Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

jokerik

Těm, co vytvořili ideální postavu Jacka O´Neilla - tak inteligentního, vtipného, sarkastického, (díky RDA nádherného), odvážného plukovníka, posílám hubana. I za T´elca, za Abydos, za hvězdnou bránu plivající červí díru, trosku sociálně-přitroublého Daniela, dokonalou ukázkou toho, jak ženy inteligentní dokážou být - Carterovou, veškerou tu červí havět od goaldů přes jaffy až po tokry, všecky ty světy, které jsem mohla s SG-1 navštivit. Za Thora, za Hammonda z Texasu, Breitakka z Chullaku. A těm, co SG poskrvinili novýma epizodama, řadama, sezonama, přízviskama jako Atlantis, Universe - na ty Apofyse :D. Dříve velká závislost, dnes ukrutně krásná vzpomínka na "dobré" časy. ()

Jogi.1

Tento seriál mě oslovil již v začítcích tedy stejnojmeným filmem. Takovéhle sci-fi seriály fakt můžu, dobrodružné, akčí, a určitě také vtipné. Jednoznačně vyhrál v souboji s podobnými seriály (Andromeda, Star-trek, apod.)Netvrdím, že každá série je stejně dobrá, ale seriál jako takový si u mě 5* zasloužil a basta. :) Dodal bych, že tento seriál je asi taktový, někdo ho miluje ... jiný přímo nenávidí. :) ()

Psychotic17

Až s podivem, jak se mi tento seriál jako mnoha dalším mohl líbit. Sem tam nějaký ten logický laps, efekty... no, jak z roku 1997 a naprosto příšerná choreografie bojů. A přesto to funguje. Postavy jsou dostatečně "likeable", abyste se o jejich osud zajímali, objevování planet je poměrně zábavné a dokonce jsem se přistihl, jak si průběžně sestavuju žebříček vojensky nejsilnějších ras v galaxii (později i ve dvou, viz. Atlantis). Pět hvězdiček nedám snad jen proto, že chybí jakýsi "antihrdina", nějaký ten tvrďák, co se s ničím nepáře - možná právě proto se svým chováním SG týmy i jejich velení podobají spíš sjezdu fanoušků Matky Terezy, než armádě. No, já se ale na Jacka O'Neilla nemůžu zlobit dlouho - 85%. ()

Shley

Hvězdnou bránu jsem z počátku nesledoval, protože jsem myslel že to bude hloupost, ale jednou když jsem přišel ke kamarádovi tak to zrovna sledoval a tak jsem se přidal....a od té doby jsem viděl všechny díly. Je pravda že zprvu měl seriál slabší rozjezdnýbrž rozzuzlení mytologického pozadí a hloubková charakteristika hlavních postav přišly až v pozdějších sériích. 1.série - 60%, 2.série - 75%, 3.série - 90%, 4.série - 90%, 5.série - 95%, 6.série - 85%, 7.série - 90%, 8.série - 95%, 9.série - 90% a 10.série - 90%. ()

spacemaster

Vynikající seriál navazující na hrozný film! Přestože první řady byly prakticky bez příbehu: Přijdem na planetu, něco najdem, odejdem, jakmile začal opravdový příběh kdy už o něco šlo, odpoutat se od obrazovky bylo opravdu obtížné. Seriál má samozřejmě své mínusy a ne zrovna málo, ať už jde o chyby v logice, nebo o popření něčeho co bylo řečeno dříve, ale scénaristům se to už nehodilo, ale i přes tyto chyby je pro mě Star Gate tím co určuje sci-fi. Seriál je mnohem dospělejší než třeba Star Trek a hlavně díky nezapomenutelným hláškám O'Neilla a jeho týmu pro mě tento seriál navždy bude ikonou sci.fi seriálů. ()

MASH_4077

Naprosto plytký, jednoduchostí a selským rozumem čpící s mírným sarkasmem ......ano to je Jack O´Neill. U tohohle seriálu vidíte, jak důležitá je angličtina......domluvíte se i v jiné galaxii. - tedy "vskutku". ()

tonton78

tak z tohohle seriálu mám vážně dost, parta drsných vojáčků běhá po cizích planetách a střílí při tom na sebe hagusama z felicie...a to ještě tahle řada je na tom ještě dobře, v těch dalších přibude drsňáků a dokonce i hagusů. zlatý film s Russelem, jedna * za efekty ()

Dr.Bishop

Na SG-1 jsem vyrostl, je to srdeční záležitost a i přes silnou konkurenci Atlantis to asi navždy bude TA pravá Stargate (sorry, Johne...) Teal´C, O´Neill, Carterová, Jackson, přes to nejede vlak. 90% ()

hoffman.jan

Tohle, podobně jako Simpsonovi nebo Přátelé, nepotřebuje komentář. Já jsem tento seriál miloval, miluju, a milovat budu. Kdykoliv zapnu televizi a právě hraje SG1, podívám se, i když ten díl znám nazpamět. Absolutně mě nezajímá, že na každé planetě mluví anglicky a podobné detaily, protože ve výsledku je to boží. Dokonce i poslední řady s Orii jsou skvělé, a jediná věc kterou bych vytkl (jako všichni), je absence R.D.Andersona v posledních dvou sériích. Kult a další srdcovka. 5* ()

Phical

Jeden z nejlepších seriálů v historii televize a pro mě osobně srdeční záležitost. Musím se přiznat, že jsem SG viděl nejednou, a ani po více než 15 letech od vysílání prvního dílu, ani po mých mnohých shlédnutích neztratila nic ze svého kouzla. Naprosto fenomenální, nezapomenutelný seriál, před kterým se vskutku sluší smeknout všechny klobouky ze všech hlav na celé planetě! ()

blazma

Srdcovka. Každý má seriál na kterém vyrůstal a tohle bude ten můj. Už když jsem viděl úvodní film, byl jsem okouzlen tímto scifi žánrem. Když pak přišel seriál, neskutečně jsem se tesil. Úvodní díl, do toho sel pěkně naplno, pořádné se do toho pustil, až jsem se bal, aby nevyčerpali všechny dobre nápady ve třech epizodách. Naštěstí těch epizod, které byli nudné nebylo až tak moc. Celkový dej, který se pomalu rozvíjel byl opravdu úžasný, až jsem si párkrát nevzpomněl, ze tam vůbec ten dej je. Porad to, ale nejspíš bude seriál, který bud budete milovat a nebo ho budete nenávidět. Za mě, rozhodne skvěly seriál a 10 celých sérii, 3 nebo 4 filmy a dva spinoff seriály, už něco o kvalitě a oblíbenosti říká. ()

Jochys

Seriál mého dětství. Přivedl mě ke sci-fi, historii a mytologii. Nezapomenutelný Jack O´Neill, který hláškuje v jakékoliv situaci. Vždy jsem chtěla být Samantha Carterová. Poslední série mě už moc nebavily (osobně mi neuvěřitelně vadila Vala), ale i teď si s manželem sem tam připomeneme tento seriál, který neodmyslitelně patří k našemu mládí ()

J.Mayen odpad!

No comment, tohle hovno si nezaslouzi vic nez jednu větu, je to urážka původního filmu, a tohle hodnoceni? Proberte se proboha. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě