké kariéry..:) SG1 za 4*... ()

zdepapepa

Dnes již spíše vzpomínka na bezstarostnou povinnou školní docházku na ZŠ, v té době jsem to nejvíce "žral". Obsahem dílů je to spíš hit & miss, ale když už se trefí, tak pořádně. Shodou okolností mě ale film nikdy tolik netáhl, takže smekám před režiséry, scénáristy a celým štábem, zejména u několika dosti zábavných "meta" epizod. Netřeba taky vyzdvihovat ústřední kvartet (ten "danielojacksonovský") hrdinů, to byla fajn směska. Vesmír je nekonečný a zdá se, že i zápletky tohohle seriálu. Ovšem nad rámec toho seriál vždycky poskytl zajímavý story arc s nějakým pořádně Affably Evil záporákem. U mě osobně to vede daleko víc než kdejaké Hvězdné (Š)Treky. Na Hvězdné Války to zdaleka nemá, ale ty se taky nikdy neprezentovaly jako seriál, takže to je jako srovnávat jablka s hruškama nebo Waltera Harrise (nebo jak se jmenuje, zkrátka "ten, co zadává Chevrony" - to zní jako indiánské jméno) s Thorem. Ve všech ostatních ohledech je to klasická sci-fárna se vším všudy (technologické hračky, baby na koukání, cizí civilizace, ...), leč nemohu hodnotit s čím vším SG-1 přišlo jako první nebo jestli už to dávno někdo nevymyslel, zas takový sci-fanatik nejsem. Silné tři hvězdy, v důchodu se na to kouknu znova. To abych viděl, jak moc to zestárlo a jestli nějaké ty jejich technologické vymoženosti už existují. ()

verbst

Srdcová záležitost. Pochopitelně se nemůže srovnávat se seriály jako Battlestar Galactica, ale i tak mě nehorázně baví. Všechny postavy jsou tak perfektně vybraný, že musím jenom tleskat. Když tenkrát Daniel umřel, Jonas byl skvělá náhrada. Když Hammond odešel, oblíbil jsem si Landryho. Když O'Neill odešel do "důchodu" skoro jsem uronil slzu. Mimochodem RDA je božan! A jeho špičkování se s Danielem seriál občas pozvedá do žánru komedie...) A Carterová (pastva pro oči) s Teal'c tam jsou v každé epizodě (!!!), takže o zábavu máte postaráno. Teal'c je týpek. Když si tenkrát prohodili těla s Jackem, čůral jsem smíchy. Když se pak zjevila Vala, byl jsem jak u vytržení! No a Mitchell? "Like my granma used to say..." To mě vždycky poslalo do kolen. Tohle je prostě seriál jak má být. Akorát bych mu vytknul jedinou věc, o to je ale závažnější! Proč 10 řad, když jste mohli s fanfárami skončit v tom megafinále (o kterém si 10. řada může nechat zdát) 7. řady?! Proč to zbytečné natahování? (I když, jak už jsem psal výše, Vala ani Mtchell mi nevadí...) Prostě zkrátit to o minimálně 9. a 10. řadu a máte nejgeniálnější seriál všech dob! Nebudu dál psát, protože je to zbytečný. Někomu to sedne, někomu ne... Mě to sedlo, a celý StarGate SG-1 jsem viděl už třikrát! ()

Korbitch

Velice slibně se rozjíždějící projekt, který ztroskotal na kanadské nemohoucnosti a blbosti! 1000 x natahovaná kaše.Seriál se mohl zapsat ještě více do dějin, ale to by ho museli tvůrci utnout už tak v 6. řadě a ne to natahovat jak nudli z nosu. Přesto nemůžu jít níž než na 4, protože sem si to prostě zamiloval. Ale vždy jsem byl objektivní a nestranný, ikdyby se jednalo o mou modlu, dokážu být kritický.Je fakt, že když si to ted sleduju jeden díl za druhým na dvd, chyb si všímám víc a některé díly jsou opravdu popelnicová kvalita, ale celkově vzato, co SG1 představuje, ta základní myšlenka a hlavní dějová linie....to je prostě skvělá věc!!!!!!!!! Zajímavé komentáře - Malarkey, KevSpa. ()

Wysch

Za prvních osm sérií jasných pět hvězdiček. Ty poslední jsem už protrpěl. Nicméně za tu první a druhou sezónu si zaslouží tvůrci jenom potlesk... ()

SaNcHeZ_cz

Seriálová pokračování příběhů o cestování skrze Hvězdnou bránu nabyla dnes již statusu kultovosti. Navázání na původní film, ač lehce kostrbaté zafungovalo přesvědčivě a obsazení seriálového MacGyvera do ústřední role fungovalo perfektně po několik sezon. S každou další sérií kvalita kolísala až v závěrečných dvou sériích přišel razantní propad kvality do hlubin šedi. ()

Asgy

No, tady je to těžký. Po shlédnutých deseti seriích myslím, že mě v tomhle nekonečném seriálu už nic nepřekvapí. Není jednoduché to nějak shrnout, protože kvalita jednotlivých dílů se mění jako na houpačce. Na Stargate jsem začal koukat někdy na ZŠ a poslední sérii jsem viděl už na VŠ, což je celkem dlouhá doba. Sice je to občas hrozná vymývárna mozku, ale pro mě je to taková srdcová záležitost. A už se točí šapa áji :) ()

