Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Narayan

Kdyz to srovnam s tim vsim ostatnim co smazej v ceskych televizich, je to serial naprosto vybocujici z desive rady. Nektere dily jsou primo vyborne, jine slabsi, ale vzdycky se na to da divat. Coz cesky divak moc casto nazazije. ()

yossarian-

U tohohle seriálu jsem strávil spoustu času. Nalákal mě film. Musím se přiznat, že jsem čekal něco jiného, ale výsledek mě velmi příjemně překvapil. Seriál se neustále někam posouval, byl plný akce, pěkných efektů a většinou i vtipu. O ten se staral především Jack Oneil. Jeho ironické, cynické hlášky byly ozdobou seriálu. Pokud fandíte tomuto žánru směle do toho... ()

Grepfruit

První díly seriálu mě vyděsili(obzvlášt ten dabing, brrr), ale potom už sem si zvykl a do toho seriálu sem se zamiloval. Pravda, pouze 1/3 dílů bych mohl označit za podařené, ale u seriálu, který má 10 řad se to dá považovat za úspěch. Ex McGyver boduje coby plukovník Jack O´Neil se svými hláškami a ani ostatní postavy nezaostávají. Seriál sice končí 10. řadou( která právě vrcholí), ale chystají se nové filmy jako pokračování. Hallowed are the Ori! ()

LANSA

Fakt to nechápu!Já nemám rád sci-fi,sem tam se tu objeví slabej díl či pornohereckejch výkon,ale nevím proč,stejně to žeru.Jsou hold věci mezi nebem a zemí,takže do pohody ..... 5*. ()

raelz

No jó furt... Hlavní argumenty lidí, co se mně snaží přemluvit, že SG je vlastně naprostá ptákovina jsou ty logické nesrovnalosti a mnohdy směšné díly. Ale víte co? Já si rád ze Stargatu dělám legraci, z různých opravdu očividných hloupostí jako jsou například slavné záhadné účinky všech zbraní (kdy se Rya'c po ráně jen otřese a běží dál, zatímco ta hora Teal'c je po jedné ráně vyřízený). Jenže SG není o tom hledat tyto nesrovnalosti. Je to hlavně v charakterech samotných, co dělá tento seriál tak legendární (jak pro koho, samozřejmě). Viděl jsem opravdu každý díl který existuje a mohu s jistotou říci, že nebýt posledních dvou sérií, asi bych opravdu dal za pět. ()

Dimo

Nezáživná parazitace na filmu pro bandu nadšenců, kteří si na tento seriálový projekt samozřejmě nenechají sáhnout. Proč ne, ale já fandou nejsem a nebudu. ()

Hightower

Fenomenální seriál, jenž mě nadchnul už od prvního dílu. Je to jeden zmála seriálů, které člověka, jež má rád sci-fi nenechají chladným. To dokazuje i to, že tento seriál má po celém Světě mnoho fanoušků. Ano i já se mezi ně řadím. Dále bych rád zmínil hvězdné obsazení. Tak například: plukovník O¨niell v podání slavného herce Richarda Deana Andersona, který vždy srší ostrovtipem. Sympatická, krásná a za to krutě chytrá Samantha Carterová v podání Amandy Tapping. Dále pak to je i člověk podle kterého dříve sloužily pyramidy jako přistávací plochy pro mimozemské lodě, ano je řeč o Denielu Jacksonovi, antropologovi, jenž se raději přátelil s knihou než se zbraní. A v neposlední řadě Teal'c v podání Christophera Judgeho, chlapík jenž hýřil vtipem, kterému se smál jednině on sám. takhle bych mohl pokračovat nadále, poněvadž jsou zde i jiné osoby, ale je tu ještě jedna, která stojí za připomenutía a to generál Geroge Hammond v podání Don S. Davis, jemuž patří velké dík! ()

pepa3rd

Výborný a zábavný seriál. Čas od času ale asi došly peníze nebo inspirace a štáb se musel uskromnit. Pak vzniknou trochu nezáživné díly, které ovšem naštěstí rovnoměrně vyvažují naprosto úchvatné epizody prolínající se všemi sériemi. Kdybych mohl hodnotit jen polovinu dílů, bylo by hodnocení hodně nad 3*. ()

parabellum

Ať si každý říká kdo chce co chce, pro mě je hvězdná brána srdeční klasika. Kde nestačily finance tam si pomohli perfektním scénářem. První série co díl to jinačí zajímavý svět, nepřítel, plno akce, napětí a ktomu perfektní hlášky R. D. Andersona, co víc si přát. Škoda, že postupem dalších sérií už nastával jistý stereotyp a už šlo o nastavovanou kaši (poslední tři série). I tak pro mě zůstává hvězdná brána filmem který má u mě nálepku:" za málo peněz hodně muziky":)) ()

Jeand´Boa

Kde se kolem toho vytvořil ten kult?...Vždyť je to celkem lacině uděláno (příběh i vzhled) - až skoro pocit sešívání horkou jehlou na koleně v garáži...Já, když se hodně překonám, dám maximálně tři gvězdičky, ale možná si to ještě rozmyslím... ()

E.Pilgrim

Nepoučitelní SG-1 byly vyléčeni, kletby byly sejmuty, nemoci, nákazy, mutace odstraněny, aby mohli v dalších dílech bránou do jiného světa a nechat se teleportovat do vězení, uřknout, nakazit a všemožně se nechat indisponovat. Námět není špatný, ale má to daleko větší potenciál. Škoda, že s těmito herci nebylo nakládáno trochu líp. Navíc bych trošku vyliskal kamaramana. ()

Tryman

Četl jsem Emmerichovu knihu "Hvězdná brána" a viděl i jeho film. Na Stargate: SG-1 už spolupracovat nechtěl, což je škoda, protože by díky němu mohl být ještě lepší. Přesto se však tento seriál řadí mezi mé nejoblíbenější již několik let. Začal jsem na něj koukat v televizi českým dabingem, od sedmé série už SG sleduji jen v původním znění a neměnil bych. Ano, seriál má i své slabé články, např. nedostatek peněz a některé díly se zrovna nepovedly, ale i přesto si dokázal vybudovat hodně silnou základnu fanoušků. Hvězdná brána se mezi scifi seriály, které sleduji, rozhodně řadí do předních pozic, a proto dávám pět hvězdiček. ()

gauron666

Po vcelku povedeném filmu přichází tento nemastný a neslaný seriál. První série má pár dobrých nápadu, ale to je tak vše dále vaří už jen z vody. A ještě jedna rada pro goa'uldy naučte své vojáky střílet vždyť ty chlapi netrefí ani vrata od stodoly. ()

Panther7

Jeden z nejdelších sci-fi seriálů, který fanoušky Hvězdné brány chytne a nepustí. V první polovině seriálu, (se svojí druhou největší rolí) se blízká R. D. Anderson (Jack O'Neil) se svým skvělým humorem, většinou narážející na geniální vědecké "kecy" Samanthy Carterové (Amanda Tapping). Celkově je seriál povedenější, než jeho první filmová podoba. ()

Wopat

Kultovní záležitost! Znám pouze lidi kteří Stargate buďto milují a nebo nenávidí. Já patřím mezi skalní fanatiky tohoto seriálu a jsem na to hrdý. Nejvíce se mi líbí široké možnosti, jakými se může děj ubírat vzhledem k nekonečnosti vesmíru. A neméně jsem fascinován teretickou fyzikou v podání Carterové a lingvistikou a historií v podání Daniela Jacksona. To vše završeno akcí, dobrodružstvím a drzými hláškami O'Neila. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě