Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

kreion

Dlho som sa tomuto seriálu bránil. Občas som videl len kde-tu nejakú časť a nikdy sa mi to nepáčilo. Avšak po zhliadnutí všetkých sérií nezostáva než dať 5/5. Richard Dean Anderson tu predviedol herectvo hodné britských divadelných dosiek :) Prvé série sú slabšie a chvíľu trvá, kým si štáb nájde tú svoju cestu, no potom je to jedna parádna jazda až do konca. Najlepšia časť (pre mňa osobne) je 4 sezóna 6 epizóda - Window of Opportunity (Časová smyčka). Guilty pleasure, odporúčam :) ()

Atten

Právě dokoukávám poslední ze Star Treků a nemůžu uvěřit tomu, jaká obrovská a ostudná vykrádačka je Hvězdná brána. A to všechny tři SG. Ani se to nepokusili nijak zamaskovat, dobytkové. Ale i tak tenhle seriál mého dětství miluju. ()

Ironhead

Strasliva hovadina... papundeklovejma trikama a dekoracema to tu primo pretejka, navic jako tresnicka na dortu starnouci tragickej MacGyver :_) ()

Apaachee

Vskutku.. nebo, kdo chce Indeed. Tento seriál jsem dlouho nemusel, neměl jsem k němu blízko, přišlo mi to, jako absurdní nesmysl. Naštěstí jsem se jednoho dne odhodlal a pustil se devátou sérii (kde bohužel už nebyl v hlavní roli Jack, ale to jsem nic netušil), chytlo mě to natolik, že jsem se prostě musel dívat napřed, po zhlédnutí posledního dílu desáté série jsem se okamžitě vydal na půl roku dlouho cestu, a to sledování od úplného začátku. První série pokračují ve šlépějích debutu z roku 1994, nakonec lepší, než-li film, dle mého názoru. Pro mě je tento seriál dost srdeční záležitost, nikdy mě neomrzí jeho akce, efekty, výkony, humor, je to legenda. Žádná série není slabým článkem, vše je tak, jak má být, vše má dokonalou souhru a vždy perfektní Richard Dead Anderson, který má jedinečný smysl pro humor a dokáže i v těžkých situacích najít chvilku pro žertík a tím dát divákovi jeho přízeň. ()

Merenre

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů - což se týká zejména prvních sérií. Ačkoli i později se našly dobré epizody. Proč SG stojí za to? Schopnost velmi milého humoru, nadsázky a sebeironie; Teal'c, Zakňaktely, nesčetná dobrodružství nemající hranice (ani fyzikální), velmi často vynikající nápady a náměty, jejichž zpracování obvykle ani příliš nezaostává za jejich potencionálem. A negativa? Přílišné zabředání do jednoho tématu (boj s goauldy, boj s orai atd.), neskutečně ubohé náhražky postav v pozdějších sériích (zejména náhrada za O'Neilla, ale i za Jacksona), O'Neillova až příliš hlasitě dveřmi práskající stupidita. ()

Namikaze

Ve své době nejlepší seriál, který rád shlédnu i dnes. A vše fungovalo i s náhradními, nebo zcela novými herci, což se často nevidí. ()

Clara_Oswin

Hvězdná brána? Možná není tak proslavená, jako Star Wars nebo Star Trek, ale podle mého názoru oba tyto fenomény hravě strčí do kapsy. Deset sérií základního seriálu, sedm sérií následných spin offů a tři filmy by vás měly dostatečně přesvědčit. Kde jinde najdete egyptské bohy, kteří se snaží ovládnout galaxii, nebo ztracené město Atlantidu v jiné galaxii? ()

Marauder

Tento seriál má bavil len dokiaľ O'NEILA nevymenovali za veliteľa základné potom to so seriálom išlo dolu vodou. Aj keď sa O'Neila snažili všakovak nahradiť ale nebolo to ono nuž škoda ()

Niedal

Nemohu říci, který seriál mně přikoval s takovou pravidelností ke gauči a obrazovce (snad Simpsnovi). Už pomalu začínám shánět sedmou a osmou sérii v divX, protože než se Nova rozhoupe, tak už i Atlantis bude starým seriálem. Osobně si myslím, že RDA už dospěl do stádia, kdy by mu měla být nabídnuta nějaká pořádná role v pořádném filmu! Třeba v celovečerním pokračování Stargate :-) I když v jiné roli bych ho taky rád viděl. ()

rubii

vždy se těším až SG-1 pichne nějakou tu C4 na nějakou tu goaldskou mateřskou loď nebo hatak a zabíjí dalšího vládce soustavy, už jenom kvůli těmhle super bitvám dávám za 5* ()

Allein4

Skvělý seriál, pěkně navazuje na původní film Stargte z roku 1994 a skvěle tak nahrazuje pokračování právě úvodního filmu, který měl být původně pouze součást trilogie. Stargate SG-1má sice své slabé chvíle (stejně tak Stargate Atlantis a očekávám, že dokud u toho bude Mallozzi, tak tomu bude tak i u Stargate Universe), ale to nemá šanci kazit skvělý dojem ze všech SG počinů. Stargatemánie nenechá jen tak tuhle myšlenku padnout. Jsem zvědav, jestli SG bude mít víc seriálů, než třeba Star Trek :)) ()

eeddiiee

Velmi dobrý seriál, zvláštěpak na všední znuděnné odpoledne. Ale pokud chce člověk trochu znát všechny souvislosti, monstra a dějové linie, musí tomu věnovat STRAŠNĚ moc času. A čas jsou peníze, nemyslíte? ()

Johnner

Proč jsem tomuhle dal zatraceně jen tři hvězdičky? To jsem snad před těmi dvěma měsíci musel být pod vlivem, nebo co. Už se stalo. Musím pykat za své hříchy. Normálně si filmů a seriálů, na kterých jsem vyrůstal, vážím více. Je to napínavé, silně americky patriotické, místy velmi nápadité, místy hodně předvídatelné. A taky herecky proměnlivé. Jo, a taky docela povedené. Pokud ovšem vypustíme extrémě nezdařené poslední dvě série, kdy odešli dva ze tří skvělých herců (Richard Dean Anderson a Don. S. Davis- a ten, co zůstal je MIchael Shanks) a kdy charizmatičtí Goaloudi byli nahrazeni nemastným neslanými Orii. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě