Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

martan1

Bezvadný seriál až do doby, než se v něm objevili Oriové - pak už to pro mě není ten samý seriál, na který jsem koukal od útlého věku a který jsem tolik miloval. Každopádně jeden z mých all-time favorite seriálů. ()

koboldek

Pro milovníky sci-fi celé jedné generace se tento kultovní seriál stal doslova biblí na kterou ani po letech nedají dopustit, marně čekám na scifi seriál, který by si takovou dobu dokázal udržet zábavnost,emoce a kvalitní zpracování. ()

Misabarry

Pominu co vše se dá dělat se zařízením typu Stargate, poznávání světů, frenchise typu SGA, SGU, atd... Většina lidí má tento seriál, potažmo vše odstartoval film, spojeno s mládím. Díly jsou značně nevyrovnané, ale v celku ok. Pro mě osobně to táhl RDA, poté už to nebylo ono. "Hand signals." "Wacko" 8-) Nejdelší sci-fi seriál trumfl v počtu dílů X-files (další srdcovka, Mulder). ()

Alpha69

Je to dost předvídatelný seriál, ale výborná oddechová záležitost. Poslední díly bez Jacka O'Neila sice už nebyly nic moc, ale stejně jsem nejradši měla Teal'ca a pak mě taky hodně bavila postava Valy Mal Doran... Kdo jste to ještě neviděl, nečekejte nic závratného, ale já se na to stejně podívám znovu... ()

joullinar

Pre mňa jednoznačne najlepší seriál ever! Fantastické pokračovanie filmu, aj keď prvé serie boli...no chvíľami nudnejšie, ale to sa postupne utriaslo:)).Samozrejme skvele dosadený herci (hlavne A.Tapping a R.D.Anderson), príbeh čo séria to stále väčšie grády a lepšie nápady, hlavne čo sa Antikov týkalo. A hej Gen.O'Neill na konci chýbal a to veľmi...ale nikto neni večne mladý a aj také legendy ako on dobehne vek:). Scenáristi to však vyvážili super príbehom a ja na to jednoducho nemôžem proste povedať väčšieho krivého slova. ()

Paan

Po dlouhou dobu top mého seriálového pantheonu a jeden z nejpropracovanějších vesmírných sci-fi nápadů. Na rozdíl od takového Star Treku se drží rozumně při zemi, na Zemi a v jejím relativně blízkém okolí a hlavně v současnosti. Až na pár hluchých míst je seriál po všech 10 řad zábavný, napínavý a s bezvadnou mírou nadsazený. Český dabing je tak vyvedený, že neurazí ani znalce originálu (pokud nezmíníme dvojepizodu Moebius na konci 8. řady, kdy je McKayovo "gateship" přeloženo jako "loďobrána" - ugh), v případě Jacoba Cartera/Selmak musím pochválit obsazení Václava Mareše, který nejen mluví, ale i vypadá velice podobně jako Carmen Argenziano. ()

1990Jirik odpad!

Já vůbec nechápu jak je možné že tenhle pořad má takovou sledovanost stupidita s jakou hlavní hrdinové cestují časoprostorem jakoby se nechumelilo vstupují do brány a bžuuuuňkkk jsou na opačném konci galaxie.. Kde vystoupí na pokáždé stejné palnetě a tam se nachází pokaždé Lidský nebo jinyý velmi podobný druh který ke všemu mluví anglicky, dýchá stejný kyslík, a nosí stejné oblečení je opravdu velmi vtipný.. Navíc některé komentáře herců a generála Amonda nebo jak se jmenoval vyznívají opravdu jak kdyby všichni měli symbionta nebo byli po lobotomii.. Takže fandové mě asi sežerou ale tenhle scifi komedialní odpad mě opravdu nezaujal.. ()

Socirel

Tenhle seriál jsem jako malé děcko fakt žral, vždy jsem spěchal ze školy, aby jsem nezmeškal nějaký díl. Jen škoda odchodu RDA, ten se ukázal být nenahraditelný i přes všechny snahy tvůrců Stargate. ()

Delfinek

Tento serial mam velmi ráda, a vždy když mám možnost tak se na nej podívám znovu. Je pravda, že poslední 2 serie byly bez Richarda Deana Andersona bez vtipu i když se to Ben Browder snažil napravit. ()

jioex13

Jeden z mála seriálů, na který stále občas kouknu. Jako milovníka novodobého sci-fi mě alespoň trošku něco naučil z dějin Země. Nejlepší díly jsou až od 4 série, kdy probíhají meziplanetární bitvy s úžasnými efekty. Škoda jen, že nepokračuje natáčení dalších dílů. ()

