Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

rigby

Od Disneyho se ani nedalo očekávat něco jiného, než tato načinčaná maškaráda. Ano, je to zábava, ale hodně jednoduchá. Kdo je zvyklý na realistické filmy, tak se mu to líbit nebude, protože se jedná o zcela smyšlenou slátaninu. Místy mě to hodně unavovalo, ale nakonec jsem to přetloukl až do konce. Podruhé nemusím. A kdyby mě někdo varoval předem, tak bych to nechal být a vzdal to. Za ten zabitý večer to fakt nestálo. Občas mě zaujala hudební stopa, která je snad jednolitým sledem rockových fláků. Ale působí hodně uhlazeně a spousta z nich je velmi uhlazeně přezpívána. Navíc děj pouze podkresluje bez jakékoli další souvislosti, a tak zcela zapadá. A to je škoda. ()

mikiqex

Moc rád bych dal pět, ale na pět to bohužel není. Nicméně je to asi první film, kde mi délka nevadila - naopak, když jsem si myslel, že už končí a nechávají si zbytek na dvojku, potěšilo mě, že ho ještě třetina zbývá. Jako komedie mi to úplně nepřišlo, ale bavil jsem se příjemně. Je tam spousta skvělých nápadů, CGI je již na slušné úrovni (ve filmech digitální zvířata preferuji) a duo Emma je fantastické. Nesmím zapomenout ani na vedlejší role, zejména McCrea (Artie) a Strong (John) byli ve svých rolích skvělí. ()

Hlavonozec

Celý tenhle film pokulhává na tom, že se Disney bojí surovosti a naturalismu. Cruella mohla být dobrým vykreslením původu záporáka jako v případě Jokera s Joaquinem Phoenixem. Místo toho nám však Disney naservíroval relativně pohádkovou postavu extravagantní antihrdinky Deadpoolovského typu (ovšem pro mladší diváky), což je škoda, protože jsem čekal trošku víc té sociopatické Cruelly, která ráda nechávala stahovat zvířata z kůže. Nicméně i tento výsledek mě náramně pobavil. Připomínalo mi to jistou punkovou verzi filmu Ďábel nosí Pradu. Hudba byla uspokojivá a zasazení do Thatcherovského punkového Londýna dodalo filmu správnou atmosféru, ale dalo se z té záporné role Cruelly vytěžit daleko víc. 75% ()

veverysiak

Najprv sa mi to zdalo výborné ale chladné, postupne to druhé vypŕchlo, vynikajúce anglikánske kulisy, nekonečná škála farieb a štýlov, perfektné herecké výkony a parádna dobová hudba, takže 80%. ()

HanzoBureshi

Sakra, tak tohle je asi nejlépe vydařená disneyovka za posledních pár let. Kam se cpe třeba poslední díl pirátů nebo pokračování Zloby. Emma Stone na Cruellu perfektně pasuje, jako Margot Robbie na Harley Quinn. Celý filmek jsem si užíval, takže tady musím dát 75%. ()

Dawe2

Zvedá to Emma Stone a to do nebes. Sráží to přepálená stopáž na nevelký děj. Ostatní herci už tak nehrají, jsou ve stínu hlavní hvězdy. Emma Stone 100%, ostatní 20%, průměr je jasný. ()

hony23

Hodně ujetá Disneyovka má být pohádkou pro dospělé a z větší části je i docela zábavná. Solidní herecké výkony a skvělá hudba divákovi kompenzují trochu stupidní příběh, punkerka Cruella is not Dead... ()

HellsAngel

Cruella je origin, ktorý sme síce nepotrebovali, ale po jeho zhliadnutí som rád, že vznikol. Paradoxne však nie je dobrým prequelom k filmom o dalmatíncoch (na to je hlavná postava príliš sympatická, čo vytvára nekonzistentnosť s jej neskorším vyobrazením) a funguje omnoho lepšie, keď ho vnímate ako samostatný príbeh, ktorý len v nutnej miere odkazuje na predošlé snímky. Emma Stone predvádza senzačný výkon a drzé avantúry Cruelly ako aj nesmelé prejavy Estelly ma v jej podaní bavilo sledovať od začiatku do konca (a to bez toho, aby som čo i len raz pozrel na hodinky). Film sa navyše prezentuje absolútne senzačnými kostýmami, ktoré z neho robia vizuálne veľmi opojnú záležitosť. Je dobre, že Craig Gillespie sa nebál prísť s novými a odvážnymi nápadmi ako ohnúť tradičnú šablónu Disneyho filmov, vďaka čomu je Cruella najoriginálnejšou a najštýlovejšou „hranou rozprávkou“, akú nám toto štúdio v poslednej dobe prinieslo. ()

Kushina

Je skvělé, jak někdo na motivy staré pohádky dokáže vzít všechno to cool a zahodit to špatné a vytvořit tím naprosto nový a skvělý film. Cruella je dozajista slušné bizardní dílo, které však staví samotnou Cruellu do role hrdinky. 75% ()

Kozlowski8

Příběh z Londýna 70. let 20. století, kde si mladá, šikovná dívka Estell buduje své místo a cestu do vysněného světa módního návrhářství, ale také postupně odhaluje souvislosti, které způsobují, že na povrch vyplouvá druhá stránka její osobnosti. Hodná a citlivá Estell se mění na drsnou a pomstychtivou Cruellu... Snímek lze vnímat jako drama, komedii i rodinný film. Tyto žánry se dokonale propojují v absolutně skvělé atmosférické představení s dechberoucí vizuální podívanou a úžasnýmy hereckýmy projevy obou Emmiček - Stoneové a Thompsonové, ale i dalších herců. Příběh, po první, trošku méně výživné půlhodince, postupně nabírá na obrátkách až do famózního finále. Krásný filmový zážitek - u mne jen těsně pod 5*. 85 %. ()

Saxos

Spousta kostýmů a hlavně nabušený soundtrack /Bee Gees, The Doors, Simone Nina, Ike a Tina Turner, ELO, Queen, Blondie, The Clash, Gibbs Georgia a další/. Když vás pomalu unavuje příběh, tak music osvěží a nastartuje zpět. Klady: baronka je gút. Závěr: doporučuji na sobotní romantický večer. ()

allegria

Překvapivě a nad mé původní očekávání dobrý film. Neotřelý humor, výborní herci, pastva pro oči, skvělá hudba, a ti psi - všichni do jednoho, byli prostě boží! Dlouho jsem se u filmu nesmála nahlas. Bavila jsem se od začátku až do poslední minuty. ()

bonovox

Kvalitné spracovanie zrodu Cruelly. Emma Stone je v hlavnej úlohe fantastická a kradne si celý film pre seba. A skvelý je aj hudobný doprovod s množstvom veľkých hitov. 80% ()

Lilith03

Když se mě někdo zeptá na můj nejoblíbenější film, tak většinou řeknu Cruelu. Každý milovník filmů na čsfd jistě uzná, že když milujete filmy, tak se těžko určuje nějaký nejoblíbenější, možná tak top 30 :⁠-⁠). No každopádně mám ji i v oblíbených zde, je super, nevím co je nejoblíbenější, ale jeden z nejoblíbenějších Cruela je určitě. Špičková krimi komedie, která ve mě při sledování vyvolá vždy silné emoce a pocity. Emmu Stone mám ráda, bavila mě tady, ta její nedokonalost, příběh, povaha záporáka s dobrým srdcem... I ostatní postavy byli skvělé, Artie je můj oblíbenec. ()

jojo33

Tak dynamicku a paradne ohudobnenu (sedemdesiatkove slagre) disneyovku som este asi nevidel. Sekvencia s jednozaberovym preletom z londynskej ulice cez modny shop Liberty az po drhnutie hajzla v nom je majstrovsky zrezirovanou a audiovizualne opatrenou scenou, ktoru si vychutnam este minimalne dvadsatkrat. "Joker" light verzia padu dobrej duse (ktorej zivot hadzal len polena pod nohy) do osidiel temnoty vo vizualne zatial najhravejsom (zo zladenia farieb, kostymov, rekvizit, architektury a spomenutej muziky je citit od tvorcov lasku k latke) filme roka (i vratane toho minulorocneho "covidoveho"). Kostymy si idu pre Oscara, Emma Stone (ta sa od polovice filmu stava az "burtonovskou" figurou) minimalne pre nominaciu na Globus a Emma Thompson je jednym z najluxusnejsich zaporakov v blockbusterovej kategorii. PS: Dalmatinci su tu za krvilacne monstra, ktore sa nestitia ublizit cloveku, pohnutky Cruelly su tym padom ospravedlnene (este aj kvoli zavaznejsej veci, ale nechcem spoilerovat) a cele univerzum okolo tychto filmovych serii (1961, 1996 etc.) vlastne ziskava novy vyznam. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)