Praxis

Některé díly hrozná nuda, často řeším rychloposuvem, ale jiné díly jsou doslova geniální. Díl Window of oppurtinity (4.řada) je prostě bezesporu naprosto nejfamoznějším dílem, plným hlášek. Ale jinak, co se dá říct na kult, na kterém vyrůstám od malička. NIC... 1.řada - 100% : obsahuje nejpovedenější díly z celého seriálu, 2.řada - 100% :hlášky a díl Fifth race; 3.řada - 80% :začíná zpomalovat, 4.řada - 100% : Window of oppurtinity; 5.řada - 90% : pomalý nástup Anubise k moci; 6.řada - 70% WTF, kde je Daniel?, 7.řada - 100% - jedny z nejlepších dílů vůbec, 8.řada - 80%: Jack postupně odpadá:-/; 9.řada - 60% ..tak Ori teda neee; 10.řada - 50% :rozladění pokračuje, některé díly jsou prostě stupidní, a kde je kua Jack??Ale i přes to všechno je to moje srdcovka, na které vyrůstám už nějakých ehm 10-11let?A mezi námi, závěrečný díl Unending považuji narozdíl od spousty fanoušků za nejdůstojnější rozloučení se seriálem, jaké mohlo být. EDIT 2021: I po strašně let opakovaně sjíždím SG a musím říct, že pořád jde o jeden ze seriálových milníků. Některé díly totální výplň, ale jiné jsou nabouchané emocemi i skvělými hereckými výkony. Jo a Window of Oppurtinity je pořád nejlepší díl ze všech! ()

javak810i

Ve své době jednoznačně můj nejoblíbenější seriál, jehož díly jsem doslova hltal a vždy s napětím čekal na další. I s odstupem času na něm stále oceňuji mnoho věcí. Asi nejzajímavější na tom celém je ten obrovský (a v rámci možností dost promyšlený) svět několika galaxií a ras a vůbec myšlenka hvězdných bran a cestování vesmírem, která určitě zahřeje u srdce každého sci-fi fandu a přitom nepůsobí zas až tak úplně "nereálně". K tomu si přičtěme na svou dobu a na poměry TV produkce velmi dobré vizuální efekty, skvělý Goldsmithův soundtrack a taky skvělou a sympatickou partu herců. Možná ze mě mluví trochu nostalgie, ale nemohu jinak, než 5*. ()

Džejkop

V naší galaxii existuje celá síť hvězdných bran, která umožňuje cestovat vesmírem. Páni! Ne nebojte se, nesnažím se Vás mystifikovat. Neztratil jsem kontakt s realitou, uvědomuju si že svět Star Gate je fiktivní, ale přesto velmi blízký skutečnosti. Jednak se dějově odehrává v současnosti, ale především je princip samotného cestování založen na snáze uvěřitelném principu, než jsou meziplanetární lety. Za pomoci hi-tech zařízení, uloženém v přísně střeženém komplexu Cheyenne mountain, jsem spatřil mnoho planet a navštívil spoustu neprobádaných světů. V tomto bodě nutno podotknout, že Hvězdná brána není slepencem mnoha oddělených na sobě nezávislých epizod. Jedná se o komplexně propojený a propracovaný svět navazujících událostí. Proto aby vynikly nesporné klady seriálu, je třeba pravidelného sledování. Celek je víc než suma jeho částí. U formátu, který Hvězdná brána nabízí, to platí dvojnásob. Nicméně, k tomu aby byl seriál přitažlivý, je nezbytné i něco jiného, než jen zajímavý námět a kvalitní realizace. Potřebujete k tomu charismatické hlavní hrdiny. Tým SG-1 to z mého pohledu splňuje. Jack je sarkastický, ale sympatický lídr celé grupy. Teal´c toho příliš nenamluví, ale když už něco řekne, stojí to za to. Daniel toho většinu času namluví spoustu. Hádky s Jackem jsou tedy na denním pořádku. Cártrová do hry přináší ženský faktor. Je to až s podivem, ale i když je Samantha přitažlivá, je právě ona tím nejslabším článkem. Minimálně první sezónu je herecký výkon Amandy Tapping nepřesvědčivý, takový neosobní. Na závěr ještě podotýkám, že se ani tento seriál nevyhnul klasickým nedostatkům. Kvalita jednotlivých dílů kolísá. Za ty nejvíce povedené, lze s určitostí označit veškeré dvojdíly. Právě kvůli střídavé kvalitě jednotlivých epizod, nemohu seriálu udělit plné hodnocení. Ačkoliv bych to opravdu rád udělal. ()

Vyrida odpad!

Pro někoho možná překvapivě, ale opravdu další mé osobní odpadkové vyznamenání získává kanadský seriál Stargate SG-1. Řeknu to rovnou nejsem zastánce filmových sérií Star Wars a už vůbec né vesmirných kašiček okolo. Stargate prostě má tu smůlu, že vytváří další éru k tomu to tématu a já prostě nemůžu logicky hodnotit jinak, než nejnižší možnou známkou. Pravda pravdoucí mě přeci jen jeden díl vcelku bavil, ale to je sakra málo. ()

Laxik

Proč že to mám zrovna Hvězdnou bránu s pěti hvězdami? Je to kvůli nostalgii, bývaly časy, kdy jsem šílel, že jsem prošvihl jeden díl. Ale jinak je to, i přes to, že jsou díly skoro jako přes kopírák, dobře odvedená sci-fi práce. A navíc tu máme skvělého hláškujícího O´Neila, který je mnohem lepší, než ten Kurta Russela. Kultovka jak má být. Oblíbené postavy (sestupně): Jack O´Neil, Teal'c, Baal, Carterová, Daniel ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě