Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Oxymoron5

Jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině a ušetřil tak za zbytečně přehrávající (ale pořád dobře vypadající) Salmu. I když jen kozy to za ni nezahrajou. A neustále opakování Triple A bodyguarda bez licence mě už taky vytáčelo. Nakonec by tenhle díl mohlo zachránit natočení třtetího, kde se nakonec Samuelovi spermie rozhejbou a budeme sledovat soužití jejich dítěte a Ryanova dítěte. Arnie by jim mohl dělat učitele ve školce. :-D ()

tkey

Oproti jedničce víc nadávek, více známých tváří a zbytečně se tlačí na pilu a přehrává. Pokouší se sázet na dead-pool humor, který však není samospásný. Užil jsem si to, ale oproti jedničče to bylo až moc :-) ()

Mateyf.Iks

Tak tohle bylo opravdu smutny. Misty fakt dobra akce, ale scenar taaaaak spatnej. Predstavte si, ze jste na pivu a vas kamos dotahne nakyho typka, co je prej strasne vtipnej, ale na miste zjistite, ze se strasne snazi a omyla furt ruzny hlasky, ale vsechny jsou hrozne trapny. Plus ten fakt, ze se hrozne snazi to jeste zhorsuje. Raynolds to trochu zachranuje. Selma je vylozene trapna a misty to je i spatne zahrany mi prijde. No jo, prachy nezachranej to, co neni na papire ()

Solverino

Naprosto úžasná sračka! Málem mi vyskočili křečový žíly po celým těle jaká to byla trapárna! Jedna hvězda za fakt moc krásný exteriéry v Itálii a jedna hvězda za tu (skoro) zničenou EU. Jinak naprostej propadák pro bezmozky, hnus velebnosti. ()

XXXXXXXX

Jen jsem čekal, komu z těch gerontů nejdřív praskne Kosmodisk. Jako jediný to tam jako vždy táhne Jacksonovic Samík, ostatní komparz je na přes držku... ()

Pete

Tak Desperado Antonio a Salma se znovu potkali, Samuel a Morgan se před kamerou sešli vůbec poprvé. V tom mišmaši lze najít trošku parodie na Bondovky bez 007, ale to už je asi tak všechno pozitivního, co mě k tomu napadá. Jinak je to némlich to samé, jako jednička, jen ve všem ještě o stupeň slabší - akce méně nápaditá, humor a dialogy trapnější, Raynolds nesnesitelnější, a ač je to k nevíře, zápletka debilnější. Ony tyhle scénáře možná fakt vymýšlí nějaký předškolák, zkouší, co by se mohlo těm dospělým líbit, ale zoufale to netrefuje, to je dopředu prohranej boj. A kde se na to vždycky seženou prachy, vůbec nechápu. Trojka už by to nejspíš mohla dotáhnout k tomu odpadu, kam celá série směřuje. ()

PlysovyMacko

Akčná blbosť, slabšie ako jednotka, ta bola aspoň vtipnejsia. Celý hlúpy dej je len zámienka k tomu, aby mohli na seba strieľať a fuckovat. Fakt strata času. ()

LdaVinci

Abych byl upřimnej, nepamatuju si jedničku dost dobře, ale snad to nebylo tak hloupý, jako toto? Humor hodně vsázel na sprostý slova a to mi teda nestačí. Akční scény totálně, ale totálně nereálný a hloupý a překombinovaný... no prostě zklamání. No neříkám, já si umím užít vše, někde jsem se pobavil, některý sekvence vypadaly skvěle, ale takhle když zhodnotím kvality filmu, víc než 2 hvězdy nedám. ()

helrohir

Po zábavnej a svižnej jednotke prišiel (očakávaný) ústup z pozície a potvrdenie známeho pravidla, že dva krát opakovaný vtip už nie je tak veľmi vtipný. Toto pokračovanie totiž viac menej vykazuje podobnú dejovú štruktúru a tlačí postavy do podobných kontúr ako tomu bolo v prvom filme. Samozrejme, že vo filme je veľa scén, ktoré pobavia, a taktiež akcia ponúka celkom solídne remeslo. Ale treba aj dodať, že na jednu naozaj vtipnú situáciu sú tu snáď tri nepodarené pokusy zanesené vrstvou nadávok a uškriekaných (prepáč Salma) postáv. Neviem či má cenu sa vyjadrovať aj k "deju", teda tomu Banderasovmu (škoda málo využitej postavy) pokusu o zničenie Európskej únie, pretože je to absurdná a zbytočná koláž, ktorá je vo filme len kvôli tomu, aby dávala aký taký podklad pre jednotlivé akčné a nahláškované scény. Ale tak na nenáročné pobavenie tento film ako tak postačil. 50%. ()

knihovna

Jak tohle může mít jenom 57 % ? Nechápu, ale je mi to jedna - je to parádní jízda a nevadila mi ani dlouhá stopáž. Takže nenechte se odradit hodnocením, nemá to chybu. ()

Mikecat

Chcelo by to menej výbuchov a viac prepracovať príbeh a dialógy, bolo by to vtipnejsie a zábavnejšie, ohnivá Salma oživila dej, aspoň v pár úvodných scénach, S.L.Jackson geniálny ako inak, druhá polovica slabšia, ale stále zábavná. Reynolds sa tiež snaží a potešil aj zostarnutý pritepleny mafianko Banderas. A Freemana už idú strkať do každej riti? Absolútne sa tu nehodí a totálne zničil náladu fajne rozbehnutej komedie. ws ()

xxmurphyxx

Hneď priznám, že jednotku si už riadne nepamätám. Viem, že bola fajn ale zas žiadne terno, ktoré by mi ostalo v hlave aj po štyroch rokoch a preto nemôžem porovnávať s dvojkou. Za mňa vcelku fajn oddychovka s nejakou tou akciou, hláškami a príbehom len aby sa nepovedalo, že tam žiaden nie je. Celé to je postavené na jednoduchej premise a to, že ľudí baví dívať sa sympatického hláškara Reynoldsa, božskú alfa samicu Hayek a ikonu Jacksona v bláznivých situáciach. Nič viac tam hľadať netreba, lebo nič viac tam nie je. So scenárom sa teda nepretrhli a ani s akčnými pasážami. Ale na pohodové zabitie večera to stačí. Jediné, čo ma občas otravovalo boli premúdrelé usa is the best kecy od Grilla a miestami mega uškriekaná a prehrávajúca Hayek. ()

maestrotatum

Ako už z názvu vyplýva dej sa podozrivo viac točí okolo ženušky nájomného vraha. Ona nie je žiaden kvietok, vo filme je svojská a popravde výborná bola v prvom diele ako vedlajšia postava. Tu túži po rodine, je v prechode a zaberá na plátne viac času ako by bolo vhodné. U prvého filmu som obdivoval chémiu medzi Jacksonom a Reynoldsom žial tu sa ich hašterenie moc neprejavuje. Vtipov je málo a aj vdaka tomu sa mi film bohužial zdá veľmi vlažný. Dalej ako velký fanúšik luxusných SUV od land roveru ma v kine trhalo pri takom nehanebnom ničení dokonalých aut pre potreby natáčania. Ale čo už. V konečnom dôsledku je film pre mňa sklamaním. Nezabavil som sa ani s polovice tak ako som predpokladal. V podstate stačí vidieť trailer....po dlhej odluke od kina som myslel že ma to navnadí ale holt nie, ešte že som si do kina prepašoval tie výpredajové tyčinky z tesca. Tretí diel snáď už nebude. Ja pokorne zostanem pri prvom a k dvojke sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevrátim. Aby som ale nebol tak negatívny( aj ked v pandemickej dobe to je ideál) oceňujem dva výborne vtípky s ginom Aviation a vianočnou fotkou Ryana......kto videl pochopí..[60%] ()

smarkus

bolo to trapne, prepalene, prehnane vulgarne.Salma Hayek mi tak liezla na nervy, ze som to chcel vypnut. RR na facku...par podarenych vtipov ale uz si to nikdy nepustim...zbytocnost ()

cernakus

I když veskrze nejde o klasickou dvojku (tj. opakování úspěšných scén z jedničky), vůbec se to nepovedlo. Prvně posun Ryanovy postavy ke "comic relief" je špatně. Za druhé, je to příliš scénáristicky přeplácané. A za třetí, postavit film na Salmě je chyba. Chybí ji charisma, aby to sama utáhla a v pravdě, je spíše otravná, než cokoliv jiného. Jediné scény, které si tedy zachovaly kouzlo minulého dílu jsou tedy pouze ty, kde jsou Ryan a Samuel buď spolu nebo sami. A těch scén je pomálu. 40% s odřenýma ušima. ()

klichem

Po sviežej jednotke je dvojka len slabý odvar, snaží sa byť vtipná nasilu a celý film nejak neladí dokopy. Salma prehráva tak, až sa na to chvíľami nedá pozerať. Morgan Freeman je tam len tak do počtu aby mohol byť na plagáte? Lebo iný vyznam pre jeho postavu som nenašla. No kameňom úrazu je podla mna scenár s primitívnymi vtipmi a množstvom nadávok, ktoré už presahujú hranicu pozerateľnosti, bez toho aby vám samotným nebolo za tvorcov trápno! A to už ani nehovorím o komických efektoch, na ktorých si dal niekto “rozhodne záležať”. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)