Utnapishtim

"Papundeklový" seriál s repetitivním dějem, topornými herci a výpravou na úrovni Star Treku ze 60. let. U většiny scén, neodehrávajících se v polystyrenových interieréch, jsem měl dojem, že jsou točeny v jednom a tom samém lesoparku, jen snímaném z jiného úhlu. Chápu, že rozpočet musel být držen asi hodně při zemi, na výsledku je to ale bohužel až příliš znát. Z nějakého důvodu si při sledování SG vždy vzpomenu na lepenkové kulisy v Power Rangers. Nikdy jsem přesně nepochopil, jakým způsobem si seriál získal takovou popularitu, asi v tom bude nějaká magie. ()

billcarson

Džafa krí - tohle mi v uších stále zní. Bezkonkurenční herci a originální příběh dělají z tohohle seriálu něco víc než jenom tuctovou zábavu. McGyver se vrátil s P-90, jede jako za starých časů a podává životní výkon - škoda, že to utnul a na konci už není, ale odešel v tom nejlepším možném okamžiku. Shnaks i Judge se stali mými oblíbenci. Některé díly byly naprosto fantastické, jiné naprosto dementní - těch je minimum. Díky ještě jednou, pátou hvězdu přidám až se objeví nové díly s reinkarnovanými Goauldy a Jack bude hrát bojujícího prezidenta z Washingtonu :) Howgh. ()

Fikovec

Co si budeme povídat. Kultovní. A pro mě osobně srdcovka. Richard Dean Anderson jako cynický, sarkastický plukovník Jack O'Neill (Se dvěma L sakra!!), který byl bohužel nahrazen Benem Browderem, Michael Shanks jako postupně se vyvíjející postava Daniela Jacksona, kolem které se drží hlavní linie děje v prvních etapách seriálu. Inteligentní filosof znalý jazyků a starých kultur. Amanda Tapping, blonďatá fyzikální bohyně, která předvedla ohromný výkon, ať již jako primární důstojnice U.S. Air force Samantha Carter, nebo jako její alternativní civilní verze. Potažmo v nejlepším případě, kdy se obě setkají. Christopher Judge, hrající Jaffského válečníka jménem Teal'C. Suchý, svým způsobem nevýrazný člen SG-1. Jenže bez něj si to nelze představit. Jeho bojeschopnost, umění války a geniální charakter dokresluje různorodost těchto 4 hlavních postav. Nesmíme ale pominout další "vedlejší" postavy, jako jsou generál Hammond a jeho nástupce generál Landry, nebo Jacob Carter, seržant Water Davis, či doktorka Janet Fraiser, zastoupená později Carolyn Lam. A samozřejmě nesmíme opomíjet primární kontakt s prvním filmem - Sha're (mimochodem filmová byla hezčí než seriálová) a Catherin Langford. Na mém dojmu ubírá ze 100% pouze již zmíněný Ben Browder aka Cameron Mitchell. A v prvních částech také Sha're, zahraná dosti podprůměrně vypadající a hrající Vaitiare Bandera, která nemohla ani zdaleka překonat sladkost a kouzlo Mili Avital, jakožto filmové Sha're. Tedy 92%, což ale stále zůstává na pěti hvězdách. ()

Harsesiss

Pre mňa trefná dávka Sci-fi, všetko čo sa mi páči, goauldi (či ako sa to píše), ktorí sú prakticky egyptskí bohovia, tak ako ich poznáme, skvelá 4ka na čele s O´neillom, pre mňa jednoznačne najlepší sci-fi seriál vôbec ()

hakutu

první řady si zaslouží plných 5*, bohužel poslední 2 se zavřenýma očima 3* - zprůměrováno na 4* je sice hezký že v posledních řadách už měli bojové lodě silnější než většina ostatních ras ve vesmíru - ale nějak se z toho vytratilo to poutavý když měli jenom bránu, nic neznamenali a nikdo je neznal... a hlavně už tam nebyl O'Neill a jeho hlášky... ()

pupidup

ztotožňuji se s komentářem "Gemini". Seriál mě vtáhl do atmosféry tak, že jsem na okamžik zapomněla na "každodenní světské starosti". Také mě nadchlo občasné propojení s některými historickými fakty (Egypt), které sice byly pouze nazančeny...a zbytek byl zcela ponechán naší bujné fantazii...ale právě proto to bylo vhodné pro krásné snění....:o))) ()

MIRECSK

Seriál, ktorý mi pomohol pretrpieť veľa nudných dní v škole, a ku ktorému som pravidelne o 15:00 usedával pred televíznu obrazovku. Jednoznačná srdcovka, ktorú asi už žiadny iný seriál v mojom živote neprekoná. Pre mňa nespochybniteľných 5 hviezd. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě