Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

R1CH1E

Mnohem lepší než film, skvělá myšlenka propojení historie s Goauldy (historici, kteří remcají - zkuste někdy vypnout) a nezapomenutelný Richard Dean Anderson jako Jack O'Neill. Tenhle kult si nezaslouží nic jiného než plný počet. :-) P.S. 9. a 10. řadu nepovažuji za SG-1a prostě nepochopím, proč se vůbec otevřela linie s trapnými Orai.. ()

Guzo

Konečně jsem začal sledovat StarGate trošku víc a musím přiznat, že své kvality určitě má. Po příběhové stránce jsou některé díly slabší, jiné lepší, ale vždy přijde minimálně Teal'c s nějakou hláškou a je to zase ok.. ()

Kosmik 1

Ve zkratce. Kdybych si měl vybrat mezi Stargate a Star Trek, vyhrál by jednoznačně Stargate :-) myslím, že další komentář k tomu netřeba. Akorát dodám, že fenomén jménem Hvězdná brána mě pohltil od samého začátku a s tou "fanatičností" mi to vydrželo až do dnes. A Stargate jako rodinný film či seriál nebo dokonce srovnávat ho k telenovelám a jiným seriálům co běžely na nově? No prosím, tohle teda opravdu ne, musel jsem si pořádně promnout oči, jestli se mi ten komentář skutečně nezdá :-) EDIT: Spolu s tímto kultovním seriálem, je v mé top 10 pochopitelně zároveň i Stargate Atlantis a Universe. Ač chci dát ale prostor i jiným seriálům, které mám rád, proto jsem chtěl tyhle dva alespoň vypsat tady, aby bylo jasno, že je mám taky neskutečně oblíbené. 100% ()

Myrreczech

Srdeční záležitost. Vím, že to není kdovíjak kvalitní seriál, ale prostě je to něco, co mi naprosto sedí. Je tu spoustu evil ufounů, výbuchů, střelby, a hlavně vtipu. Tvůrci se nebojí utahovat si z vlastního seriálu, nebo samotných postav. Postavy se skvěle doplňují a herecké výkony nejsou vůbec špatné - prostě sci-fi seriál jak má být. EDIT po 2. kompletním shlédnutí: Přeci jen mohu hodnotit objektivněji než jako 13letý, když jsem Bránu sledoval naposledy. Herecké výkony jsou na sci-fi seriál vcelku ucházející, ale ty dialogy to je vážně průšvih. Jedna věta, kterou může pronést jedna postava se rozdělí pro všechny postavy ve scéně, aby každý přispěl svou troškou do mlýna. Ale i tak prvních 7 řad dokonalých. A pak přišly na řadu ty hrůzy, nudné 3 řady se 2 novými nesympatickými postavami, především Vala Mal Doran je opravdu na pěst v každé scéně kam vleze. Noví záporáci jsou sice vymyšlení chytře, ale prostě nevypadá dobře když se najednou po pominutí hrozby objeví nová. Navíc absence Jacka O´Neilla ubrala celému seriálu asi 90% vtipu. Ale stále platí co jsem psal na začátku a proto nehodlám na hodnocení nic měnit. ()

šerminator

Tento výjmečný seriál jsem momentálně shlédl poprvé v kuse i se závěrečnýma filmama a musím říct, že se u mě jedná o kultovní záležitost i po tolika letech, kdy jsem to sledoval na TV Nova. Seriál časem zrál jako víno a na konci se dopracovali téměř k dokonalosti. Dějově to mnohem lépe využívá potenciál původního, taktéž kultovního, filmu a na těchto pevných základech se pomalu rozbíhá. Pravda, že ze začátku (tak první dvě, tři) série se trochu hledali, než našli to správné tempo. Některé epizody jsou úplně mimo, a to jak dějově tak hlavně herecky - charaktery jsou velmi přehnané. Časem se to sice ustálí, přesto konečné vypořádání s nepřítelem berou dost hopem. To potom Samantha přijde honem s nějakým řešením, nebo Daniel najde nějaký artefakt, nebo je zachrání někdo z jiné relaity atd... Čtyři z pěti hvězdiček na tomto seriálu, ale dělá Jack O´Neill - pro mě to je nejlepší seriálová postava v dějinách, to se nedá popsat to se musí vidět. Je vidět, že tvůrcům nechyběl smysl pro humor a to ani ke konci serálu, tam si už spíše dělali srandu sami ze sebe (třeba díl Spolek zlodějů v 10. sérii). K velké škodě ke konci O'Neilla střídá jeho slabý klon plk. Cameron Mitchell. Naštěstí to ostatní zbylí dokážou vynahradit, hlavně také díky dalšímu novici Vale Mal Doran. Co na tom, že seriál má dost mouchy - třeba Jaffové jsou nejtupější armáda ve vesmíru, Daniel je občas až krutě pacifitický, Sam protivná svými technickými bláboly, dialogy jsou na pěst (jak píše Myrreczech - Jedna věta, kterou může pronést jedna postava se rozdělí pro všechny postavy ve scéně, aby každý přispěl svou troškou do mlýna). Stejně se v rámci Sci-Fi jedná o nejlepší kousek. ()

Zagi20

Seriál, který mě provázel celé mé dětství a vyrůstal společně se mnou. První díly plné nedokonalostí (kulisy, triky, celkově i ty příběhy každé epizody) absolutně vykompenzovala eufórie z něčeho nového a tak zábavného. A ke konci jedna z nejlepších sci-fi seriálových záležitostí. Na hvězdou bránu nedám dopustit, všechny díly jsem viděl minimálně dvakrát, některé znám nazpaměť. ()

d@v3tranc3

Seriál u kterého jsem vyrostl a jsem mu za to vděčny. Richard Dean Anderson jako Jack O´neil je nezapomenutelný. Není snad epizoda kde by Jack neprohodil nějaký ten vtípek. ()

MiGi87

Můj vůbec nejoblíbenější seriál ever. Vyrostl jsem na tom, od těch časů na to koukám příležitostně stále dokola a napřeskáčku, prostě sci-fi klasika! ()

Death

Hvezdna brana je urcite jeden z nejlepsich sci-fi serialu co jsem kdy videl. Treba Star treck zdaleka neni tak originalni a nektere dily stoji za uplny...I tady jsou sice nektere dily trosicku slabsi, ale da se to docela dobre prezit-ty ostatni jsou to nejlepsi co se da na poli sci-fi serialu videt. Co se tyce akce,humoru a triku tak je vse vhodne namixovano, takze se pri sledovani tohoto serialu vzdy dobre bavim. ()

Molir

Obcas se vyskytne nejaky ten dobry napad, obcas nejaka ta originalni hlaska, ale jinak jsme uz vsechno nekde jinde videli (ze-by v puvodnim Star Treku? :-) )... ty dve hvezdicky za to, ze se obcas objevi nejaky ten ujetejsi dil a za MacGyvera v hlavni roli :-)) a i za to, ze je to po prichodu z prace domu k veceri lepsi nez dratem do oka :-)) ()

BloodMax

Tenhle seriál sleduju pokaždé, když mám možnost! Vyrůstal a dospíval jsem na audio-vizuálních vlnách, které nám proudily doma z bedny. Rozšířením zornic, zrychlením tepu a kapajícími slinami mamka poznala, co přávě sleduju a bylo jí jasné, že jsem tuto "třičtvrtěhodinku" absolutně k nepoužití!!!! Vždy mě dostává, když je SG-1 v tísni a téměř pokaždé Sam vymyslí nějakou kulišárnu na ten mezigalaktickej šmejd a spomocí zbytku týmu, pak následně nakopou všechny nepřátele "do zadnic!" Trochu mě mrzí, že tento seriál nebude dál pokračovat, ale fanoušci se nemusí trápit - je tu přece SG Atlantis. ()

Philoun1

Možný spoiler!!!!Zrovna sem zkouknul poslední díl tak sem si řekl, že bych tento počin mohl okomentovat. Zpočátku skvělý seriál i když taky ne každý díl byl vydařený některý stály pěkně za prd. Hlášky O´Neilla byly skvělý a seriál naplňovaly humorem. V šesté řadě odešel od seriálu Michael Shanks aby se do toho v sedmé serii mohl pořádně obout. V šesté ho zastupoval Corin Němec a ani díly s ním nebyly špatný. V osmé řadě docházelo k častým absencím Richarda Dean Andersona což mi celkem vadilo. No a poslední dvě sezóny už za moc nestály Claudia Black byla sice pěkná, ale trochu se mi tam nehodila. No a hlavní představitel Ben Browder mě nezaujal vůbec ničím. Ale i tak zůstala Stargate naprůměrným seriálem, na který se v budoucnu zase rád podívám....Budoucnost je tady a seriál sleduji po druhé (některé díly po mnohé) a nemůžu se přestat divit, ale je to jako flaška dobrého vína čím starší tím lepší a nikdy se neohraje, proto dávám hodnocení naplno abych ukázal jak moc si tohoto seriálu cením těm odpůrcům, kteří viděli pár dílů a hned odsuzují (když nemáte rádi sci-fi tak na něj nekoukejte). P.S. Zajímavé komentáře Dan9K a Dudek. ()

dinsdale

Uznávám, že v kontextu současné seriálové tvorby to zdaleka na pět hvězd není, hodně dílů je fakt slabých (tradičně jsem neměla ráda ty kolem Teal'ca a Bra'taca), ale na tomhle seriálu jsem vyrostla, deset let nevymažu a ani nechci, byly to krásný roky. Navíc, Jack O'Neill je prostě legenda. Jack: "Jasně si vzpomínám, že jsme tu seděli a Carterová tlachala o koronálních.. bůh ví čem." Sam: "O koronálních emisích, právě jsem se o tom chystala mluvit." Jack: "No vidíte, jak bych tohle mohl vědět?" Sam: "Možná jste četl moje hlášení." Daniel: "*Možná* četl vaše hlášení?" Časová smyčka, klasika. ()

Vercinix

,,Co to je majore? Nevím! A dokážete to zprovoznit? Do půl hodeiny pane"! Takovéto povedené výroky nejsou zrovana řídkým jevem v tomto seriálu a na vrch přidává ještě ani teoreticky nemožné fyzikální psí kusy atd. Ale mám jej velmi rád jelikož mnoho témat je s více než filosoficky inspirováno, je v mnoha ohledech i originální a svérázný, zpracování (i když občas zakulhalo) poměrně kvalitní a sympaťák Jack O'Neill je nejen známou tváří a velitelem SG1, ale také selským rozumem vtipně uvažující postavička, která dokáže okořenit i ty nudnější díly! Hvězdné bráně vděčím za mnoho zameškaných školních hodin, mnoho inspirací do života i přemýšlení, věčím jí za mnoho vtipů i za mnoho proflákaných dní u jejího sledování od rána do večera:) ()

Josefin

Pro mě opravdová perla, která navázalá na Emmerichuv film Hvězdná brána, se skvělými hereckými výkony! Pro mě nezapomenutelný Jack O´Neill v podání Richarda Deana Andersona, jeho skvěle hraná ironie, šarm a hlášky. Ostatní herci byli taky skvělí, mě tento seriál naplno vtáhl, moderní technologie, systém hvězdných brán, cestování v čase do dalekého vesmíru. Samozřejmě, že díly kvalitně kolísaly, ale co na tom u tak dlouhého seriálu. Pro mě byl a zůstane tenhle sci-fi seriál srdeční zaležitostí! ()

spikey1

V době kdy seriál přišel na českých televizích něco takového chybělo, zaplnil díru kterou ve vysílacím čase měli Trekies, a spoustu lidí si přetáhl na svou stranu. Námět dával tvůrcům ohromný prostor a celá první série mi přijde kvalitní. je ucelená a jde za jedním příběhem, rozvolnění a menší epizody byli jasně různorodé kvality a nejlepší jsou samozřejmě díly vázající se na silnější kořeny než jako epizodní. ()

giovanni3

Tak toto je vyloženě kultovní seriál u kterého jsme strávil mnoho a mnoho času.. Teď mne to již tak výrazně nedrží, ale pořád na tento seriál vzpomínám a rád se na nějaký ten díl podívám a zavzpomínám na ty boje s Goauldy a na Anubise a spol... Dával jsem 5z5, ale neustálá vítězství SG-1 mne tak nějak omrzela a dávám jen 4z5 ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě